Кліматична криза посилюється швидше, ніж очікували, — науковці

Wow

Людству потрібно сповільнити масове зростання населення, припинити знищувати ліси та скоротити споживання мʼяса. Так, за словами вчених, можна зупинити процес, який скоро стане незвортнім. Про це йдеться у доповіді міжнародної групи науковців, яку вони опублікували у науково-популярному журналі BioScience і яку підписали 11 тисяч вчених.

Чому це важливо. Вчені заявляють, що планета Земля стикається з надзвичайною кліматичною ситуацією.

Детальніше. Вчені зібрали дані про вплив змін клімату на людство у доповіді, яку підготували до 40-ї річниці Першої всесвітньої кліматичної конференції, яка відбулася в Женеві в 1979 році. 

Документ підтримали 11 тисяч учених зі 153 країн.

Щоб попередити швидке зростання екологічної кризи варто відстежувати втрату деревного покриву, споживання енергії та щорічні економічні втрати від екстремальних погодних явищ. Не менш важливо зупинити видобуток викопного палива, який виснажує землю.

Цитата. «Щоб забезпечити надійне майбутнє, ми повинні змінити свій спосіб життя. Це тягне за собою серйозні зміни того, як наше суспільство функціонує і взаємодіє з природними екосистемами. Кліматична криза настала і посилюється швидше, ніж очікували більшість учених. Це загрожує природним екосистемам і долі людства», — підкреслюють у зверненні.

→ Новий лижний курорт «Свидовець» у Карпатах загрожує тамтешній екосистемі. Екологи застерігають: будівництво великого гірськолижного курорту може призвести до екологічної катастрофи. Під загрозою водні запаси регіону та праліс. Проект передбачає мережу підвісних пасажирських канатних доріг, лижні траси, готельною-комерційну інфраструктуру. За планом він прийматиме до 28 тисяч туристів одночасно. Будівництво створює низку екологічних ризиків лавини, селеві потоки, зникнення «червонокнижних» рослин. За оцінкою Національної академії наук України, окремих інститутів та громадських організацій, через будівництво 92 види рослин та тварин з Червоної книги України опиняться під загрозою зменшення популяції. Понад 110 видів рослин з карпатського регіонального списку, які знаходяться під охороною, можуть бути знищені. Екологи б’ють на сполох і через те, що в результаті реалізації проекту будуть вирубані карпатські праліси.

→ Іспанія готова допомогти Греті Тунберг перетнути Атлантику, щоб потрапити на форум у Мадриді. Екоактивістка Тунберг не подорожує літаками через їх шкідливий вплив на клімат. «Було б чудово зустрітися з тобою тут, у Мадриді… Ми хочемо допомогти тобі перетнути Атлантику. Ми готові з тобою звʼязатися, щоб зробити це», — написала міністр екологічних перетворень Іспанії Тереза Рібера в Twitter. Таким чином міністр відповіла Тунберг, яка 1 листопада написала в Twitter, що хотіла б потрапити зі США на саміт до Мадриду. Щорічна конференція COP25 щодо зміни клімату відбудеться в Мадриді з 2 по 13 грудня.

Фото: Engadget

Квитки до звільненого Криму передали депутатам Європарламенту

Активісти «Жовтої стрічки» зібрали історії спротиву на півострові від українських та кримськотатарських діячів та передали їх євродепутатам у Брюсселі. До послань додали квитки на майбутні перші залізничні рейси до звільненого Криму. Про це повідомив Укрінформ.

Читати далі
+ 10 слів

Російських та білоруських гравців допустять до Вімблдонського турніру

Найстаріший двотижневий турнір великого тенісу планує зняти заборону з російських та білоруських гравців за умови, що вони будуть виступати як нейтральні спортсмени.

Читати далі
+ 111 слів

Пересадку лицьового нерва вперше провели в Україні

Операцію зробили військовослужбовцю в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні. Про це повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук у телеграмі. 

Читати далі
+ 48 слів

«Доступновіль». alyona alyona випустила кліп про доступність українських міст

Ініціатива розробляє проєкт для підтримки людей з інвалідністю. Останній прагне привернути увагу до зручності інфраструктури та відновлення України для комфортного життя всіх людей, особливо під час повоєнної відбудови. 

Читати далі
+ 88 слів

93% українців вірять у перемогу України у війні — соцопитування

У закінчення війни до кінця року вірить 50% громадян, а найчастіше як перемогу розглядають вигнання російських військ з усієї території країни та відновлення кордонів січня 2014 року. Таке дослідження зробив Центр Разумкова.

Читати далі
+ 51 слів

Книжковий Арсенал 2023 відбудеться з 22-25 червня

Книжки на фестивалі продаватимуть локальні київські книгарні. Про це йдеться на сайті фестивалю. 

Читати далі
+ 133 слів

«Злий жарт». З 1 квітня Росія стане головою Радбезу ООН

WTF

За графіком ООН Росія має місяць головувати в Раді Безпеки. Це організація, яка дає рекомендації щодо підтримки і відновлення миру та безпеки в світі.

Читати далі
+ 84 слів

Твори дітей з Ірпеня видадуть окремою збіркою

Мистецький проєкт «Ірпінь – Мій Дім» почав збір літературних доробків юних мешканців Ірпеня. Дитячі твори стануть основою нової книги видавництва «Саміт-Книга». Ірпінський міський голова Олександр Маркушин повідомив, що видати збірку планують до Дня захисту дітей.

Читати далі
+ 33 слів
Що там ще
+ 5940 новин