Кліматична криза посилюється швидше, ніж очікували, — науковці

Wow

Людству потрібно сповільнити масове зростання населення, припинити знищувати ліси та скоротити споживання мʼяса. Так, за словами вчених, можна зупинити процес, який скоро стане незвортнім. Про це йдеться у доповіді міжнародної групи науковців, яку вони опублікували у науково-популярному журналі BioScience і яку підписали 11 тисяч вчених.

Чому це важливо. Вчені заявляють, що планета Земля стикається з надзвичайною кліматичною ситуацією.

Детальніше. Вчені зібрали дані про вплив змін клімату на людство у доповіді, яку підготували до 40-ї річниці Першої всесвітньої кліматичної конференції, яка відбулася в Женеві в 1979 році. 

Документ підтримали 11 тисяч учених зі 153 країн.

Щоб попередити швидке зростання екологічної кризи варто відстежувати втрату деревного покриву, споживання енергії та щорічні економічні втрати від екстремальних погодних явищ. Не менш важливо зупинити видобуток викопного палива, який виснажує землю.

Цитата. «Щоб забезпечити надійне майбутнє, ми повинні змінити свій спосіб життя. Це тягне за собою серйозні зміни того, як наше суспільство функціонує і взаємодіє з природними екосистемами. Кліматична криза настала і посилюється швидше, ніж очікували більшість учених. Це загрожує природним екосистемам і долі людства», — підкреслюють у зверненні.

→ Новий лижний курорт «Свидовець» у Карпатах загрожує тамтешній екосистемі. Екологи застерігають: будівництво великого гірськолижного курорту може призвести до екологічної катастрофи. Під загрозою водні запаси регіону та праліс. Проект передбачає мережу підвісних пасажирських канатних доріг, лижні траси, готельною-комерційну інфраструктуру. За планом він прийматиме до 28 тисяч туристів одночасно. Будівництво створює низку екологічних ризиків лавини, селеві потоки, зникнення «червонокнижних» рослин. За оцінкою Національної академії наук України, окремих інститутів та громадських організацій, через будівництво 92 види рослин та тварин з Червоної книги України опиняться під загрозою зменшення популяції. Понад 110 видів рослин з карпатського регіонального списку, які знаходяться під охороною, можуть бути знищені. Екологи б’ють на сполох і через те, що в результаті реалізації проекту будуть вирубані карпатські праліси.

→ Іспанія готова допомогти Греті Тунберг перетнути Атлантику, щоб потрапити на форум у Мадриді. Екоактивістка Тунберг не подорожує літаками через їх шкідливий вплив на клімат. «Було б чудово зустрітися з тобою тут, у Мадриді… Ми хочемо допомогти тобі перетнути Атлантику. Ми готові з тобою звʼязатися, щоб зробити це», — написала міністр екологічних перетворень Іспанії Тереза Рібера в Twitter. Таким чином міністр відповіла Тунберг, яка 1 листопада написала в Twitter, що хотіла б потрапити зі США на саміт до Мадриду. Щорічна конференція COP25 щодо зміни клімату відбудеться в Мадриді з 2 по 13 грудня.

Фото: Engadget

Колишнього «беркутівця» засудили до восьми років позбавлення волі

Печерський районний суд Києва засудив колишнього бійця харківського батальйону міліції особливого призначення «Беркут» до восьми років позбавлення волі. Йому також заборонили обіймати посади у правоохоронних органах на три роки. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.

Читати далі
+ 43 слів

У Росії хочуть ввести тотальний контроль за росіянами-ухилянтами

Путін наказав створити цифрову базу даних військовозобов’язаних. Це потрібно, щоб ввести тотальний контроль за місцем перебування росіян і обмежувати ухилянтів у їхніх правах. Про це заявили у Головному управлінні розвідки Міноборони України.  

Читати далі
+ 4 слів

Підтримати український волонтерський рух закликають міжнародну спільноту

На платформі Ukrainian Volunteers killed by Russia зібрали імена та історії загиблих українських волонтерів. Проєкт реалізувала Українська Волонтерська Служба спільно з платформою памʼяті Меморіал. Так команда має намір зберегти пам’ять про волонтерів, які загинули під час війни в Україні. Про це повідомили організатори акції. 

Читати далі
+ 35 слів

Жадан потрапив до рейтингу культурних діячів-2022

Одна з найавторитетніших газет та онлайн-медіа Німеччини Frankfurter Allgemeine Zeitung оприлюднила список культурних діячів року. Друге місце у ньому посів український письменник Сергій Жадан. Про це йдеться на офіційному сайті видання.

Читати далі
+ 28 слів

Контрнаступ ЗСУ триватиме і взимку

Американський Інститут дослідження війни (ISW) у своєму звіті, оприлюдненому увечері четвертого грудня, заявив про те, що заяви українського командування вказують на те, що контрнаступальні операції триватимуть і взимку, це вони підсумували із твердження представників української влади і військових.

Читати далі
+ 70 слів

ОАЕ хочуть допомогти Україні відбудувати економіку

Об’єднані Арабські Емірати планують почати торговельні переговори з нашою країною. Про намір створити нові шляхи економічної взаємодії повідомляє видання Bloomberg.

Читати далі
+ 24 слів

У Нью-Йорку провели концерт до 100-ліття прем’єри Щедрика

На концерті «Notes from Ukraine» — «Нотатки з України» виступили хори з України та Північної Америки. Захід провели до ювілею виконання українського Щедрика на тому ж місці, що і 100 років тому — у Карнеґі-Холі. Про це повідомило Суспільне з посиланням на організаторів. Переглянути запис концерту можна на Vimeo.

Читати далі
+ 26 слів

Погрози продовжують надходити українським посольствам та консульствам

В Іспанії поліція вилучила ще три конверти з очима тварин. Вони були адресовані посольству України в Мадриді, генеральному консульству в Барселоні та консульству в Малазі. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко.

Читати далі
+ 45 слів
Що там ще
+ 5215 новин