Фактчекінг у розділі пошуку зображень запускає Google

LIKE

Відтепер під час пошуку фото у Google Images, під результатами мініатюрного зображення можна побачити мітку «Перевірка фактів», розповіли у блозі компанії.

Чому це корисно. Фактчекінг у цьому розділі допоможе користувачам робити обґрунтованіші судження про те, що вони бачать в інтернеті, зазначили у Google.

Детальніше. Компанія Google запускає функцію перевірки походження, автентичність та контексту зображення у Google Images. Тепер там можна отримати коротку інформацію про походження, автентичність чи контекст зображення.

Які існують види фейків та як боротися з кожним із них?

Ресурс «StopFake» підготував інструкцію про те, як розпізнати різні види фейків в онлайн-ЗМІ, соцмережах та на телебаченні.

Фотофейк. Якщо ви використовуєте браузер Google Chrome, вам досить клікнути по підозрілому зображенню правою кнопкою миші й вибрати пункт «Знайти це зображення в Google». Завдяки цьому методу ви перевіряєте відразу два дуже важливих аспекти. Перше: чи є зображення оригінальним, або ж піддавалося обробці у фоторедакторі. Інший важливий момент, який можна перевірити таким способом – дата публікації зображення, а також те, що на ньому насправді зображено.

Відеофейк. Якщо переглядаєте вбудоване вікно YouTube на якомусь сайті, перейдіть на сам YouTube, щоб отримати про ролик більше інформації. Якщо в самій назві відео вказана свіжа дата і, до того ж, цей ролик багаторазово заливається на YouTube протягом короткого періоду часу, є висока ймовірність того, що це фейк. Виберіть ролик із найбільшою кількістю переглядів і почитайте під ним коментарі – високою є ймовірність того, що серед тих, хто переглянув відео, є люди, які бачили оригінал і навіть розмістили на нього посилання.

Свідчення очевидців. Часто свідчення очевидців перевірити важко або неможливо, але бувають винятки. Вслухайтеся в свідчення очевидців – чи є в їхньому мовленні підтвердження тих тез, які намагаються вам донести журналісти, або ж вони кажуть про загальні речі, які ЗМІ потім використовують зі своєю метою.

Повідомлення західних ЗМІ. Цей прийом використовують для посилення правдоподібності або авторитетності повідомлення. Проте серед таких новин безліч вигадок маргінальних сайтів, які слід перевіряти. Завжди намагайтеся знайти оригінал новини або новинного приводу.

Топ-3 онлайн-курси з медіаграмотності

Медіаграмотність — це здатність критично сприймати інформацію зі ЗМІ та соцмереж, у тому числі й візуальну, виявляти неправдиві новини та маніпуляції. Медіаграмотними не народжуються, а стають. Тому пропонуємо вам добірку онлайн-курсів, які допоможуть прокачати цю навичку:

Very verified. Онлайн-курс з медіаграмотності від EdEra. Курс складається з пяти уроків. З їхньою допомогою можна дізнатися про медіапростір та медіа, принципи роботи традиційних медіа, соцмереж, довідатися, що таке дезінформація та як розрізняти маніпуляції у заголовках, на фото, у коментарях. Після завершення курсу можна скласти тест та стати амбасадором медіаграмотності.

Медіаграмотність: практичні навички від Prometheus. Цей курс – авторська розробка відомого політолога, викладача, автора досліджень гібридної війни Євгена Магди. Курс присвячений медіаграмотності та головним викликам сучасного світу – дезінформації та фейкам.

Цифрова безпека та комунікація в онлайні від ВУМ (Відкритого університету майдану). Завдяки цьому курсу можна дізнатися: як соціальні мережі можуть допомогти у роботі, як реагувати на негативні коментарі та вийти з комунікаційної кризи, які є приховані можливості Facebook, Twitter чи YouTube, які допоможуть вам у роботі, як захистити листування та особисті файли від небажаного поширення, як обрати досконалі паролі та де їх зберігати, як налаштувати комп’ютер для безпечної роботи в Інтернеті.

Що ще варто знати про боротьбу з фейками

  • Google, Twitter, Facebook і BBC спільно боротимуться з фейками. Журналісти BBC та інших британських медіа боротимуться з дезінформацією разом з Google, Twitter і Facebook.
  • Як Фейсбук буде боротися з фейками. Соцмережа позначатиме ЗМІ, які контролює держава, попереджатиме користувача, якщо той захоче поділитися фейковим контентом. Ці нововведення пов’язані з наближенням президентських виборів у США. 
  • Twitter маркуватиме й видалятиме фейкові пости. Несправжні світлини та відео виділятимуть позначкою у соцмережі. Ті, які є небезпечними, видалятимуть. 
  • Facebook та Reuters створили антифейковий курс. Соцмережа Facebook та міжнародне інформаційне агентство Reuters розробили антифейковий онлайн-курс. Його можна пройти безкоштовно. Розробники створювали програму курсу на основі власного досвіду.
  • Покарали чернівчанина, який поширював фейки про коронавірус. 38-річного чернівчанина притягнули до адміністративної відповідальності за поширення неправдивих чуток на своїй інтернет-сторінці про кількість інфікованих та померлих від китайського вірусу українців. 

Фото: pexels.com

25 українських бійців потрапили в полон під час виходу з Авдіївки

«На жаль, в ході цих боїв 25 українських військовослужбовців потрапили у російський полон. Це війна… Хочу сказати цим солдатам, якщо вони мене почують, їхнім родинам — ми нікого не забули та робимо все, щоб визволити цих військовослужбовців з ворожого полону». Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

Читати далі
+ 8 слів

11 безпілотників збили у Львівській області

Уламки пошкодили обʼєкт критичної інфраструктури. Дві ракети типу «Кинджал» збити не вдалось. Також під ударом опинилась критична інфраструктура Івано-Франківщини. Обійшлося без постраждалих.

Читати далі
+ 14 слів

РФ здійснила чергову масовану атаку по енергооб’єктах України. Важливе за ніч і ранок 29 березня

Цієї ночі Сили оборони збили 84 повітряні цілі: 58 «шахедів» та 26 ракет. Усього росіяни запустили по Україні 99 засобів повітряного нападу.

Читати далі
+ 140 слів

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів
Що там ще
+ 9458 новин