Як коронавірус може передаватися у ресторані зі шведським столом — науковий експеримент

Wow
Noo

Одному з учасників експерименту нанесли на руки фарбу, яку видно лише у темряві. Вона імітувала вірус. Після цього чоловіка запросили пригоститися стравами зі шведського столу разом з іншими учасниками експерименту. За пів години фарба була на руках усіх присутніх, а в декого навіть на обличчі. Про це пише Укрінформ із посиланням на Science Alert.

Чому це важливо. Експеримент показав, як легко мікроби можуть поширюватися через контактні та забруднені поверхні.

Детальніше. Такий експеримент провели японські фахівці з інфекційних захворювань з Медичного факультету Університету Св. Маріанни у Кавасакі та журналісти громадського телерадіомовлення NHK. Вони прагнули показати, як коронавірус може передаватися у ресторані. 

Японська телерадіокомпанія та тамтешні інфекціоністи організували фуршет для 10 людей. На руки одного з учасників експерименту, який виступав у ролі «зараженого», нанесли флуоресцентну фарбу (її видно лише у темряві). Чоловік зімітував, що кашлянув у руку. Після цього він почав вільно спілкуватися з іншими учасниками. Протягом 30 хвилин усім учасникам запропонували покуштувати страви зі шведського столу.

Після цього у приміщенні, де відбувався експеримент, увімкнули спеціальне світло, при якому світиться ця фарба. Учасники та спостерігачі побачили, що фарба опинилася на руках усіх десятьох учасників, а у трьох з них вона була на обличчі. Фарба поширилася через кришку контейнера з їжею, щипці, якими її накладають, та ручку графина з напоєм.

Контекст. Зазначимо, що Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) прогнозує, що коронавірус може назавжди залишитися серед людей, бо його не вдасться повністю подолати. Тобто коронавірус може стати ще одним ендемічним вірусом, який постійно присутній серед людей. Але світ зможе контролювати його поширення за допомогою вакцини. Якщо таку винайдуть і вона виявиться дієвою.

Довідка. Нагадаємо, що в Україні з 11 травня дозволили працювати літнім майдачикам кафе та ресторанів. Учора, 13 травня, Уряд дозволив сидіти за столиками учотирьох (не враховуючи дітей до 14 років), а не лише удвох, як це було раніше. Також відучора дозволили працювати не лише літнім майданчикам просто неба, але й верандам біля кафе та ресторанів, тентам. Із 22 травня планують дозволити роботу готелів (саме у ресторанах готелів поширені шведські столи).

Зазначимо, що Туреччина не планує відмовлятися від шведських столів та системи all inclusive. Голова федерації готельєрів Туреччини Сурурі Чорабатир зазначив: «Як вони можуть бути скасовані, якщо ми ще в минулому році уклали контракти з турагентствами на продаж саме цих послуг у поточному сезоні? ЗМІ неправильно інтерпретували слова нашого міністра». Нагадаємо, що раніше медіа поширили інформацію про те, що міністр туризму і культури Туреччини Мехмет Ерсой повідомив, що турецькі готелі через обмеження в умовах пандемії коронавірусу відмовляться від «шведського столу».

Що ще важливо знати на цю тему:

Треба бути готовими до нового спалаху коронавірусу після зняття обмежень — ВООЗ. Без постійного тестування і відстеження контактів тих, хто захворів, країни, які виходять з карантину, можуть зіткнутися з новою хвилею захворювань. Про це попереджає Всесвітня організація охорони здоров’я  (ВООЗ), адже останнім часом багато країн почали послаблювати власні карантинні обмеження, зокрема й Україна.

Залишки коронавірусу в легенях можуть спричинити позитивний результат тесту в тих, хто вилікувався. Так Всесвітня організація охорони здоров’я пояснила, чому в тих, хто перехворів, повторно виявляють інфікування. Повторний позитивний результат може не означати повторне інфікування коронавірусом. Однак наразі не доведено, що заразитися захворюванням вдруге неможливо.

Спрей, який може захистити від коронавірусу, створили в Гонконзі. Антимікробне багаторівневе полімерне покриття МАР-1 створили вчені Гонконзького університету науки та технологій (NKUST). Це спрей, який можна наносити на всі поверхні. Під час розпилення він перетворюється на тонку плівку, а її захисна дія триває 90 днів.

Фото: pexels.com

Петиція про заборону імпорту книжок з РФ набрала 25 тисяч підписів

Документ очікує розгляду глави держави. Тим часом українці продовжують підписувати його. Про це повідомив народний депутат Володимир В‘ятрович.

Читати далі
+ 2 слів

Призовний вік знизили із 27 до 25 років. Що це змінює?

LIKE

Раніше призову підлягали чоловіки до 27 років, через що не могли бути мобілізовані. Тепер граничний вік знижено до 25. Про прийняття законопроєкту повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Законопроєкт №9281 прийняли в цілому, тепер його має підписати Президент.

Читати далі
+ 11 слів

Військові можуть отримати довшу відпустку та додаткові виплати

У першому читанні Верховна Рада підтримала закон № 9342. Нині він чекає на друге читання, аби його прийняли остаточно. Після ухвалення цього документа військові зможуть отримати 40 днів відпустки під час дії воєнного стану — 30 днів щорічної та 10 днів — за сімейними обставинами.

Читати далі
+ 28 слів

Почали службове розслідування через комбата, який підірвав волонтерську машину

Військовий 215 батальйону 125 бригади на своїй Twitter-сторінці опублікував відео, де видно, як горить машина, з підписом: «Поки ви скидається на тачки, мій поплавлений комбат їх підриває гранатами»

Читати далі
+ 26 слів

Аварійні відключення електроенергії застосували у Києві та деяких областях

30 травня у деяких районах Києва тривають відключення електроенергії. Також без світла — споживачі у Київській, Полтавській, Кіровоградській областях та Одесі. Про це повідомляють у ДТЕК Київські електромережі

Читати далі
+ 32 слів

Гра про українського оператора дронів вже є у Steam. Частину прибутку від продажів передадуть «Повернись живим» та «Армії дронів»

У Steam у дочасному доступі вийшла гра «Death From Above» про українського оператора дронів. Ціна гри — 225 грн, повідомляє команда Steam.

Читати далі
+ 60 слів

Тимчасово непридатні до служби військові отримають доплату 6 тисяч грн

До Ради внесли законопроєкт щодо запровадження доплати у 6000 грн на місяць для військових, які є тимчасово непридатними до служби після поранень і виведені в розпорядження. Про це повідомила народна депутатка України Анастасія Радіна.

Читати далі
+ 8 слів

Тестову версію паркану на російському кордоні показали прикордонники Фінляндії

Чотирьох метрову тестову версію паркану, показала прикордонна охорона Фінляндії. Його збудують на фінсько-російському кордоні. Про це повідомляє фінський телерадіомовник Yle.

Читати далі
+ 24 слів
Що там ще
+ 6412 новин