Електронну книжку, у якій можна робити нотатки, представила компанія E Ink

Wow
LIKE

Прототип електронної книжки, на «сторінках» якої можна робити нотатки, представила компанія E Ink. Пристрій має 10,3-дюймовий екран, який підходить для читання газет, пише Укрінформ.

Чому це цікаво. Електронні книжки стають усе більш схожими на паперові.

Детальніше. Прототип нової електронної книжки має два екрани. Завдяки цьому книжка складається навпіл. На екрані пристрою можна робити нотатки та виділяти частину тексту за допомогою стилуса.

Новий гаджет відрізняється від попередніх розробок подвійного екрану від E Ink. Кнопки в електронній книзі розміщені знизу, а світлодіодні панелі для підсвічування екрану вгорі. Процес розробки електронної книги триває. Якість девайсу покращилася з моменту демонстрації першої версії у червні.

Для комфортного використання пристрою необхідно зменшити розмір рамок та розробити іншу систему підсвічування, що не буде такою громіздкою, як світлодіодні панелі.

Як обрати електронну книжку: на які параметри зважати?

  • Тип дисплея. Екрани бувають двох видів: TFT/LCD та E Inc (на основі електронного паперу або, як подекуди називають цю технологію, електронних чорнил). Пристрої з першим типом екранів – це, по суті, дешеві та малофункціональні планшети з обмеженим набором можливостей та слабкими батареями. Їх треба підзаряджати після кількох годин використання. До того ж від читання з таких екранів швидко втомлюються очі. Єдина перевага таких пристроїв – ціна. Рідери з E Inc екранами коштують більше. Але й переваг у них чимало. Читаючи з такого екрана, очі втомлюватимуться набагато менше. Такі дисплеї не мерехтять і не випромінюють світло (за винятком моніторів з підсвітленням). Електронні книги з E Inc дуже довго працюють на одному заряді (до місяця, якщо читати 1-2 години на день). Адже енергія в цих екранах потрібна лише для оновлення картинки (коли ви «перегортаєте сторінку»), а для підтримки зображення ні.
  • Розмір екрана. Електронна книжка може мати діагональ 5, 6, 7, 8 чи 9,7 дюймів. На українському ринку представлені в основному 6-дюймові моделі із роздільною здатністю 800 на 600 пікселів. 5-ти дюймові коштують дещо дешевше, але перегортати сторінки (і розряджати батарею) доведеться частіше. А 9,7-дюймову модель носити у сумці і читати в транспорті буде незручно. Коштують габаритні моделі суттєво дорожче.
  • Наявність сенсора. Користуватись сенсорним девайсом зручніше. Це стосується в першу чергу навігації по меню, особливо якщо на приладі зберігається велика бібліотека. А для гортання сторінок можна використовувати і фізичні кнопки, що є у всіх моделях. 
  • Підсвічування дисплея. Деякі моделі можуть підсвічувати власний дисплей м’яким приглушеним світлом. Таким чином можна спокійно читати в повній темряві, не заважаючи іншим. Підсвічування дещо швидше садить батарею, але суттєво на тривалість її життя від одного заряду це не впливає. Також ця функція підвищує ціну гаджета.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: скрін із відео youtube.com

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин