Twitter маркуватиме й видалятиме фейкові пости

Несправжні світлини та відео виділятимуть позначкою у соцмережі. Ті, які є небезпечними, видалятимуть. Про це йдеться у блозі компанії.

Чому це корисно. Перевірка контенту на справжність допоможе зменшити поширення фейків у стрічці.

Детальніше. Twitter додаватиме до фото та відео позначку, якщо вирішить, що вони відредаговані для маніпулювання людьми. Також перевірятимуть текст, який доданий до медіафайлу, та профіль користувача.

Фейки у Twitter показуватимуть рідше. Якщо неправдиві пости таки траплятимуться, то соцмережа попереджатиме про це користувачів, які захочуть їх вподобати чи перепостити.

 Дописи, які загрожують безпеці людини, порушують право на приватне життя чи закликають до насильства, видалятимуть. Зміни почнуть діяти з 5 березня 2020 року.

Як уберегтися від фейків: поради професіоналів. Автори дослідження «У нас погані новини» Анатолій Бондаренко, Надя Кельм, Роман Кульчинський, Надія Романенко та Ярослава Тимощук розробили «Пам’ятку читачу» з порадами, як інтуїтивно виявити матеріал маніпулятивного характеру. Ось кілька з них:

  • Новина — це факти, тому якщо вона викликає здивування, інтригу й ви не можете знайти її деінде, то це привід для сумніву.
  • Хорошим знаком є добре зроблений сайт, рекламні банери у межах здорового глузду, підписи авторів, контакти редакції на сайті. Звертайте на це увагу.
  • Новина про допис у блозі або пост у соцмережах у 99% випадків — не новина.
  • Нецензурна лексика, образи й перебільшений сарказм є ознаками маніпулятивних заголовків і матеріалів у цілому.
  • Коли бачите перебільшення, емоційний вираз, запитуйте «навіщо?». Це для того, щоб вам було цікавіше читати, чи, усе-таки, вам нав’язують певну позицію?

Також автори дослідження подають три головні ознаки маніпулятивного заголовку. Це слова написані великими літерами, використання слів і словосполучень на кшталт «Ви не повірите…», «Виявилось, що», «СЕНСАЦІЯ», «Читати всім!», «Стало відомо», «Шокуюча правда», «Це підірвало мережу». Якщо це повідомлення про щось жахливе або неймовірно позитивне й воно опубліковане на одному сайті, то це теж фейк.

YouTube видалятиме фейковий контент про президентські вибори у США. Відео зі штучною накруткою лайків, переглядів та коментарів також потрапляють під чистку. Про це компанія повідомила в офіційному блозі.

Планують видаляти ролики з технічними змінами, якщо вони можуть вводити користувачів в оману. На YouTube контролюватимуть також контент, що дезінформує про хід проведення виборів: наприклад, у ньому буде неправильна дата голосування.

Мають зникнути канали, автори яких видають себе за інших людей, приховують країну походження або зв’язок з державними суб’єктами.

Фото: pexels.com

Жадан потрапив до рейтингу культурних діячів-2022

Одна з найавторитетніших газет та онлайн-медіа Німеччини Frankfurter Allgemeine Zeitung оприлюднила список культурних діячів року. Друге місце у ньому посів український письменник Сергій Жадан. Про це йдеться на офіційному сайті видання.

Читати далі
+ 28 слів

Контрнаступ ЗСУ триватиме і взимку

Американський Інститут дослідження війни (ISW) у своєму звіті, оприлюдненому увечері четвертого грудня, заявив про те, що заяви українського командування вказують на те, що контрнаступальні операції триватимуть і взимку, це вони підсумували із твердження представників української влади і військових.

Читати далі
+ 70 слів

ОАЕ хочуть допомогти Україні відбудувати економіку

Об’єднані Арабські Емірати планують почати торговельні переговори з нашою країною. Про намір створити нові шляхи економічної взаємодії повідомляє видання Bloomberg.

Читати далі
+ 24 слів

У Нью-Йорку провели концерт до 100-ліття прем’єри Щедрика

На концерті «Notes from Ukraine» — «Нотатки з України» виступили хори з України та Північної Америки. Захід провели до ювілею виконання українського Щедрика на тому ж місці, що і 100 років тому — у Карнеґі-Холі. Про це повідомило Суспільне з посиланням на організаторів. Переглянути запис концерту можна на Vimeo.

Читати далі
+ 26 слів

Погрози продовжують надходити українським посольствам та консульствам

В Іспанії поліція вилучила ще три конверти з очима тварин. Вони були адресовані посольству України в Мадриді, генеральному консульству в Барселоні та консульству в Малазі. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко.

Читати далі
+ 45 слів

«Від кожного вибуху світ в тобі наче перевертається». Євангеліна, 20 років, бариста, виїхала з Луганщини 2 квітня

Wow

Дівчина проживала у Лисичанську на Луганщині. Там працювала баристою та допомагала своїй сім’ї. Проте ворог не дав їй можливості залишитися у рідному місті та змусив тікати з власного дому. Єва та її родина змогли виїхати з-під жахливих обстрілів лише 2 квітня. Зараз, коли уже пережила такий болючий досвід, дівчина готова розповісти свою історію.

Читати далі
+ 93 слів

Суп «У страшних муках» та фуа-гра: UAnimals запрошує депутатів до онлайн-ресторану

Заклад відкриває свої віртуальні двері для чиновників, які підтримують законопроект 8150 про внесення змін до закону«Про захист тварин від жорстокого поводження». Це написали на своєму сайті гуманістичний рух UAnimals.

Читати далі
+ 78 слів

Відшкодування коштів за купівлю генераторів: у яких містах діє програма?

Через планові та аварійні відключення електроенергії українці все більше переходять до використання інших джерел електроенергії. Місцеві ради в свою чергу запроваджують програми часткового відшкодування вартості генераторів для мешканців багатоквартирних будинків. 

Читати далі
+ 371 слів
Що там ще
+ 5212 новин