Книжки про відомих українок, розвиток особистості у скандинавів та інші видавничі новинки серпня

12 правил для боротьби з хаосом, страшилки для дітей, чергова збірка прози Ернеста Гемінґвея ― усе це можна знайти у серпневій добірці новинок українських видавництв.

«Афини» Власти Власенко, «Видавництво Старого Лева». Це збірка поезій, на сторінках якої чимало діалектизмів. Авторка пише про розуміння світу та себе в ньому, про нерозривний зв’язок зі своїм корінням та емоційну чутливість. Уривок читайте тут.

«Країна жіночого роду» Вахтанга Кіпіані, «Vivat». Книжка про видатних українок ХХ століття, які вплинули на формування держави. Український журналіст та історик Вахтанг Кіпіані зібрав інтерв’ю, свідчення, архівні документи й довідки про цих жінок. Серед них інтерв’ю Квітки Цісик, статті про докторку медицини Розалію Ліфшиць-Винниченко й письменницю Олену Телігу. Детальніше про книжку читайте тут.

«Більдунґ. Нордичний секрет краси і свободи» Лене Рейчел Андерсен і Томаса Бйоркмана, «Наш Формат». Більдунґ у скандинавів ― усебічний і гармонійний розвиток особистості й суспільства. У книжці можете дізнатися, як ця філософія впливає на практичний бік життя країн Північної Європи, та чи актуальний їхній досвід для України? Детальніше про книжку ― тут.

«Одновітрильний дім» Василя Махна, «Видавництво Старого Лева». Поетична збірка, присвячена океану, серпневим кометам, узбережжям і рідним берегам. Уривок читайте тут.

«Що приховує аутизм. Майбутнє нейрорізноманіття» Стіва Сільбермана, «Наш Формат». Книжка про те, що таке аутизм, як люди живуть з цим розладом, роблять дивовижні речі й досягають своєї мети. Детальніше про книжку читайте тут.

«Сніги Кіліманджаро» Ернеста Гемінґвея, «Видавництво Старого Лева». Це збірка дуже різної короткої прози Ернеста Гемінґвея різних років. У ній ідеться про вічні пошуки сенсу життя, смерть, кохання та травми війни, безвихідь і надію. Уривок книжки читайте тут.

«12 правил життя. Як перемогти хаос» Джордана Пітерсона, «Наш Формат». Книжка про те, чому для людей можуть бути корисними чіткі моральні установки й індивідуальна відповідальність. Автор розробив 12 правил, які можуть допомогти побороти хаос у повсякденному житті. Детально про книжку читайте тут.

«Ґарґантіс» Томаса Тейлора, «Видавництво Старого Лева». «Ґарґантіс» — друга книжка в серії «Легенди Морського Аду», продовження «Маламандера». У цій історії монстр з давніх легенд повертається у містечко, яке тисячу років тому ледь не стер з лиця Землі. Що відбудеться далі ― читайте в книжці. Уривок про неї ― тут.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин