Facebook видалив майже 100 облікових записів, пов’язаних із Росією

LIKE

Facebook видалив 46 сторінок, 91 обліковий запис, 2 групи та 1 обліковий запис в Instagram, пов’язаних із Росією через неприпустиму поведінку користувачів соцмережі у квітні 2020 року. Про це компанія розповіла на своєму офіційному сайті.

Чому це важливо. Видалені сторінки, які пов’язані з Росією, поширювали, зокрема, й фейкову інформацію про український Донбас та окупований Крим.

Детальніше. Сторінки, акаунти та групи, які видалили із соцмережі, публікували контент, який порушує правила Facebook російською, англійською, німецькою, іспанською, французькою, угорською, сербською, щоб впливати на широке коло регіонів по всьому світу.

Розслідування показало, що видалені акаунти порушували правила, публікуючи фейкову інформацію, зокрема, про український Донбас та дві організації в окупованому Криму: NewsFront і SouthFront.

Раніше у березні Facebook і Twitter видалили пов’язані з Росією акаунти, спрямовані на американців. Видалені сторінки були на «ранніх стадіях» створення аудиторії від імені людей у Росії. Їхні публікації стосувалися історії темношкірого населення США, пліток про знаменитостей і моди. Акаунтами керували з Гани й Нігерії.

Довідка. Загалом за квітень Facebook припинив роботу 732 облікових записів у Facebook, 162 акаунтів в Instagram, 793 сторінок і 200 груп.

Контекст. Нагадаємо, що новини з Facebook дізнається майже половина українців. Про це свідчать дані опитування «Ставлення населення до ЗМІ та споживання різних типів медіа у 2019 році», яке провів Інтерьюз. 56% українців використовують Фейсбук, щоб дізнаватися звідти новини. Минулого року таких було 51%, а у 2017 році — 46%.

Як самостійно розпізнати фейковий акаунт у Фейсбуці?

  1. Перевірте, коли створили сторінку та пости на стіні. Найчастіше фейкові акаунти та боти створені кілька днів тому. Зрозуміти їхній вік можна за датою встановлення першої фотографії профілю.
  2. Скажи мені, хто твій друг — і я скажу, хто ти. Ще одна річ, яка часто «палить» ботів — їхні друзі. Там також можна вирахувати «ферми». Адже дуже часто фейковий акаунт в першу чергу «френдить» інші творіння свого «ботовода». Це робиться, щоб одразу ж створити ілюзію живої сторінки. У друзях та підписках можна так само знайти людей, чиї інтереси відстоює бот.
  3. Знайдіть у пошуковику звідки «ботовод» узяв фото. Як правило, боти використовують зображення з кількох класичних джерел:
  • видача Google за якимось запитом;
  • фотостоки;
  • фото з профілів мешканців інших країн у соціальних мережах. Найчастіше це VK або «Однокласники».

Якщо ви користуєтесь Google Chrome, першоджерело можна легко знайти в усіх цих випадках. Достатньо лише натиснути на аватар потенційного бота правою кнопкою миші та обрати з переліку дій «пошук зображення в Google».

Що ще важливо знати на цю тему:

VoxCheck спільно з Facebook перевірятимуть контент на правдивість. Фактчекінговий проєкт VoxCheck тепер є учасником фактчекінгової програми Facebook. Організація допомагатиме з перевіркою контенту соціальної мережі на правдивість.

Instagram і Facebook не блокуватимуть політичну брехню в рекламних постах. Компанія Facebook ухиляється від блокування політичної дезінформації, тому що вважає: «Люди повинні мати можливість почути тих, хто хоче бути їхніми лідерами». Натомість вона надасть користувачам більше інструментів для контролю політичної реклами.

Як Фейсбук буде боротися з фейками. Соцмережа позначатиме ЗМІ, які контролює держава, попереджатиме користувача, якщо той захоче поділитися фейковим контентом. Ці нововведення пов’язані з наближенням президентських виборів у США.

Фото: pexels.com

Творець українського майбутнього — В'ячеслав Чорновіл

LIKE

25 березня вшановують пам’ять В’ячеслава Чорновола ー дисидента, політика, журналіста та борця за українську державність. У цей день він потрапив у автокатастрофу, після чого злочинці добили його в автівці, про що свідчили сліди на голові. 

Читати далі
+ 80 слів

37% українці мають родичів або знайомих, які загинули або були поранені — соцопитування

На запитання «Чи маєте Ви родичів або близьких знайомих (військових чи цивільних), які загинули або були поранені внаслідок військових дій чи обстрілів після 24 лютого 2022 року?» 37% респондентів дали ствердну відповідь. Про це йдеться в опитуванні Центру Разумкова.

Читати далі
+ 49 слів

Швеція схвалила надання військової допомоги Україні

 

Серед обіцяного військового обладнання — танки, боєприпаси, артилерійські системи типу Archer і Robot 97. Парламент країни підтримав пропозицію уряду про безкоштовну передачу військової техніки Україні. Про це повідомила пресслужба Риксдагу. 

Читати далі
+ 32 слів

«ПТАХ: вірші, що стали піснями»: артбук Сергія Жадана вийде друком

LIKE

«ПТАХ: вірші, що стали піснями» це проілюстрована збірка віршів Сергія Жадана, які стали основою пісень українських виконавців. Книжка вийде у травні 2023 року у видавництві «Ковчег Україна». Про це повідомляє «Суспільне. Культура». 

Читати далі
+ 113 слів

Україну викреслили зі списку держав, які не протидіють корупції

Сьогодні група держав Європи проти корупції (GRECO) оприлюднила четвертий проміжний звіт щодо запобігання корупції серед членів парламенту, суддів і прокурорів.

Читати далі
+ 13 слів

Укрзалізниця запустила поїзд Львів — Краматорськ

Потяг №104/103 Львів — Краматорськ буде курсувати через день. Про це у своєму телеграмі повідомила пресслужба Укрзалізниці.

Читати далі
+ 22 слів

Три інженерні машини Dachs та кулемети передала Німеччина для України

У новому пакеті допомоги кулемети, запасні частини для броньованої техніки, дрони та інженерні броньовані машини Dachs. Про це йдеться на сайті Федерального уряду ФРН.

Читати далі
+ 100 слів

Українці можуть безплатно отримати необхідні речі на новій благодійній платформі

Дошку оголошень Sharity.place створили, щоб допомагати українцям, що були змушені покинути свій дім через війну. Про це пише Bazilik Media.

Читати далі
+ 58 слів
Що там ще
+ 5893 новин