Google та Apple відстежуватимуть контакти хворих на коронавірус

Інструмент для відстеження контактів за допомогою Bluetooth допоможе людям дізнатися, чи контактували вони із носієм коронавірусу. Таку функцію створять спільно інженерні команди Apple та Google. Про це пише Укрінформ із посиланням на TechCrunch.

Чому це важливо. Поки що Google та Apple планують створити для цієї мети окремий додаток, але згодом компанії хочуть впровадити цю функцію безпосередньо у свої операційні системи iOS та Android.

Детальніше. Google та Apple анонсували створення спільної системи, яка дозволить відстежувати поширення коронавірусу. Новий інструмент працюватиме так: якщо дві людини перебувають поруч короткий проміжок часу, то їхні смартфони через Bluetooth обмінюватимуться анонімними ідентифікаторами, які змінюються кожні 15 хвилин.

Якщо згодом в однієї з цих двох осіб діагностують COVID-19, то її дані потраплять до офіційного додатку органів охорони здоровʼя. Згодом, за згодою хворого, у нову систему передають його ідентифікатори зустрічей протягом останніх 14 днів. Людина, яка вступила у контакт з хворим, через той самий додаток від органів охорони здоровʼя отримує сповіщення про контакт з інфікованим.

Контекст. Нагадаємо, що в Україні нещодавно створили додаток «Дій Вдома». У нього є три цільові категорії: громадяни, які прибули з-за кордону і мають бути на 14-денній обсервації; хворі на коронавірус, які лікуються вдома; люди із підозрою на коронавірус.

Застосунок упродовж двох тижнів протягом дня надсилатиме зареєстрованим користувачам до 10 push-повідомлень. У відповідь на них потрібно зробити селфі. Додаток зчитуватиме геолокацію пристрою. Фото на відповідність перевірятиме штучний інтелект.

Фото: pexels.com

Петиція про заборону імпорту книжок з РФ набрала 25 тисяч підписів

Документ очікує розгляду глави держави. Тим часом українці продовжують підписувати його. Про це повідомив народний депутат Володимир В‘ятрович.

Читати далі
+ 2 слів

Призовний вік знизили із 27 до 25 років. Що це змінює?

LIKE

Раніше призову підлягали чоловіки до 27 років, через що не могли бути мобілізовані. Тепер граничний вік знижено до 25. Про прийняття законопроєкту повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Законопроєкт №9281 прийняли в цілому, тепер його має підписати Президент.

Читати далі
+ 11 слів

Військові можуть отримати довшу відпустку та додаткові виплати

У першому читанні Верховна Рада підтримала закон № 9342. Нині він чекає на друге читання, аби його прийняли остаточно. Після ухвалення цього документа військові зможуть отримати 40 днів відпустки під час дії воєнного стану — 30 днів щорічної та 10 днів — за сімейними обставинами.

Читати далі
+ 28 слів

Почали службове розслідування через комбата, який підірвав волонтерську машину

Військовий 215 батальйону 125 бригади на своїй Twitter-сторінці опублікував відео, де видно, як горить машина, з підписом: «Поки ви скидається на тачки, мій поплавлений комбат їх підриває гранатами»

Читати далі
+ 26 слів

Аварійні відключення електроенергії застосували у Києві та деяких областях

30 травня у деяких районах Києва тривають відключення електроенергії. Також без світла — споживачі у Київській, Полтавській, Кіровоградській областях та Одесі. Про це повідомляють у ДТЕК Київські електромережі

Читати далі
+ 32 слів

Гра про українського оператора дронів вже є у Steam. Частину прибутку від продажів передадуть «Повернись живим» та «Армії дронів»

У Steam у дочасному доступі вийшла гра «Death From Above» про українського оператора дронів. Ціна гри — 225 грн, повідомляє команда Steam.

Читати далі
+ 60 слів

Тимчасово непридатні до служби військові отримають доплату 6 тисяч грн

До Ради внесли законопроєкт щодо запровадження доплати у 6000 грн на місяць для військових, які є тимчасово непридатними до служби після поранень і виведені в розпорядження. Про це повідомила народна депутатка України Анастасія Радіна.

Читати далі
+ 8 слів

Тестову версію паркану на російському кордоні показали прикордонники Фінляндії

Чотирьох метрову тестову версію паркану, показала прикордонна охорона Фінляндії. Його збудують на фінсько-російському кордоні. Про це повідомляє фінський телерадіомовник Yle.

Читати далі
+ 24 слів
Що там ще
+ 6412 новин