Google запустив новий пошуковий алгоритм

Тепер пошуковик краще розумітиме користувачів. Технологія аналізуватиме контекст запиту, зокрема допоміжні слова: частки, прийменники, а також поєднання усіх слів у запиті. Про це йдеться у блозі компанії.

Чому це цікаво. Раніше Google аналізував окремі слова у запиті, а тепер може аналізувати  загалом речення.

Детальніше. Компанія Google почала використовувати новий пошуковий алгоритм, який має краще розуміти контекст запиту. Його назвали BERT (двонапрямний штучний інтелект-кодувальник). Технологію адаптували до людської мови. Це дозволить пошуковику краще розуміти користувачів.

BERT зможе зрозуміти контекст запиту: він аналізуватиме допоміжні слова, зокрема частки, прийменники, а також поєднання усіх слів у запиті. Раніше Google аналізував окремі слова у запиті, а не речення загалом.

У компанії назвали BERT «найбільшим досягненням за останні 5 років та одним із найбільших досягнень в історії пошукових систем». Технологію спочатку використовуватимуть для запитів англійською мовою. Коли BERT почнуть застосовувати для інших мов — поки невідомо.

Контекст. Нагадаємо, що раніше Google оголосила про досягнення квантової переваги. IBM не згодна. Корпорація переконує, що має пристрої, які робитимуть надскладні розрахунки настільки швидко, що іншим сучасним комп’ютерам на це потрібно буде 10 тис років. У Google кажуть, що квантовий компʼютер технологічного гіганта Sycamore зміг виконати поставлене завдання за 200 секунд, на що найкращим сучасним суперкомпʼютерам знадобилося б понад 10 тисяч років.

Компанія IBM, яка теж працює над квантовими компʼютерами, не вірить у тривалість розрахунків, які вказала Google. Дослідники IBM Едвін Педно, Джон Ганнелс і Джей Гамбетта впевнені, що це із завданням, яке було перед квантовим Sycamore, класичний комп’ютер упорається лише за 2,5 дні, а не за 10 тисяч років.

Як ефективно шукати інформацію у Google? Сайт «MediaSapiens» підготував добірку порад про те, як варто шукати у Google. Успіх пошукового запиту залежить від того, наскільки Google зрозуміє, що саме ви від нього хочете. Поліпшує результати пошуку комбінування трьох складових: ключових слів (наприклад україна євро 2016), часових меж (наприклад за 2014 рік), операторів (наприклад allinurl:tips google search).

Деякі базові правила пошуку у Google:

 1. пошукові запити пишуться з двокрапкою (site:);
 2. у запитах усі літери мають бути маленькими (на відміну від ключових слів, які не чуттєві до величини символів);
 3. після запиту й двокрапки не має бути жодних пробілів. Наприклад, site:osvita.mediasapiens.ua – правильний варіант, site:  osvita.mediasapiens.ua – ні;
 4. порядок ключових слів та запитів в одному запиті не є важливим. Пошукові запити site:president.gov.ua путін та путін site:president.gov.ua будуть ідентичними;
 5. порядок самих ключових слів впливає на результати. Порівняйте запити виробник український та український виробник: незначна різниця є.
 6. у разі переобтяження запиту Google може відмовитися будь-що шукати. Тому краще починати пошук із простих ключових слів, додаючи поступово нові та часові рамки;
 7. не лякайтеся, якщо після багаторазового експериментування із запитами Google може попросити вас ввести символи CAPTCHA для підтвердження, що ви не робот, а людина.

Не Google єдиним: 8 альтернативних пошуковиків. Сайт cybercalm.org зібрав варіанти пошуковиків, які зможуть замінити Google:

