Хто такий Волтер Дюранті та чому українські журналісти просять позбавити його Пулітцерівської премії?

Учасники об’єднання українських медіа, журналістів та громадських організацій «Медіарух» звернулися до Комітету Пулітцерівської премії із проханням позбавити проросійського автора Волтера Дюранті престижної нагороди.

Волтер Дюранті та політика СРСР

Волтер Дюранті — журналіст, який у 1922-1934 роках очолював московське бюро The New York Times. Першу славу здобув після ексклюзивного інтерв’ю з Йосипом Сталіним у 1929 році. За три роки Дюранті нагородили Пулітцерівською премією за низку статей, у яких доводив, що індивідуалізм і приватна ініціатива для росіян є чужими, а колективізм є методом соціалізації селян. Журналіст всіляко виправдовував деспотичну політику СРСР та не визнавав Голодомору в Україні.

У 1932 році з’явилися перші статті про голод в Україні авторства Гарета Джонса. 31 березня 1933 року The New York Times надрукувала статтю Дюранті «Росіяни голодні, але не помирають з голоду», на початку якої була критика висловлювань Джонса про багатотисячні людські втрати в СРСР через голод.

Звернення українських журналістів

9 травня цьогоріч Комітет Пулітцерівської премії оголосив про призначення нагороди усім українським журналістам, які висвітлюють реалії російсько-української війни. 16 травня активна медіаспільнота звернулася до комітету із пропозицією відкликати відзнаку Волтера Дюранті.

У зверненні медійники наголосили на викривленні історичної правди американським автором та утвердженні Сталіна «в очах міжнародної спільноти як «мудрого» політика, а не кровожерливого тирана і напарника Гітлера».Також зауважили, що саме поширення позитивної картинки Радянського Союзу в очах Заходу стало однією із причин війни росії з Україною.

Схожу заяву Комітет Премії розглядав у 2003 році, але її відхилили. Також у Києві у 2007 році відбулася маніфестація з вимогою позбавити Дюранті Пулітцерівської премії.

Фото: holodomormuseum.org.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Кінематографісти і кінокритики вимагають звільнити керівництво Держкіно

Звільнити керівництво Держкіно, зупинити реорганізацію «Довженко-Центру» та призначити його директоркою Олену Гончарук вимагають Національна спілка кінематографістів і Спілка кінокритиків України. Про це вони повідомили на брифінгу 25 листопада.

Читати далі
+ 106 слів

В Україні вже діє понад 4 тисячі «Пунктів Незламності» і щодня їх більшає

«Пункт Незламності» — це місце безпеки під час тривалого відключення світла чи тепла. Вони обладнані електрикою, опаленням, інтернетом та альтернативним живленням. У разі тривалого аварійного відключення електроенергії Пункти Незламності працюватимуть цілодобово.

Читати далі
+ 59 слів

Де шукати роботу під час війни? Проєкт Work Stability for Ukrainians

Work Stability for Ukrainians — проєкт допомоги у пошуку роботи українцям та українкам, які постраждали внаслідок повномасштабної війни, яку розпочала у лютому Росія в Україні. Його запустили у червні 2022 року, щоби створити умови для безпечного працевлаштування мільйонам людей, які наразі шукають роботу в Україні та в інших країнах.

Читати далі
+ 121 слів

Погодні умови сповільнюють відновлення електроенергії

«Через сильний вітер, дощ та мінусову температуру вночі до пошкоджень, завданих російськими ракетами, додаються обмерзання та пориви проводів в розподільчих мережах (обленерго)». Про це повідомляє НЕК «Укренерго».

Читати далі
+ 6 слів

«Військо́виця», «ви́селенка», «бійчи́ня»: створено абетку фемінітивів в умовах війни

Абетка містить близько сотні слів, які вживають щодо жінок у війську чи вимушених переселенок. Проєкт «По той бік гендеру» реалізували платформа «По той бік новин» спільно з філологинею Оленою Синчак, повідомляють організатори у фейсбуці.

Читати далі
+ 5 слів

До Литви виїхало 70 тисяч українців — прем'єр-міністерка Шимоніте

Прем’єр-міністерка наголосила, що це суттєвий потік біженців для Литви (у співвідношенні з населенням країни це понад 2%), але українці успішно інтегруються в литовське суспільство. «Українці платять за свою підтримку, тому що вони платять податки – працюючи у сфері гостинності, роздрібної торгівлі, школах та на інших роботах. Це велика відмінність від хвилі мігрантів із Близького Сходу та Північної Африки, яку нам влаштував Олександр Лукашенко у 2021 році. Це були люди, які просто хотіли проїхати країну транзитом, щоб надалі жити деінде, у Берліні чи Амстердамі… Українці – зовсім інші», — звертає увагу прем’єр-міністерка Литви Інґріда Шимоніте.

Читати далі
+ 22 слів

Покарати російських злочинців закликають у День боротьби із насильством проти жінок

Про критичну важливість мобілізації зусиль міжнародної спільноти, задля покарання російських злочинців, зокрема і за сексуальне насильство над жінками заявило Міністерство закордонних справ України. 

Читати далі
+ 38 слів

Франція надіслала Україні 100 генераторів

«Щоб допомогти населенню вистояти, Франція надсилає Україні 100 потужних генераторів. Водночас Росія хоче зробити зиму зброєю війни.

Читати далі
+ 81 слів
Що там ще
+ 5162 новин