Кіркорову через підтримку окупації Криму заборонили в’їзд до Литви. А в Україну — ні

П’ять років російський співак Філіп Кіркоров не зможе в’їжджати до Литви. Його внесли до списку небажаних в Литві осіб. Причина — виконавець підтримує окупацію Росією українського півострова Крим, пише Європейська правда. Водночас до України співак досі може вільно в’їжджати. Окрім того, з 2008 року він — народний артист України.

Чому це важливо. Співак, який є прихильником путінського режиму, який підтримує окупацію Криму, якому заборонила в’їзд на свою територію Литва, досі є народним артистом України та може вільно відвідувати нашу країну.

Детальніше. МЗС Литви систематично даватиме оцінку людям, яких Росія використовує «для просування своєї зовнішньої політики». Очільниця міністерства внутрішніх справ Агне Білотайте, коментуючи заборону на в’їзд Кіркорову, сказала, що «виконавців, які публічно виправдовують окупацію Криму, не слід терпіти у жодній демократичній державі».

Цитата. «Своїми багаторазовими відвідуваннями Криму Філіп Кіркоров свідомо заперечував територіальну цілісність і суверенітет України і таким чином незаконно виправдовував агресивні дії Росії», його участь в концертах в Криму істотно шкодить національній безпеці Литви», — сказав міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс. 

Контекст. Чорний список у Литві вирішили розширити, коли з’ясувалося, що субсидії за культурні заходи, які не відбулися, було надано литовським компаніям, які планували концерти російських виконавців Філіпа Кіркорова і Михайла Шуфутинського.

Позиція України. Філіпа Кіркорова немає у переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці. Цей список оприлюднило Міністерство культури та інформполітики України 22 грудня 2020 року. 

Як Кіркорову дали звання Народного артиста України? 

У 2008 році він був продюсером співачки Ані Лорак на «Євробаченні». Тоді Україна здобула друге місце у конкурсі. Невдовзі після перемоги Віктор Ющенко нагородив Кіркорова званням Народного артиста України «за вагомий особистий внесок у розвиток культурно-мистецьких зв’язків України й Російської Федерації, високу виконавську майстерність та багаторічну плідну творчу діяльність».

Довідка. 20 січня — День автономної республіки Крим. У 1991 році цього дня більшість кримчан на загальнокримському референдумі висловилися за відновлення Кримської автономії. Це визначило статус Криму у складі України.

Фото: gazeta.ru

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин