Дипломований інфлюенсер: італійський виш запустив нову програму

Трирічну програму вищої освіти для майбутніх інфлюенсерів («лідерів думок») запустив італійський онлайн-університет eCampus. Вони вивчатимуть психологію моди, семіотику, філософію мови, історію телебачення, міжкультурні комунікації та інформаційні технології. Про це розповідає Bloomberg.

Чому це цікаво. Це вперше можна здобути вищу освіту інфлюенсера.

Детальніше. Мета цієї програми: «заповнити прогалину в освіті» і допомогти студентам отримати необхідні технічні навички для кар’єри інфлюенсера. Навчання буде платним, але університет передбачив 36 стипендій.

Керівник з маркетингу онлайн-університету eCampus Мауріціо Паскетті розповідає: «Багато людей не знає, що бути інфлюенсером і працювати з інфлюенсер-маркетингом і персональним брендингом — це не одне й те саме. Для цього потрібно освоїти специфічні технічні знання».

Довідка. Інфлюенсерице люди, за якими стежать, так звані «лідери думок». Це слово часто використовують для описання осіб, здатних впливати на рішення інших осіб завдяки своєму авторитету, знанням, досвіду або умінню вибудовувати стосунки з аудиторією.

Контекст. Онлайн-університет eCampus розташований в Італії. У ньому вчаться близько 30 тисяч студентів. Головний офіс вишу розташований у Новедрате (Комо), а інші офіси є по усій території країни. Університет є традиційним щодо іспитів та захистів дипломів — це відбувається очно. Проте eCampus має по-іншому організовані пари — студенти можуть стежити за ними в інтернеті зі свого комп’ютера чи через мобільний додаток цілодобово. Також спудеї мають персонального онлайн-репетитора. Рекламним обличчям університету є футболіст Кріштіану Роналду.

Українські виші увійшли до рейтингу найкращих університетів Східної Європи і Центральної Азії. До рейтингу потрапили 20 українських університетів. Жоден не увійшов у десятку. Найкраща позиція у рейтингу — 29 місце.

У першій п’ятірці серед українських вишів: Київський національний університет імені Тараса Шевченка — 29 місце, Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського — 67 місце, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна — 68 місце, Національний університет «Львівська політехніка» — 113 місце, Сумський державний університет — 117 місце. Перші у рейтингу — МГУ імені Ломоносова, Санкт-Петербурзький державний і Новосибірський державний університети. Загалом до рейтингу потрапило 350 вишів.

Рейтинг QS найкращих університетів Східної Європи і Центральної Азії бере до уваги 10 показників, серед яких  академічна репутація (30%), репутація у роботодавця (20%), співвідношення викладачів та студентів (10%), кількість наукових робіт на члена факультету (10%), міжнародна відкритість (10%) та інші. 

Держзамовлення в українських вишах планують змінити. Фінансування науки у вишах змінять за новими критеріями якості. Наразі готують законопроекти про відповідні зміни до законів про вищу освіту та держзамовлення.

Міністерка освіти та науки Ганна Новосад каже, що «державне замовлення — це той рудимент, який нам залишився після радянської планової економіки. Ми хочемо, щоб кошти йшли в найкращі університети. Ми маємо розуміти, що ми як держава вже не можемо спланувати скільки через 5 чи 6 років нам необхідно буде економістів, юристів, інших професій. Тому ми хочемо перейти до іншого фінансування, яке буде засновано на принципі так званих показників якості. Ми хочемо весь той об’єм коштів, які є, спрямувати на найкращі університети за певними критеріями. Один з них — працевлаштування випускників.

Ми хочемо зрозуміти, які університети роблять так, щоб їх випускники отримали найкраще місце і хочемо винагороджувати більшою кількістю грошей тих, хто насправді на це спроможний».

Фото: pexels.com

Повітряні сили ЗСУ збили 6 іранських дронів. Головне за ніч і ранок 5 жовтня

Зенітні ракетні підрозділи Повітряних сил ЗСУ на півдні вночі збили 6 іранських дронів-камікадзе «Shahed-136». Про це повідомляють Повітряні сили ЗСУ.

Читати далі
+ 150 слів

Революція на граніті або Як українські студенти змінили історію

Революція на граніті – це назва протестів в УРСР, які тривали з 2 до 17 жовтня 1990 року. Їхньою основою стала українська молодь — переважно студенти, які влаштували голодування в центрі Києва з низкою вимог до тодішньої влади. Чому це почалося, чого вимагали протестувальники, як це відбувалося та до чого привело?

Читати далі
+ 133 слів

Захід не бачить жодної активності, пов’язаної з ядерним потенціалом Росії – Reuters

Wow

«Ми не бачимо жодних індикаторів або дій, які могли б вважатися підозрілими. Діяльність навколо російських стратегічних ядерних сил не виходить за межі звичайних», — заявило агентству Reuters обізнане джерело на умовах анонімності. Про це пише ВВС посилаючись на Reuters.  

Читати далі
+ 45 слів

Чому для України важливо вступити до НАТО

Нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО. Чому це так важливо для нас? Що дасть Україні членство в організації?

Читати далі
+ 116 слів

Лукашенко вперше визнав участь Білорусі у війні

«Але ми нікого не вбиваємо», повідомив самопроголошений президент Олександр Лукашенко на нараді з питань воєнної безпеки під час обговорення війни в Україні.

Читати далі
+ 45 слів

окупанти вдарили ракетами поблизу Вознесенська

Сьогодні близько 11:00 росіяни завдали ракетного удару по Вознесенському району на Миколаївщині. Про це повідомляє міська рада Вознесенська. За інформацією цього джерела, поранених серед цивільного населення немає.

Читати далі
+ 28 слів

Російська контрабанда викрала українського зерна на 530 млн доларів

Завдяки супутниковим знімкам та даним морських радіотранспондерів журналісти Associated Press відстежили судна, які вивозили зерно з окупованих територій України до портів Туреччини, Сирії, Лівану та інших країн. Кількість здійснених рейсів перевищує 50. Росія уже продала краденого українського зерна на 530 мільйонів доларів. Про це інформує в новому розслідуванні Associated Press.

Читати далі
+ 29 слів

Мешканців Луганщини просять евакуюватися з міст

Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай просить мешканців окупованих територій евакуюватися з міст, аби не постраждати при контрнаступі Збройних сил України. Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі.

Читати далі
+ 26 слів
Що там ще
+ 4883 новин