Google видалятиме вашу історію пошуку та локації кожні 18 місяців

LIKE

Google змінила налаштування збереження даних. Відтепер історія пошуку та місцерозташування користувачів автоматично видалятиметься через 18 місяців. Про це повідомили у блозі компанії.

Чому це корисно. Таке оновлення може допомогти користувачам зберегти більше конфіденційності.

Детальніше. У налаштуваннях свого профілю можна вибрати коротший інтервал зберігання даних, наприклад, 3 місяці, або у будь-який момент видаляти інформацію вручну. 

Нову функцію застосовуватиме і YouTube. Там дані користувачів автоматично видалятимуть кожні 36 місяців чи три роки. А за бажання – кожні 3 чи 18 місяців. Нові умови зберігання не стосуються Gmail, Google Disk та Google Photos, оскільки ці сервіси зберігають особисту інформацію.

Як ефективно шукати інформацію у Google? Сайт «MediaSapiens» підготував добірку порад про те, як варто шукати у Google. Успіх пошукового запиту залежить від того, наскільки Google зрозуміє, що саме ви від нього хочете. Поліпшує результати пошуку комбінування трьох складових: ключових слів (наприклад україна євро 2016), часових меж (наприклад за 2014 рік), операторів (наприклад allinurl:tips google search).

Базові правила пошуку у Google:

 1. пошукові запити пишуться з двокрапкою (site:);
 2. у запитах усі літери мають бути маленькими (на відміну від ключових слів, які не чуттєві до величини символів);
 3. після запиту й двокрапки не має бути жодних пробілів. Наприклад, site:osvita.mediasapiens.ua – правильний варіант, site:  osvita.mediasapiens.ua – ні;
 4. порядок ключових слів та запитів в одному запиті не є важливим. Пошукові запити site:president.gov.ua путін та путін site:president.gov.ua будуть ідентичними;
 5. порядок самих ключових слів впливає на результати. Порівняйте запити виробник український та український виробник: незначна різниця є.
 6. у разі переобтяження запиту Google може відмовитися будь-що шукати. Тому краще починати пошук із простих ключових слів, додаючи поступово нові та часові рамки;
 7. не лякайтеся, якщо після багаторазового експериментування із запитами Google може попросити вас ввести символи CAPTCHA для підтвердження, що ви не робот, а людина.

3 альтернативних пошуковики. Сайт cybercalm.org зібрав варіанти пошуковиків, які зможуть замінити Google:

 • DuckDuckGo. Доволі відома пошукова система з відкритим вихідним кодом. Сервери розташовані у США. Крім власного робота, пошуковик використовує результати інших джерел: Yahoo, Bing, Вікіпедії. DuckDuckGo позиціонує себе як пошук, який забезпечує максимальну приватність і конфіденційність. Система не збирає ніяких даних про користувача, не має історії пошуку, використання файлів cookie максимально обмежене;
 • not Evil.Система, яка здійснює пошук в анонімній мережі Tor. Для використання потрібно зайти в цю мережу, наприклад запустивши спеціалізований браузер. not Evil не єдиний пошуковик у своєму роді. Є LOOK (пошук за замовчуванням в Tor-браузері, доступний зі звичайного Інтернету) або TORCH (один з найстаріших пошуковиків у Tor-мережі) тощо. not Evil вартий уваги, через недвозначний натяк на Google (досить подивитися на стартову сторінку).Він шукає там, куди Google і іншим пошуковикам вхід закритий в принципі;
 • YaCy. Це децентралізована пошукова система. Кожен комп’ютер сканує Інтернет самостійно, тобто є аналогом пошукового робота. Отримані результати збираються у загальну базу, яку використовують усі учасники YaCy. YaCy – це зовсім інший підхід до організації пошуку. Відсутність єдиного сервера і компанії-власника робить результати повністю незалежними від чиїхось уподобань. Автономність кожного вузла виключає цензуру. YaCy здатний вести пошук у глибокому вебі і неіндексованих мережах загального користування.

Що ще варто знати про оновлення у Google

 • Фактчекінг у розділі пошуку зображень запускає Google. Відтепер під час пошуку фото у Google Images, під результатами мініатюрного зображення можна побачити мітку «Перевірка фактів».
 • Google створила нову соціальну мережу Keen. Експериментальна платформа працює на базі штучного інтелекту й схожа до сервісу Pinterest. Keen шукає для користувачів цікавий контент. Тематику треба обирати заздалегідь.
 • У Google Chrome тепер можна знайти конкретний уривок тексту за посиланням. Нове розширення Link to Text Fragment дозволить створити спеціальний формат гіперпосилання. Тепер браузер відкриватиме не лише потрібну сторінку, а й той її фрагмент, який потрібен користувачеві. Наразі функція доступна для користувачів Chrome версії 80 і вище для Windows і Android.

Фото: pexels.com

СЕО Yakaboo Іван Богдан сексистськи висловився про жінок і… пішов з посади

СЕО книжкового магазину Yakaboo Іван Богдан на онлайн-дискусії «Українська книга: після війни, геть від москви» дозволив собі сексистське висловлювання про жінок. «В цілому більше купують (книжки — ред.) жінки, які, як завжди, витрачають кошти, які заробляли чоловіки», — сказав Богдан. 

Читати далі
+ 138 слів

Чи застосує Росія ядерну зброю

Останнім часом українці все більше обговорюють загрозу ядерної війни. Деякі навіть збираються влаштувати оргію на горі Щекавиця в Києві в разі удару. І хоча російські політики погрожували «ядеркою» й раніше, після проведення псевдореферендумів потенційна небезпека зросла. Так, президент Путін заявив, що ядерна зброя може бути застосована «для захисту нових територій». Спробуймо розібратися, наскільки це можливо.

Читати далі
+ 348 слів

У Маріуполі окупанти оголосили мобілізацію

У тимчасово окупованому Маріуполі росіяни оголосили про мобілізацію першої хвилі. Це сталося внаслідок проведення псевдореферендуму. Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Читати далі
+ 15 слів

«Я — боєць-доброволець. Воюю за свободу». Розмова з іноземцем, який воює за Україну

Доні Донбас — саме таке ім’я доброволець має в Україні (своє реальне не розкриває з міркувань безпеки). Доні воює в Україні з квітня 2022 року на Дніпропетровщині. До війни чоловік жив в Бостоні, багато років пропрацював скіп-трейсером (людина, яка відслідковує осіб за пропусками). Також кілька років працював в оборонній промисловості та сфері безпеки. До війни ніколи не був в Україні і дуже мало чув про український народ. Але, за його словами, найдивовижніше місце, в якому він коли-небудь був і він сподівається жити в цій країні після того, як ЗСУ виженуть росіян з нашої держави.

Читати далі
+ 80 слів

Трагедія Бабиного Яру: чого ми (ще) не знаємо?

Кожного року 29–30 вересня українці вшановують пам’ять жертв трагедії в Бабиному Яру. Трагедія стала символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей. В цей день ми підготували маловідомі факти, завдяки яким ви дізнаєтеся більше про трагедію Бабиного Яру.

Читати далі
+ 51 слів

США виділить Україні понад мільярд доларів. Головне за ніч і ранок 29 вересня

Читати далі
+ 215 слів

Українські волонтери випустили NFT-колекцію художніх творів «Brave Legion»

Громадська організація «Гуманітарний батальйон» створила NFT-колекцію, щоб залучити кошти на купівлю теплого одягу для ЗСУ та гуманітарну допомогу українцям, які постраждали внаслідок окупації.

Читати далі
+ 47 слів

«Краще жить на світі щасливим мужиком, ніж нещасним паном». 29 вересня — день народження Івана Карпенко-Карого

«…Він був одним з батьків новочасного українського театру, визначним артистом та при тім великим драматургом, якому рівного не має наша література». Так про драматурга, письменника і артиста відгукувався Іван Франко.

Читати далі
+ 101 слів
Що там ще
+ 4855 новин