Станом грудень 2023 року в Україні нараховують понад 20 тис. благодійних організацій. Загалом в країні — понад 208 тис. неприбуткових установ. Практично 10% від загальної кількості — благодійні. Про це повідомляє сервіс моніторингу реєстраційних даних «Опендатабот».
Серед усіх неприбуткових установ найбільше громадських об’єднань — понад 57 тис. До початку повномасштабної війни на другому місці були різноманітні «бюджетники», натомість наразі їх посунули об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) — понад 33 тис. Закривають трійку неприбуткові бюджетні організації — понад 31 тис. Майже на 30% від загальної кількості скоротилися бюджетні установи та творчі спілки.
Статистика у містах. У Києві зареєстровано найбільше неприбуткових організацій — майже 12% від загальної кількості. За період повномасштабної війни додалось ще чотири тисячі таких установ. Друге місце посідає Львівська область — майже 8%. На третьому — Дніпропетровщина: 7,3%. Замикають пʼятірку лідерів Одеська та Київська області — 5,8% та 5%.
Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики









