Google запустив новий пошуковий алгоритм

Тепер пошуковик краще розумітиме користувачів. Технологія аналізуватиме контекст запиту, зокрема допоміжні слова: частки, прийменники, а також поєднання усіх слів у запиті. Про це йдеться у блозі компанії.

Чому це цікаво. Раніше Google аналізував окремі слова у запиті, а тепер може аналізувати  загалом речення.

Детальніше. Компанія Google почала використовувати новий пошуковий алгоритм, який має краще розуміти контекст запиту. Його назвали BERT (двонапрямний штучний інтелект-кодувальник). Технологію адаптували до людської мови. Це дозволить пошуковику краще розуміти користувачів.

BERT зможе зрозуміти контекст запиту: він аналізуватиме допоміжні слова, зокрема частки, прийменники, а також поєднання усіх слів у запиті. Раніше Google аналізував окремі слова у запиті, а не речення загалом.

У компанії назвали BERT «найбільшим досягненням за останні 5 років та одним із найбільших досягнень в історії пошукових систем». Технологію спочатку використовуватимуть для запитів англійською мовою. Коли BERT почнуть застосовувати для інших мов — поки невідомо.

Контекст. Нагадаємо, що раніше Google оголосила про досягнення квантової переваги. IBM не згодна. Корпорація переконує, що має пристрої, які робитимуть надскладні розрахунки настільки швидко, що іншим сучасним комп’ютерам на це потрібно буде 10 тис років. У Google кажуть, що квантовий компʼютер технологічного гіганта Sycamore зміг виконати поставлене завдання за 200 секунд, на що найкращим сучасним суперкомпʼютерам знадобилося б понад 10 тисяч років.

Компанія IBM, яка теж працює над квантовими компʼютерами, не вірить у тривалість розрахунків, які вказала Google. Дослідники IBM Едвін Педно, Джон Ганнелс і Джей Гамбетта впевнені, що це із завданням, яке було перед квантовим Sycamore, класичний комп’ютер упорається лише за 2,5 дні, а не за 10 тисяч років.

Як ефективно шукати інформацію у Google? Сайт «MediaSapiens» підготував добірку порад про те, як варто шукати у Google. Успіх пошукового запиту залежить від того, наскільки Google зрозуміє, що саме ви від нього хочете. Поліпшує результати пошуку комбінування трьох складових: ключових слів (наприклад україна євро 2016), часових меж (наприклад за 2014 рік), операторів (наприклад allinurl:tips google search).

Деякі базові правила пошуку у Google:

  1. пошукові запити пишуться з двокрапкою (site:);
  2. у запитах усі літери мають бути маленькими (на відміну від ключових слів, які не чуттєві до величини символів);
  3. після запиту й двокрапки не має бути жодних пробілів. Наприклад, site:osvita.mediasapiens.ua – правильний варіант, site:  osvita.mediasapiens.ua – ні;
  4. порядок ключових слів та запитів в одному запиті не є важливим. Пошукові запити site:president.gov.ua путін та путін site:president.gov.ua будуть ідентичними;
  5. порядок самих ключових слів впливає на результати. Порівняйте запити виробник український та український виробник: незначна різниця є.
  6. у разі переобтяження запиту Google може відмовитися будь-що шукати. Тому краще починати пошук із простих ключових слів, додаючи поступово нові та часові рамки;
  7. не лякайтеся, якщо після багаторазового експериментування із запитами Google може попросити вас ввести символи CAPTCHA для підтвердження, що ви не робот, а людина.

Не Google єдиним: 8 альтернативних пошуковиків. Сайт cybercalm.org зібрав варіанти пошуковиків, які зможуть замінити Google:

  1. DuckDuckGo. Доволі відома пошукова система з відкритим вихідним кодом. Сервери розташовані у США. Крім власного робота, пошуковик використовує результати інших джерел: Yahoo, Bing, Вікіпедії. DuckDuckGo позиціонує себе як пошук, який забезпечує максимальну приватність і конфіденційність. Система не збирає ніяких даних про користувача, не зберігає логи (немає історії пошуку), використання файлів cookie максимально обмежене;
  2. not Evil.Система, яка здійснює пошук в анонімній мережі Tor. Для використання потрібно зайти в цю мережу, наприклад запустивши спеціалізований браузер. not Evil не єдиний пошуковик у своєму роді. Є LOOK (пошук за замовчуванням в Tor-браузері, доступний зі звичайного Інтернету) або TORCH (один з найстаріших пошуковиків у Tor-мережі) тощо. not Evil вартий уваги, через недвозначний натяк на Google (досить подивитися на стартову сторінку).Він шукає там, куди Google і іншим пошуковикам вхід закритий в принципі.
  3. YaCy. Це децентралізована пошукова система. Кожен комп’ютер сканує Інтернет самостійно, тобто є аналогом пошукового робота. Отримані результати збираються у загальну базу, яку використовують усі учасники YaCy. YaCy – це зовсім інший підхід до організації пошуку. Відсутність єдиного сервера і компанії-власника робить результати повністю незалежними від чиїхось уподобань. Автономність кожного вузла виключає цензуру. YaCy здатний вести пошук у глибокому вебі і неіндексованих мережах загального користування.
  4. Pipl. Це система, призначена для пошуку інформації про конкретну людину. Автори Pipl стверджують, що їхні спеціалізовані алгоритми шукають ефективніше, ніж звичайні пошуковики. Пріоритетними джерелами інформації є профілі соціальних мереж, коментарі, списки учасників і різні бази даних, де публікуються відомості про людей, наприклад бази судових рішень.
  5. FindSounds. Cпеціалізований пошуковик, який шукає e відкритих джерелах різні звуки: будинок, природа, машини, люди. У пошуку тільки звуки і нічого більше. В налаштуваннях можна виставити бажаний формат і якість звучання. Всі знайдені звуки доступні для завантаження. Є пошук за зразком.
  6. Wolfram|Alpha. Це обчислювально-пошукова система. Замість посилань на статті, які містять ключові слова, вона видає готову відповідь на запит користувача. Наприклад, якщо ввести в форму пошуку «порівняти населення Нью-Йорка і Сан-Франциско» англійською, то Wolfram|Alpha відразу виведе на екран таблиці і графіки з порівнянням. Сервіс підходить для пошуку фактів і обчислення даних. Wolfram|Alpha накопичує і систематизує доступні в Мережі знання з різних областей, включаючи науку, культуру і розваги. Якщо в цій базі знаходиться готова відповідь на пошуковий запит, система показує її, якщо немає – обчислює і виводить результат. При цьому користувач бачить тільки потрібну інформацію і нічого зайвого.
  7. Dogpile. Метапошуковик Dogpile виводить комбінований список результатів із пошукових видач Google, Yahoo і інших популярних систем. Dogpile відображає менше реклами. По-друге, сервіс використовує особливий алгоритм, щоб знаходити і показувати кращі результати з різних пошукових систем. Як стверджують розробники Dogpile, їх система формує найповнішу видачу в усьому Інтернеті.
  8. BoardReader. Це система для текстового з пошуку по форумам, сервісів питань і відповідей і інших спільнот. Вона дозволяє звузити поле пошуку до соціальних майданчиків. Завдяки спеціальним фільтрам Ви можете швидко знаходити пости і коментарі, які відповідають Вашим критеріям: мови, даті публікації і назви сайту.

 

 

 

 

 

Фото: pexels.com

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин