Ключові тези з пресмарафону Зеленського

10 жовтня президент України проводить марафон для журналістів. Кожні 30 хвилин він спілкується із 7-10 журналістами та відповідає на їхні запитання. Зібрали для вас найцікавіші відповіді Гаранта.

Президент посперечався з журналістом через іноземця як кінцевого власника журналу Новое Время (НВ)

Президент Володимир Зеленський висловився за те, щоб українськими ЗМІ володіли українці й щоб лише українці отримували з них зиск. Про це він заявив у дискусії з журналістом Іваном Верстюком із журналу НВ. Верстюк запитав, як буде змінено правила для фізичних осіб-підприємців (ФОПів) і що чекає IT-сферу, рекламників, маркетологів та креативну індустрію. Зеленський у свою чергу запитав, звідки гроші у Нового времени і чому його кінцевий власник — громадянин Чехії

«Я думав, ми будемо всіх корупціонерів садити, а мені сказали «ай яй яй»

Президент Володимир Зеленський пояснив, що у питанні «посадок» корупціонерів зв’язаний законодавством, яке не дозволяє впливати на правоохоронні органи: «Коли я прийшов, думав, ми будемо всіх корупціонерів саджати. При цьому коли перші наручники наділи.. всі сказали «ай яй яй», президент не має права впливати на правоохоронні органи. Я: «ок», а я можу збирати наради і говорити з правоохоронцями, які їхні дії? Так можна. А якщо ходить бандит по вулиці, мені дзвонять всі і кажуть: «ця людина вбиває, бреше, була депутатом».. я можу їх спитати: «Де посадки таких людей?». Ну, ви можете, але дуже обережно. То я повинен підбирати слова. Не дай Боже, це буде вплив».

Зеленський готовий на прямі переговори з Путіним для звільнення полонених

«Якщо «нормандський формат» буде відкладатись, тоді ми будемо знаходити інші формати, як повернути наших людей. Є варіант, який спрацював — прямі перемовини мої з президентом РФ. Щодо повернення людей я готовий на прямі перемовини. Скажу чесно, російська сторона декларує нам, що без Нормандського формату ми не дійдемо до цього питання (обміну полонених). Тому я поспішаю з «нормандським форматом».

«Дівчинку, в цьому випадку, буду захищати»: Зеленський про скандал з Мендель

«Я пана Андрушко бачив багато разів. Він журналіст, мені здається, веде він себе не зовсім коректно. По-перше, так чоловік не повинен вести себе по відношенню до жінки або до дівчини. Я внутрішньо прощав йому таку поведінку щодо до мене. Якщо б я не був президентом, я б йому відповів по-іншому. Він здоровий хлопець, він нападає. Я вважаю, що він вів себе неетично. У момент, коли він не вперше поводився некоректно, Юля як прессекретар, не мала так реагувати, але емоційно… виснаженість, вже була емоційна виснаженість, вона теж людина».

«Не хочу розкривати всі карти»: президент про переговори з Росією

Президент Володимир Зеленський каже, що не озвучує деталі своєї стратегії стосовно переговорів з державою-агресором, щоб мати переваги: «Я приїду, як я повинен говорити з Росією? Ви хочете, щоб це була гра в покер і вони знають мої карти? Ми сидимо за одним столом, я повинен готуватись, у мене повинна бути якась стратегія? Чи ви хочете, щоб всі знали, де у нас війська, коли ми йдемо, де ми відводимо? Мені потрібні переваги, а повна комунікація і повністю розказати всі наші плани, це не переваги це програш».

Зеленський про можливий майдан: «Кровопролиття не буде»

Президент Володимир Зеленський каже, що не боїться масових акцій протесту проти своєї політики і не допустить кровопролиття: «З приводу в цілому майдану – я нічого цього не боюся. У будь-який момент, якщо суспільство не захоче, щоб я не був президентом, кровопролиття не буде». При цьому Зеленський попередив, чого досягнуть протестувальники: «війна в Україні продовжиться, а обирати нового президента доведеться серед продажних політиків».

