Детальніше. «ВООЗ продовжила дію глобального режиму надзвичайної ситуацію. Тому для нас так само пом’якшення карантину не означає його повне зняття. Карантин буде продовжений до 22 травня. Далі ми будемо дивитися, як буде рухатися пандемія в світі, як буде відбуватися коливання кривої захворюваності у нас», — сказав Денис Шмигаль.
Кабінет міністрів готує рішення, яке допоможе підприємцям і споживачам підготуватися до безпечного виходу з карантину. Уряд розробляє алгоритми безпечного відкриття об’єктів оптово-роздрібної торгівлі непродовольчими товарами (крім торговельно-розважальних центрів), салонів краси, автосалонів, музеїв, бібліотек та інших закладів громадського відвідування, які матимуть чіткі правила дотримання санітарних норм.
Також розглядають можливість відкриття літніх майданчиків закладів громадського харчування, однак місцева влада може обмежувати їхню роботу чи закривати з огляду на ситуацію, яка склалася в місті та регіоні.
Раніше Уряд планував впровадити адаптивний карантин, який можна буде посилити локально, якщо коронавірус спалахне у якомусь конкретному регіоні країні. Водночас навіть за такого карантину маски, дезінфікатори та соціальна дистанція мали залишитися нормами життя.
Довідка. Нагадаємо, 11 березня на всій території України офіційно запровадили карантин на три тижні. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць, до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин продовжили до 11 травня, але анонсували п’ять етапів виходу з нього.
Фото: pexels.com