 1. DuckDuckGo. Доволі відома пошукова система з відкритим вихідним кодом. Сервери розташовані у США. Крім власного робота, пошуковик використовує результати інших джерел: Yahoo, Bing, Вікіпедії. DuckDuckGo позиціонує себе як пошук, який забезпечує максимальну приватність і конфіденційність. Система не збирає ніяких даних про користувача, не зберігає логи (немає історії пошуку), використання файлів cookie максимально обмежене;
 2. not Evil.Система, яка здійснює пошук в анонімній мережі Tor. Для використання потрібно зайти в цю мережу, наприклад запустивши спеціалізований браузер. not Evil не єдиний пошуковик у своєму роді. Є LOOK (пошук за замовчуванням в Tor-браузері, доступний зі звичайного Інтернету) або TORCH (один з найстаріших пошуковиків у Tor-мережі) тощо. not Evil вартий уваги, через недвозначний натяк на Google (досить подивитися на стартову сторінку).Він шукає там, куди Google і іншим пошуковикам вхід закритий в принципі.
 3. YaCy. Це децентралізована пошукова система. Кожен комп’ютер сканує Інтернет самостійно, тобто є аналогом пошукового робота. Отримані результати збираються у загальну базу, яку використовують усі учасники YaCy. YaCy – це зовсім інший підхід до організації пошуку. Відсутність єдиного сервера і компанії-власника робить результати повністю незалежними від чиїхось уподобань. Автономність кожного вузла виключає цензуру. YaCy здатний вести пошук у глибокому вебі і неіндексованих мережах загального користування.
 4. Pipl. Це система, призначена для пошуку інформації про конкретну людину. Автори Pipl стверджують, що їхні спеціалізовані алгоритми шукають ефективніше, ніж звичайні пошуковики. Пріоритетними джерелами інформації є профілі соціальних мереж, коментарі, списки учасників і різні бази даних, де публікуються відомості про людей, наприклад бази судових рішень.
 5. FindSounds. Cпеціалізований пошуковик, який шукає e відкритих джерелах різні звуки: будинок, природа, машини, люди. У пошуку тільки звуки і нічого більше. В налаштуваннях можна виставити бажаний формат і якість звучання. Всі знайдені звуки доступні для завантаження. Є пошук за зразком.
 6. Wolfram|Alpha. Це обчислювально-пошукова система. Замість посилань на статті, які містять ключові слова, вона видає готову відповідь на запит користувача. Наприклад, якщо ввести в форму пошуку «порівняти населення Нью-Йорка і Сан-Франциско» англійською, то Wolfram|Alpha відразу виведе на екран таблиці і графіки з порівнянням. Сервіс підходить для пошуку фактів і обчислення даних. Wolfram|Alpha накопичує і систематизує доступні в Мережі знання з різних областей, включаючи науку, культуру і розваги. Якщо в цій базі знаходиться готова відповідь на пошуковий запит, система показує її, якщо немає – обчислює і виводить результат. При цьому користувач бачить тільки потрібну інформацію і нічого зайвого.
 7. Dogpile. Метапошуковик Dogpile виводить комбінований список результатів із пошукових видач Google, Yahoo і інших популярних систем. Dogpile відображає менше реклами. По-друге, сервіс використовує особливий алгоритм, щоб знаходити і показувати кращі результати з різних пошукових систем. Як стверджують розробники Dogpile, їх система формує найповнішу видачу в усьому Інтернеті.
 8. BoardReader. Це система для текстового з пошуку по форумам, сервісів питань і відповідей і інших спільнот. Вона дозволяє звузити поле пошуку до соціальних майданчиків. Завдяки спеціальним фільтрам Ви можете швидко знаходити пости і коментарі, які відповідають Вашим критеріям: мови, даті публікації і назви сайту.

 

 

 

 

 

Фото: pexels.com

Омікрон, вибух у будинку та зміна місця проживання онлайн: найважливіші новини вихідних

Скільки людей вже загинули від вибуху на Миколаївщині та яка причина трагедії, що відомо про новий штам коронавірусу та як змінити місце проживання онлайн за один день — про це та не лише дізнавайтеся у нашій традиційній добірці новин за вихідні.

Читати далі
+ 171 слів

Україна вшановує пам’ять жертв Голодоморів: найважливіше про геноцид

100 років тому, 1921 року, на українських землях почався масовий голод. Вперше. Більшовицька Росія тоді розглядала Україну як сировинну базу, а селян – як «підозрілий елемент», який постійно перебуває під впливом «класових ворогів». Була в цьому голоді й природна причина — посуха. Згодом українці ще двічі за століття зазнають смерті від голоду. Найбільше життів забрав геноцид у 1932-1933 роках. Штучно створений і спланований, бо ж природних причин тоді не було. «Новини Здорової Людини» зібрали найважливіше, що потрібно знати про Голодомор 1932-1933 років.

Читати далі
+ 204 слів

У Чорну п’ятницю працівники Amazon в 20 країнах влаштували страйк

26 листопада частина працівників Amazon влаштували страйк з метою покращення умов праці. Протести відбуваються в рамках кампанії Make Amazon Pay (Заставимо Amazon платити). Про це повідомляє Business Insider. В міжнародну коаліцію профспілок Make Amazon Pay входять 70 різних організацій, включаючи Greenpeace, Oxfam та Amazon Workers International. 

Читати далі
+ 57 слів

100 найкращих світлин 2021 року за версією TIME

Читати далі
+ 41 слів

«Спокусливі» і «пікантні» : Які гендерні штампи використовують українські медіа

Найбільше стереотипних висловів про жінок та чоловіків пишуть у розділі про шоу-бізнес та стиль життя. Про це повідомляють у своєму дослідженні Вокс Україна.  Видання проаналізувало 477 тисяч новин у 42 популярних онлайн-медіа за червень-серпень цього року. 

Читати далі
+ 201 слів

До Чорного моря прямує есмінець США

Ескадрений міноносець американських Військово-морських сил США типу «Арлі Берк» вирушив у Чорне Море. Рішення про передислокацію есмінця було прийнято на тлі загострення безпекової ситуації в Україні, що супроводжується регулярними вкидами інформації про ймовірне вторгнення російських військ. Оголошення про есмінець з’явилось на офіційному твітері 6-го флоту США. Відтак американський бойовий корабель USSArleighBurke (DDG 51) вирушив у північний транзит до Чорного моря задля співпраці зі своїми партнерами та союзниками НАТО у даному регіоні – йдеться у повідомленні.

Читати далі
+ 2 слів

Фільм-призер Берлінале української режисерки виходить у прокат цієї зими

“Стоп-Земля”- перший український фільм, що здобув “Кришталевого ведмедя” Берлінале від юнацького журі. Більшість головних ролей у кінокартині зіграли непрофесійні актори-підлітки. Стрічка вийде в широкий прокат 20 січня 2022 року – про це повідомила пресслужба Держкіно. 

Чому це цікаво. Світова прем’єра “Стоп-Земля” відбулася на 71-му Берлінському кінофестивалі, де отримала нагороду за найкращий фільм в секції Generation 14plus. А національна прем’єра принесла режисерці аж три відзнаки, зокрема гран-прі Одеського кінофестивалю.

Детальніше. Фільм є автобіографічною історією авторки про випускницю середньої школи Машу. Наратив дослідження себе та оточуючих перетікає у закоханість дівчини, де шкільна буденність відходить на другий план. І тепер думка про зізнання в почуттях до Саші –  єдине, що турбує дівчину, адже якщо не наважишся спитати – ніколи не знатимеш, чи це взаємно.

“Стоп-Земля” – дебютний повнометражний фільм режисерки, в якому зіграли непрофесійні актори-школярі Києва. Раніше, командою стрічки було обрано 25 підлітків для навчання акторської майстерності та драматургії.  Їм також проводили тренінги з української мови. Це перша така практика в національному кінематографі.

Довідка. Сценарій до фільму написала Катерина Горностай, випускниця “Школи документального кіно й театру” Марини Разбєжкіної та викладачка “Києво-Могилянської академії”. До цього Катерина знімала лише ігрові короткометражні: “Віддалік” (нагороди кінофестивалів “Кіношок”, “Wiz-art”, “Молодість”), “Крокодил”, “Бузок” (нагорода за найкращий короткий метр  “Золота Дзиґа”) та документальні фільми: “Євромайдан.Чорновий монтаж”, “Крізь Майдан”. 

Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Українського культурного фонду. Виробництво стрічки здійснив кінопродакшн “ЕССЕ Продакшн Хаус, а дистриб’ютором є кінокомпанія «Артхаус Трафік». 

Що ще варто знати.

 • У 2017 році проєкт стрічки переміг у пітчингу індустріальної секції Одеського міжнародного кінофестивалю. 
 • У тому ж році отримав нагороди за найкращий проєкт на копродукційному ринку Connecting Cottbus у Німеччині.
 • 2019 року команда фільму виграла фінансування від Українського культурного фонду на передвиробничий етап.
 • У 2020 році проєкт став одним із переможців конкурсу від Держкіно у секції “Ігрові повнометражні фільми художньої та культурної значущості (авторські) спільного виробництва”.
 • Цього ж року до фінансування промоції фільму приєднався Український інститут.

Текст: Гук Лідія-Марія

Фото: кадр з фільму

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

До коаліційного «світлофору» в Німеччині увійшли прихильники України

Три німецькі партії — соціал-демократи, зелені та вільні демократи – домовилися про формування нового уряду Німеччини. Посаду МЗС за прогнозами обійме співголова зелених, які не є прихильниками Росії. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив лідер соціал-демократів Олаф Шольц. 

Читати далі
+ 94 слів
Що там ще
+ 3588 новин