Катастрофа Ан-26: що відомо станом на 28 вересня

Noo
Wow

«Чорні скриньки» (бортові самописці) з військового літака Ан-26, що впав під Харковом, вціліли, вони у задовільному стані, на них збереглася інформація. Фахівці уже почали їх розшифровувати. Уламки літака Ан-26Ш зібрали та перевезли на територію військової частини А4104 у Чугуєві, де вони перебувають під цілодобовою охороною ДБР. Фахівці будуть намагатися максимально зібрати літак у початковий стан. А Уряди Канади та Франції запропонували Україні свою допомогу у зв’язку з трагедією, пише Громадське.

Чому це важливо. Інформація з бортових самописців допоможе з’ясувати причини авіатрощі.

Обставини падіння. Авіакатастрофа Ан-26 на Харківщині сталася увечері 25 вересня. Літак Ан-26Ш із серійним номером 76 здійснював планові навчальні польоти. У літаку перебували курсанти Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, а також офіцери. Курсанти безпосередньо не керували літаком — усі польоти виконував командир екіпажу, стверджує Служба безпеки України.

У тому складі Ан-26 здійснював політ учетверте. Під час останнього польоту командир екіпажу близько 20:38 повідомив керівника польотів про падіння обертів лівого двигуна. Диспетчерський пункт розпорядився продовжити політ. О 20:44 командир підтвердив готовність здійснити захід на посадку.

О 20:45 літак зіштовхнувся із землею, почалася пожежа. Перші кадри з місця події почали з’являтися в соцмережах близько 21:00. На них було видно масштабну пожежу. Туди одразу виїхали рятувальники, які до 22:00 загасили вогонь. Після цього почалися пошуки людей серед уламків літака.

Загиблі. З 27 людей на борту (20 курсантів Харківського національного університету Повітряних Сил і семеро офіцерів, ще одного курсанта не допустили до польоту) одразу після аварії вижили двоє. Один із них (курсант зі Львова) помер у Харківській лікарні невідкладної медичної допомоги, інший, В’ячеслав Злочевський із Харківської області, перебуває у Харківському військовому шпиталі.

Вдалося встановити контакт з 20 родинами загиблих курсантів. До Харкова вже прибули 17 з них. Частину розмістили в готелі Міністерства оборони, ще частина — живуть у родичів у місті. Для родин організували безкоштовне харчування, забезпечили їх автотранспортом та супроводом. З ними також ведуть психологічну роботу. Сьогодні в родичів загиблих візьмуть забір зразків для аналізу ДНК, щоб провести ідентифікацію тіл. Міністерство оборони визначило для сім’ї кожного загиблого компенсацію в розмірі 750 прожиткових мінімумів (1,576 мільйона гривень). Гроші для виплат компенсацій візьмуть із фонду міністерства.

Розслідування причин авіакатастрофи. Президент доручив тимчасово призупинити польоти на всіх Ан-26 в Україні до з’ясування обставин трагедії. Слідство у цій справі проводитиме Державне бюро розслідувань. Воно наразі перевіряє чотири версії того, що сталося. 27 вересня авіаційні експерти під контролем Держбюро розслідувань розпочали розшифровувати чорні скриньки. Це триватиме приблизно 3-5 днів. 

Що могло стати причиною трагедії? Міністр оборони Андрій Таран розповів, що експерти вважають головною робочою версією аварії несправність у якомусь із датчиків судна. Через це воно зачепило крилом землю і, як наслідок, розбилося.

За інформацією на сайті ProZorro, літак Ан-26, який і розбився в авіакатастрофі, був виготовлений у 1977 році, а до 1 жовтня йому повинні були продовжити термін експлуатації на два роки. Це ж підтвердили в командуванні Повітряних Сил, додавши, що літак був справний. У цьому ж запевняв і Андрій Таран: «Літак міг би літати без поновленого ресурсу ще три роки… Сталася якась технічна неполадка. Що саме — будемо з’ясовувати».

Очільник облдержадміністрації Харківщини Олексій Кучер згодом повідомив, що відповідальний за посадку літака відповів пілоту лише через хвилину після запиту. Було відомо, що один з двигунів літака не працював. Він назвав це однією з ключових версій авіакатастрофи. Серед інших версій голова ОДА називає теракт та несправність літака.

Копайте глибше:

  • Ким були курсанти та екіпаж, які розбилися в літаку Ан-26 на Харківщині? (Громадське)

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: hromadske.ua

«Ти — не опозиція, ти гниль, яка розділяє українців»

Аліна Михайлова, депутатка Київради, відреагувала на заяви Тараса Чорновола. Він у своєму Telegram-каналі виставив скрін з її інтерв’ю з Яніною Соколовою та назвав дівчину «зеленою та підолігархічною ш*марою» та порівняв її з Портновим, проросійським політиком та Медведчуком. Пізніше цей пост чоловік видалив.

Читати далі
+ 35 слів

РФ може бити по Україні шахедами щодня

Іран постачає Росії достатню кількість БПЛА, аби атаки шахедів стали фактично щоденними. Про це заявив речник командування Повітряних сил України Юрій Ігнат.

Читати далі
+ 11 слів

СБУ затримала російського шпигуна, що «полював» на ППО

Військова контррозвідка та слідчі групи Служби безпеки викрили ворожого інформатора, що проник до ЗСУ. Про це повідомляють у пресслужбі Служби безпеки України.

Читати далі
+ 20 слів

Користувачі IOS в Україні тепер можуть скачати застосунок ChatGPT

Додаток з чат-ботом від компанії OpenAI тепер можна завантажити в Україні, але лише для IOS. У компанії обіцяють розробити застосунок для пристроїв на платформі Android у майбутньому. Мобільний додаток ChatGPT вже доступний у 152 країнах.

Читати далі
+ 17 слів

«Запакуй небо — прокачай ППО». «Повернись живим» та Нова пошта збирають 330 мільйонів грн

Фонд «Повернись живим» та Нова пошта збирають 330 мільйонів гривень на сучасні засоби зв’язку та рухомі командні пункти для сил ППО. Про це повідомили у пресслужбі фонду. 

Читати далі
+ 55 слів

Новий прорив на території РФ. Що відомо?

Сьогодні, 1 червня 2023 року «Російський добровольчий корпус» («РДК») та легіон «Свобода Росії» повідомили про проведення ще однієї операції в Росії.

Читати далі
+ 13 слів

РФ обстріляла Нікопольський район на Дніпропетровщині

Росія обстріляла Марганецьку громаду Дніпропетровщини. Є пошкодження інфраструктури. Про це повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак. З його слів, росіяни випустили по громаді майже два десятки снарядів. Поранені двоє чоловіків 50 та 55 років. Їх госпіталізували в стані середньої тяжкості.

Читати далі
+ 7 слів

«Укриття просто не відкрили та й все… в той момент прилетіло». Що відбувається з укриттями в Києві?

Вночі РФ здійснила черговий ракетний обстріл Києва. Попередньо, українські сили ППО знищили усі ворожі обʼєкти, але внаслідок падіння уламків загинуло 3 людей.

Читати далі
+ 123 слів
Що там ще
+ 6432 новин