Google, Twitter, Facebook і BBC спільно боротимуться з фейками

Журналісти BBC та інших британських медіа боротимуться з дезінформацією разом з Google, Twitter і Facebook.

Чому це важливо. «Дезінформація та фейки є загрозою для всіх. У гіршому випадку це може становити серйозну загрозу для демократії та навіть для життя людей», — вважає гендиректор ВВС Тім Холл.

Детальніше. Ініціатива з’явилася після критики цих компаній через те, що вони неспроможні побороти поширення фейків на своїх платформах. BBC каже, що у межах протидії фейкам дезінформації створять систему раннього попередження. Її будуть використовувати у разі загрози чиємусь життю чи під час виборів. У межах співпраці компанії просуватимуть медіаосвіту. Також вони розповідатимуть, як і де голосувати під час виборів. 

У ВВС розповідають: «Це система має допомогти організаціям швидко попередити один одного, коли хтось із них виявляє дезінформацію, яка загрожує життю людини або порушує демократію під час виборів. Акцент буде зроблений на швидкості та спільній боротьбі, щоб зупинити дезінформацію, перш ніж вона зможе поширитись». 

Контекст. Нагадаємо, що Facebook займеться просвітництвом щодо вакцинації. Користувачам, які шукатимуть у соцмережі інформацію про вакцинацію і відвідуватимуть групи на цю тему, компанія Facebook показуватиме у додатку вікна з посиланнями на достовірну інформацію на цю тему. Соцмережа порекомендує відвідати сайт Всесвітньої організації охорони здоров’я, у партнерстві з якою і запускають цю функцію.

Як розпізнати фейк. Сайт Platfor.ma підготував поради як виявити фейкову новину:

 1. Звертати увагу на джерело. Дослідити сайт з новиною, його місію, контактні дані.
 2. Читати весь матеріал. Заголовки бувають обурливими, щоби привернути увагу.
 3. Перевірити, хто автор. Чи реальна він особа, чи можна йому довіряти.
 4. Перевірити, чи підтверджені джерела. Посилання мають містити заявлену у новині інформацію.
 5. Перевірити дату публікації. Стара новина може бути неактуальною щодо поточних подій.
 6. Це точно не жарт? Переконатися, що це справді новина, а не сатира. 
 7. Зважати на свої перестороги. Подумати, як власні переконання впливають на сприйняття новини.

⟶ 5 принципів медіаграмотності від ЮНЕСКО. Сайт MediaSapiens переклав п’ять правил взаємодії з інформацією, які підготувала ЮНЕСКО:

 1. Інформацію варто використовувати критично. Жодне з джерел не варто вважати більш значущим, ніж інші.  
 2. Кожен громадянин є творцем інформації. Кожен має право на доступ до інформації та право на самовираження. Медійна грамотність має бути для всіх — і для чоловіків, і для жінок, — і тісно пов’язана з правами людини.
 3. Інформація не завжди є нейтральною. 
 4. Кожен громадянин хоче отримувати і розуміти нову інформацію та мати можливість на спілкування з іншими, навіть якщо він не висловлює це прагнення. 
 5. Медійна грамотність не набувається одномоментно. Це постійний та динамічний досвід і процес. 

Фото: pexels.com

Україна може вступити до НАТО без етапу Плану дій щодо членства. Головне за 16 травня

Україна може вступити до НАТО без етапу Плану дій щодо членства (ПДЧ), як Швеція та Фінляндія. Про це заявила тимчасова повірена США в Україні Крістіна Квін. За її словами, ПДЧ дозволяє державі-кандидату досягнути вимог для сумісності з Альянсом, а якщо країна вже відповідає їм, План дій стає непотрібним.

Читати далі
+ 64 слів

Хто такий Волтер Дюранті та чому українські журналісти просять позбавити його Пулітцерівської премії?

Учасники об’єднання українських медіа, журналістів та громадських організацій «Медіарух» звернулися до Комітету Пулітцерівської премії із проханням позбавити проросійського автора Волтера Дюранті престижної нагороди.

Читати далі
+ 43 слів

Telegram-bot для «Архіву війни» запустила «Докудейз»

Члени команди уже зібрали понад 19 годин відеосвідчень про злочини росії проти України. Telegram-bot дасть можливість кожному швидко та зручно поділитися наявною інформацією — відео- та аудіозаписами, які документують події війни.

Чому це важливо. Чим більше зберуть інформації та доказів про воєнні злочини РФ в Україні, тим більшими будуть шанси притягнути до відповідальності та покарати винних.

Читати далі
+ 51 слів

Прикордонники змусили окупантів відступити за лінію держкордону на Сумщині. Новини станом на 12:00 16 травня

Вранці росіяни відкрили вогонь по території Сумської області поблизу кордону з рф. На територію України намагалися зайти диверсанти. Українські прикордонники дали бій та змусили окупантів відступити за лінію державного кордону.

Читати далі
+ 44 слів

«Завдяки вам, хлопці, ми вчора поклали ворожу колону». Як волонтерська організація ШТАБ 24 підтримує Збройні сили

Ця історія почалася з ініціативи трьох львівських друзів — Олега Проця, Максима Кочергана та Кості Гощевського— які з перших днів повномасштабного російського вторгнення передають необхідну військову амуніцію захисникам у регіони найскладніших бойових дій по всій країні.

Читати далі
+ 245 слів

Залаштунки Євробачення 2022 від членкині офіційного фан-клубу Євробачення в Україні OGAE Ukraine

Євробачення 2022 відбувалося в італійському Турині після перемоги гурту «Måneskin» із піснею «Zitti E Buoni». Провідним мотивом Євробачення стали слова «the sound of beauty», а сцена була побудована за мотивами італійських сонця та саду.

Читати далі
+ 132 слів

ЗСУ вийшли на держкордон України з рф на Харківщині. Важливе за ніч та ранок 16 травня

На Харківщині бійці Тероборони ЗСУ відтіснили сили рф, вийшли на держкордон України з росією і відновили там український прикордонний знак. Про це повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Читати далі
+ 17 слів

Музичні «обійми» на Євробаченні: як країни підтримали Україну на пісенному конкурсі

14 травня відбувся фінал «Євробачення-2022» в італійському місті Турині. Протягом усього конкурсу глядачі бачили, як країни-учасниці змагання використовували і прапор України, і її символіку. Зазначимо, що за офіційними правилами Євробачення, активна пропаганда і політичні висловлювання заборонені, а учасникам, які це порушують, загрожує дискваліфікація та штраф. Пропонуємо згадати найбільш виразні акти підтримки України на цьогорічному пісенному конкурсі.

Читати далі
+ 114 слів
Що там ще
+ 4201 новин