«Аваков — це не компроміс»

«Пан міністр Аваков… це ніякий не компроміс, тому що я нічого йому не винен і не повинен. Але є уряд, є Прем’єр-міністр, тому є, скажімо так, випробувальний термін, ми хочемо нові обличчя в Міністерстві внутрішніх справ. Я всім міністрам сказав і всім правоохоронцям, я сказав відверто: реальні справи, будь ласка, принесіть нам до кінця року. Не буде, ми всіх звільнимо».

«На 100% чесний прокурор»: Зеленський пояснив, що насправді казав Трампу

«Я тоді не говорив англійською, я говорив українською. Наскільки я пам’ятаю, я тоді сказав: це нова, молода команда, у нас буде новий генеральний прокурор, відкрита, чесна людина, на 100%. Це моя людина, я сказав. Я мав на увазі,  що це людина для моєї команди, не зі старої Генпрокуратури. Це нова людина, і це на 100% чесна людина».

«Всі розуміють, що я був правий»: Зеленський про видачу Цемаха

«Вони (Нідерланди) знають, вони розуміють, чому у мене було таке рішення. Я їх попередив і дав усі можливості, які ми могли як влада їм надати для будь-яких слідчих дій до цього. Вони знають мої пріоритети — це громадяни України. Вони знають і наше відношення до цієї трагедії, як ми їх підтримуємо, як наші слідчі групи їх підтримують – ми дійсно багато з ними працюємо з приводу MH17. Вони знають. Всі розуміють, що я був правий».

«У питаннях ПриватБанку я захищатиму Україну»

«У питаннях ПриватБанку я буду захищати нашу країну тільки інтереси нашої країни. Поки що в своєму житті я жодному судді не дзвонив, не спілкувався. Якщо результат буде такий, що доведеться захищати нашу країну я буду захищати», — заявив Зеленський.

«Всі повинні сплачувати податки»

«Усе що вони хотіли (уряд) — побороти корумповані схеми, я думаю вони на правильному шляху і це забезпечить нам вихід економіки з тіні. Зловживання спрощеною системою оподаткування призводить до тінізації економіки та появи корумпованих схем. Всі повинні сплачувати податки».

«Затримка США надання Україні зброї не пов’язана з сином Байдена»

«Зі зброєю наші дзвінки, з історією з Burismа (компанія, у якій працював син Байдена) ніяк не пов’язані. Це не є правдою… Шантажу не було, тому що це не було предметом нашої розмови зовсім. Ми повинні укріплювати відносини з США. Ми чекаємо офіційних візит до США, зі свого боку працюємо, щоб відбувся візит президента США до України за моєї каденції».

Зеленський назвав помилку Порошенка, яка «шокувала Європу»

«Помилка Порошенка тільки в одному — йому здається, що він може бути лідером іншого майдану. І він готовий (до нього), ви ж бачили заяву і самого Штайнмаєра, і німецької сторони, і французької сторони, і багатьох європейських ЗМІ — вони в шоці, тому що його риторика міняється, як і змінився його статус. Порошенко проти розведення військ на Донбасі, а також проти «формули Штайнмаєра», бо вона таке розведення передбачає. І екс-президенту здається, що з цього приводу він може зібрати новий майдан. Єдине, що він забуває, що він уже не президент. 

Позиція Зеленського щодо референдуму

Президент відкидає ідею проведення референдуму щодо закону про особливий статус Донбасу: «Референдуму з приводу закону у нас не може бути. У нас можуть бути якісь домовленості. Ці домовленості мають бути не в нормандському процесі. В нормандському форматі буде проговорено «червоні лінії» один одного, ми всі почуємо, які наступні кроки. Тобто, може бути прийнятий формат подальших наших кроків після цього. Законопроєкт про особливий статус Донбасу має бути обговорений із суспільством, з журналістами, у Верховній Раді і лише після цього має бути винесений на голосування.

Про амністію

На переговорах у нормандському форматі також будуть обговорені питання амністії. Що це буде за закон, що це за амністія, кого ми амністуємо, кого не амністуємо, яким чином, хто в цілому повинен розглядатися у форматі питання амністії. Мені здається, є категорії людей, яких зовсім не стосується це питання. Тому всі ці питання почнуть проговорюватися у нормандському форматі».

«Якщо «слуги народу» почнуть їсти один одного, я їх розпущу»

Президент Володимир Зеленський не хоче ламати створену ним партію Слуга народу, але готовий розпустити Верховну Раду, якщо монобільшість буде cваритися: «У нас демократія, тому що люди їх (депутатів) обирали. Я не хочу ламати цю партію. Вони знають моє відношення: якщо вони почнуть їсти один одного, я через рік їх розпущу».

«Я – головнокомандувач, а не ведучий»

«Я не готовий опублікувати свої розмови з Путіном. Я навіть не опублікував свої розмови з паном Трампом. Я – верховний головнокомандувач, а не телеведучий будь-якого каналу.

Я не займаюся піаром, у мене немає ніяких роздумів з приводу порушувати «червоні лінії». Але тактика є тактика, стратегія є стратегія. І я не повинен показувати всім свої розмови з тим чи іншим лідером будь-якої країни. Це щось нове. Давайте боротися за результат. Якщо ці дзвінки приносять результат – давайте їх залишимо в тому форматі, в якому в нас є правильний результат».

Фото: unian.ua

Сьогодні відбудеться Міжнародний мітинг на підтримку героїв «Азовсталі». Найважливіше за тиждень

25 червня відбудеться Міжнародний мітинг на підтримку бійців з «Азовсталі». Мирні мітинги відбудуться по всій Європі, а також у Канаді, США та Австралії. Оновлення щодо мітингів можна подивитися у @vyriy_ua.

Читати далі
+ 50 слів

СБУ викрила агентурну мережу рф, до якої входив український народний депутат

Служба безпеки України викрила агентурну мережу російської розвідки. До неї входив український народний депутат Андрій Деркач. Він мав допомагати ворогу в захопленні України.

Читати далі
+ 32 слів

В окупованому Херсоні підірвали авто місцевого колаборанта Савлученка

У Херсоні невідомі підірвали автомобіль колаборанта, який займався підривною діяльністю в місті. За попередніми даними, він загинув.

Читати далі
+ 47 слів

росіяни викрадають дітей українських військових

Нещодавно окупанти взяли в заручники кількох дітей українського військовослужбовця. Такі викрадення на тимчасово окупованих територіях України не вперше. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони.

Читати далі
+ 157 слів

ЗСУ відбили атаку на Лисичанськ. Важливе за ніч та ранок 24 червня

Українські військові відбили наступ росіян у Лисичанську та Борівську. окупанти зазнали втрат і відступили.

Читати далі
+ 33 слів

Паспорти рф, викрадення кримських татар, просування ЗСУ. Що відбувається на тимчасово окупованій Херсонщині

Вивезення торішнього врожаю херсонських фермерів майже за безцінь, викрадення списків виборців та контрнаступ ЗСУ — цим та не лише живе зараз окупована Херсонщина. Більше — у нашому тексті далі.

Читати далі
+ 75 слів

США надасть Україні робота-собаку для розмінування

Wow

Армія США погодилася надіслати Україні одного зі своїх двох роботів для розмінування територій біля Києва. Про це повідомляє Foreign Policy.

Читати далі
+ 24 слів

Мета операції ЗСУ на Зміїному — звільнення острова від росіян. Головне за ніч та ранок 23 червня

На острові Зміїний триває військова операція зі знищення ворожих сил та засобів противника — ЗСУ вразили ще один ЗРК «Панцир» ворога, повідомляє ОК «Південь».

Читати далі
+ 38 слів
Що там ще
+ 4389 новин