Google запустив новий пошуковий алгоритм

Тепер пошуковик краще розумітиме користувачів. Технологія аналізуватиме контекст запиту, зокрема допоміжні слова: частки, прийменники, а також поєднання усіх слів у запиті. Про це йдеться у блозі компанії.

Чому це цікаво. Раніше Google аналізував окремі слова у запиті, а тепер може аналізувати  загалом речення.

Детальніше. Компанія Google почала використовувати новий пошуковий алгоритм, який має краще розуміти контекст запиту. Його назвали BERT (двонапрямний штучний інтелект-кодувальник). Технологію адаптували до людської мови. Це дозволить пошуковику краще розуміти користувачів.

BERT зможе зрозуміти контекст запиту: він аналізуватиме допоміжні слова, зокрема частки, прийменники, а також поєднання усіх слів у запиті. Раніше Google аналізував окремі слова у запиті, а не речення загалом.

У компанії назвали BERT «найбільшим досягненням за останні 5 років та одним із найбільших досягнень в історії пошукових систем». Технологію спочатку використовуватимуть для запитів англійською мовою. Коли BERT почнуть застосовувати для інших мов — поки невідомо.

Контекст. Нагадаємо, що раніше Google оголосила про досягнення квантової переваги. IBM не згодна. Корпорація переконує, що має пристрої, які робитимуть надскладні розрахунки настільки швидко, що іншим сучасним комп’ютерам на це потрібно буде 10 тис років. У Google кажуть, що квантовий компʼютер технологічного гіганта Sycamore зміг виконати поставлене завдання за 200 секунд, на що найкращим сучасним суперкомпʼютерам знадобилося б понад 10 тисяч років.

Компанія IBM, яка теж працює над квантовими компʼютерами, не вірить у тривалість розрахунків, які вказала Google. Дослідники IBM Едвін Педно, Джон Ганнелс і Джей Гамбетта впевнені, що це із завданням, яке було перед квантовим Sycamore, класичний комп’ютер упорається лише за 2,5 дні, а не за 10 тисяч років.

Як ефективно шукати інформацію у Google? Сайт «MediaSapiens» підготував добірку порад про те, як варто шукати у Google. Успіх пошукового запиту залежить від того, наскільки Google зрозуміє, що саме ви від нього хочете. Поліпшує результати пошуку комбінування трьох складових: ключових слів (наприклад україна євро 2016), часових меж (наприклад за 2014 рік), операторів (наприклад allinurl:tips google search).

Деякі базові правила пошуку у Google:

 1. пошукові запити пишуться з двокрапкою (site:);
 2. у запитах усі літери мають бути маленькими (на відміну від ключових слів, які не чуттєві до величини символів);
 3. після запиту й двокрапки не має бути жодних пробілів. Наприклад, site:osvita.mediasapiens.ua – правильний варіант, site:  osvita.mediasapiens.ua – ні;
 4. порядок ключових слів та запитів в одному запиті не є важливим. Пошукові запити site:president.gov.ua путін та путін site:president.gov.ua будуть ідентичними;
 5. порядок самих ключових слів впливає на результати. Порівняйте запити виробник український та український виробник: незначна різниця є.
 6. у разі переобтяження запиту Google може відмовитися будь-що шукати. Тому краще починати пошук із простих ключових слів, додаючи поступово нові та часові рамки;
 7. не лякайтеся, якщо після багаторазового експериментування із запитами Google може попросити вас ввести символи CAPTCHA для підтвердження, що ви не робот, а людина.

Не Google єдиним: 8 альтернативних пошуковиків. Сайт cybercalm.org зібрав варіанти пошуковиків, які зможуть замінити Google:

 1. DuckDuckGo. Доволі відома пошукова система з відкритим вихідним кодом. Сервери розташовані у США. Крім власного робота, пошуковик використовує результати інших джерел: Yahoo, Bing, Вікіпедії. DuckDuckGo позиціонує себе як пошук, який забезпечує максимальну приватність і конфіденційність. Система не збирає ніяких даних про користувача, не зберігає логи (немає історії пошуку), використання файлів cookie максимально обмежене;
 2. not Evil.Система, яка здійснює пошук в анонімній мережі Tor. Для використання потрібно зайти в цю мережу, наприклад запустивши спеціалізований браузер. not Evil не єдиний пошуковик у своєму роді. Є LOOK (пошук за замовчуванням в Tor-браузері, доступний зі звичайного Інтернету) або TORCH (один з найстаріших пошуковиків у Tor-мережі) тощо. not Evil вартий уваги, через недвозначний натяк на Google (досить подивитися на стартову сторінку).Він шукає там, куди Google і іншим пошуковикам вхід закритий в принципі.
 3. YaCy. Це децентралізована пошукова система. Кожен комп’ютер сканує Інтернет самостійно, тобто є аналогом пошукового робота. Отримані результати збираються у загальну базу, яку використовують усі учасники YaCy. YaCy – це зовсім інший підхід до організації пошуку. Відсутність єдиного сервера і компанії-власника робить результати повністю незалежними від чиїхось уподобань. Автономність кожного вузла виключає цензуру. YaCy здатний вести пошук у глибокому вебі і неіндексованих мережах загального користування.
 4. Pipl. Це система, призначена для пошуку інформації про конкретну людину. Автори Pipl стверджують, що їхні спеціалізовані алгоритми шукають ефективніше, ніж звичайні пошуковики. Пріоритетними джерелами інформації є профілі соціальних мереж, коментарі, списки учасників і різні бази даних, де публікуються відомості про людей, наприклад бази судових рішень.
 5. FindSounds. Cпеціалізований пошуковик, який шукає e відкритих джерелах різні звуки: будинок, природа, машини, люди. У пошуку тільки звуки і нічого більше. В налаштуваннях можна виставити бажаний формат і якість звучання. Всі знайдені звуки доступні для завантаження. Є пошук за зразком.
 6. Wolfram|Alpha. Це обчислювально-пошукова система. Замість посилань на статті, які містять ключові слова, вона видає готову відповідь на запит користувача. Наприклад, якщо ввести в форму пошуку «порівняти населення Нью-Йорка і Сан-Франциско» англійською, то Wolfram|Alpha відразу виведе на екран таблиці і графіки з порівнянням. Сервіс підходить для пошуку фактів і обчислення даних. Wolfram|Alpha накопичує і систематизує доступні в Мережі знання з різних областей, включаючи науку, культуру і розваги. Якщо в цій базі знаходиться готова відповідь на пошуковий запит, система показує її, якщо немає – обчислює і виводить результат. При цьому користувач бачить тільки потрібну інформацію і нічого зайвого.
 7. Dogpile. Метапошуковик Dogpile виводить комбінований список результатів із пошукових видач Google, Yahoo і інших популярних систем. Dogpile відображає менше реклами. По-друге, сервіс використовує особливий алгоритм, щоб знаходити і показувати кращі результати з різних пошукових систем. Як стверджують розробники Dogpile, їх система формує найповнішу видачу в усьому Інтернеті.
 8. BoardReader. Це система для текстового з пошуку по форумам, сервісів питань і відповідей і інших спільнот. Вона дозволяє звузити поле пошуку до соціальних майданчиків. Завдяки спеціальним фільтрам Ви можете швидко знаходити пости і коментарі, які відповідають Вашим критеріям: мови, даті публікації і назви сайту.

 

 

 

 

 

Фото: pexels.com

100 грн за пляшку води, спалення українських книжок та знесення будинків. Останні новини з тимчасово окупованого Маріуполя

Ціни. Попри відсутність грошей та будь-якого заробітку у маріупольців, ціни постійно зростають. Півторалітрова пляшка води коштує близько 100 грн, кілограм свинини — 600 грн. Також окупанти пропонують свої приватні похоронні послуги вартістю 10000 грн за одне тіло. Про це повідомляє Головне управління розвідки. Водночас радник мера Маріуполя Петро Андрющенко каже, що 1,5 л води коштують у місті 40 грн.

Читати далі
+ 173 слів

У Польщі збирають на Байрактар для України. Головне за ніч та ранок 29 червня

У Польщі збирають гроші на Байрактар для України. За добу зібрали вже близько 90 тисяч доларів. Про збір оголосив громадський діяч Славомір Сєраковський.

Читати далі
+ 61 слів

ЗСУ зупинили наступ росіян на чотирьох напрямках. Важливе за ніч та ранок 28 червня

Українські військові успішно відбили наступ у напрямку Довгалівка — Залиман, що на Харківщині. Ще один штурм ЗСУ відбили на Слов’янському напрямку — біля населених пунктів Довгеньке і Долина. У Бахмутському районі українські захисники зупинили наступ у напрямку Миколаївка — Спірне. Четвертий штурм ЗСУ відбили у напрямку Єгорівка — Павлівка. Ворог із втратами відійшов — Генштаб.

Читати далі
+ 55 слів

Чого ми (ще) не знаємо про основний закон країни

Сьогодні виповнюється 26 років з дня ухвалення Конституції України. Депутати Верховної Ради ухвалили цей документ лише на п’ятий рік після проголошення незалежності. З нагоди свята ми підготували маловідомі факти, завдяки якому ви дізнаєтеся більше про День Конституції України.

Читати далі
+ 36 слів

Як країни «Великої сімки» підтримають Україну: 6 тез

У Німеччині 26 червня почався триденний саміт країн «Великої сімки». На саміті обговорюють світові виклики, які спричинила повномасштабна війна росії проти України. Лідери країн «Великої сімки» на саміті заявили про безстрокову всебічну підтримку України допоки це буде потрібно.

Читати далі
+ 96 слів

Не заважаймо ЗСУ: українців просять не поширювати інформацію про контрнаступ на Херсонщині

«Знизити емоційний градус та дати військовим можливість виконувати свою роботу», — у пресцентрі Сил оборони півдня України заявили, що завищені емоційні очікування щодо швидкого звільнення Херсонщини шкодять контрнаступу.

Читати далі
+ 1 слів

ІТ-армія України атакувала вже понад 4200 російських онлайн-ресурсів

З 26 лютого понад 250 тисяч добровольців з усього світу влаштовують масові кібератаки на російські онлайн-ресурси. Про це повідомило Міністерство цифрової трансформації. За 4 місяці повномасштабної війни українська IT-армія атакувала понад 4200 російських сайтів:

Читати далі
+ 32 слів

На Луганщині вибухнув склад боєприпасів росіян

У тимчасово окупованому Зимогір’ї на Луганщині вибухнув склад боєприпасів окупантів.

Читати далі
+ 33 слів
Що там ще
+ 4398 новин