Вісім обласних центрів потрапили у «червону» зону: нове зонування

Wow
Noo

Харків, Полтаву, Суми, Івано-Франківськ, Чернівці, Чернігів, Тернопіль, Хмельницький — на ці міста очікують найжорсткіші умови карантину. Уряд оприлюднив список населених пунктів, які від понеділка, 19 жовтня, перебуватимуть у «червоній» зоні карантину — там чимало обласних центрів. Київ залишається у «помаранчевій» зоні. Нове зонування діятиме два тижні, пише Громадське.

Чому це важливо. Зонування загалом та потрапляння у «червону» зону зокрема може вплинути на життя та роботу людей.

«Червона» зона. Ось список обласних центрів, які потрапили у червону зону: Івано-Франківськ, Полтава, Суми, Тернопіль, Харків, Хмельницький, Чернівці, Чернігів. Серед інших міст у червоній зоні: Володимир-Волинський, Коростень, Коростенський, Васильків, Лисичанськ, Рубіжне, Сєвєродонецьк, Біляївка, Дубно, Острог, Канів. 

Нагадаємо, у червоній зоні заборонена робота громадського транспорту, відвідування закладів освіти, не можна відвідувати заклади сфери культури, кінотеатрів, робота ТРЦ, кафе та ресторанів, обмеження зеленої, жовтої та помаранчевої зон зберігаються, відвідування закладів торговельного і побутового обслуговування населення.

«Помаранчева» зона. Ось кілька обласних центрів з «помаранчевої» зони: Київ, Вінниця, Луцьк, Дніпро, Житомир, Ужгород, Львів, Миколаїв, Одеса, Рівне, Херсон, Черкаси. Нагадаємо, у помаранчевій зоні заборонено масові заходи за участі більше 20 осіб, роботу хостелів, туристичних баз, але готелі працювати можуть, припинено планові госпіталізації в лікарнях, заборонена робота спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури, прийом нових змін у дитячі табори.

«Жовта» зона. Деякі населені пункти у «жовтій» зоні: Мукачево, Хуст та Чоп, Запоріжжя, Бердянськ, Калуш, Коломия та Яремче, Бровари, Буча, Борислав, Моршин, Самбір, Стрий, Трускавець та Червоноград, Нова Каховка. Зазначимо, що у цій зоні заборонено проводити масові заходи за участі більше 30 осіб, відвідувати установи соціального захисту, у яких перебувають люди похилого віку, крім тих, які надають послуги кризово. На вході до закладів чи заходів потрібно розмістити інформацію про можливу кількість відвідувачів. Контроль має здійснювати власник приміщення або організатор події.

«Зелена» зона. Решта населених пунктів потрапили до «зеленої» зони, де карантинні обмеження мінімальні. Нагадаємо, що у цій зоні заборонено масові заходи за участі більше 50 осіб, кінотеатри та заклади культури можуть працювати з наповненістю не більше 50% місць у кожному окремому кінозалі або залі, перевезення пасажирів — тільки у межах сидячих місць. Зазначимо, що усі ці рекомендації може змінювати місцева влада.

Що ще варто знати про коронавірус: 

  • «Ремдесивір» не зменшує ризик померти від COVID-19 та не впливає на швидше одужання. Нагадаємо, цим препаратом лікували Дональда Трампа. Всесвітня організація охорони здоров’я провела дослідження препарату «Ремдесивір», який використовують під час лікування коронавірусного захворювання. Виявилося, що препарат «майже не впливає» на ризик померти через ускладнення COVID-19 та не допомагає швидше одужати.
  • Результати тесту на коронавірус можна буде дізнатися за 15–30 хвилин. Уже розробили новий тест на коронавірус, який показує результат за 15–30 хвилин. Його створили американські компанії Abbott і SD Biosensor. Він коштуватиме 5 доларів (близько 140 гривень). 
  • Про коронавірус можуть свідчити зміни, пов’язані з різними органами. Симптомами коронавірусу можуть бути не лише висока температура, кашель і втрата смаку й нюху. Хвороба здатна завдати шкоди різним органам людини.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин