Детальніше. ВООЗ занепокоєна тим, що країни знімають обмеження, але при цьому не готуються запобігати новим спалахам коронавірусу. А вони цілком можливі, якщо не проводити постійного тестування та не відстежувати контактних осіб тих людей, які занедужали.
Цитата. Директор міжнародної організації з надзвичайних ситуацій Майкл Раян: «Я занепокоєний тим, що деякі країни налаштовані на їзду всліпу протягом наступних кількох місяців».
Що там в інших країнах?
Нідерланди 11 травня дозволили дітям повернулися до школи. Велика Британія окреслила плани відновити роботу економіки. Бельгія і Франція полегшили обмеження, які тривали протягом кількох тижнів. Щоправда, у Франції вихід із 54-денного карантину затьмарило чотириразове збільшення смертності до 263 осіб (у порівнянні з попередніми 24 годинами). Водночас кількість нових діагностованих інфікувань подвоїлася.
Південна Корея уже повідомила про новий спалах захворювань після зняття обмежень. Про зростання рівня нових захворювань заявила і Німеччина. У Китаї, де уже відновили роботу фабрик та підприємств, повідомили про 17 нових випадків. Це найбільша денна кількість діагностованих хворих з 28 квітня. П’ять із цих випадків зареєстрували 11 травня у Вухані, звідки почався спалах коронавірусу.
Росії теж «підійшла до пом’якшення режиму обмежень». З 12 травня відновлюється робота промислових підприємств. У той же час Росія вийшла на третє місце у світі за кількістю нових інфікувань.
Велика Британія окреслила плани відновити роботу економіки. Влада закликає людей носити маски, а крамниці на Туманному Альбіоні зможуть відкритися у червні.
Небезпека нового спалаху: реакція Євросоюзу
Європейський центр по запобіганню хвороби та контролю зараз працює над аналізом ситуації з урахуванням можливої другої хвилі COVID-19. Європейська комісія спільно з країнами-членами ЄС зміцнює систему медичного спостереження і контролю, опрацьовує шляхи комунікації з населенням, на випадок «другої хвилі» коронавірусу. Вона можлива уже восени цьогоріч.
Ситуація в Україні: адаптивний карантин
З 11 травня в Україні почали діяти полегшення карантину. Тепер українці можуть гуляти у парках та скверах, пити каву на літніх майданчиках кафе та займатися на спортивних майданчиках. Але не всюди по Україні пом’якшення почали діяти одночасно та однаково. Наприклад, на Львівщині продовжили карантин до 15 травня, а у Львові дозволили роботу перукарень та салонів краси лише від сьогодні, 12 травня.
Жорсткий карантин продовжили на Буковині через велику кількість нових захворювань та смертей через коронавірус. У столиці за останні дні зросла кількість діагностованих хворих, тож мер Києва не виключає посилення карантину, якщо динаміка виявлення нових хворих не зміниться.
Після 22 травня карантин у зв’язку з коронавірусом знову продовжать. Водночас прем’єр-міністр України сподівається, що метро і міжміський транспорт вдасться відкрити раніше, ніж всередині літа. А до сценарію жорсткого карантину по усій країні зараз немає потреби повертатися.
Що ще важливо знати на цю тему
Літні майданчики кафе, стоматологи та психологи: що запрацювало з 11 травня. салони краси, юристи, психологи, адвокати, літні майданчики кафе та ресторанів, стоматології. І це ще не повний список того, що запрацює з наступного понеділка, 11 травня. Український Уряд офіційно послабив обмеження з 11 травня, хоча карантин триватиме ще як мінімум до 22 травня. Проте неодмінно потрібно буде дотримуватися соціальної дистанції, носити маски та рукавички. Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів.
Залишки коронавірусу в легенях можуть спричинити позитивний результат тесту в тих, хто вилікувався. Так Всесвітня організація охорони здоров’я пояснила, чому в тих, хто перехворів, повторно виявляють інфікування. Повторний позитивний результат може не означати повторне інфікування коронавірусом. Однак наразі не доведено, що заразитися захворюванням вдруге неможливо.
Коронавірус почав мігрувати континентами ще з минулого року — вчені. Дослідники з Британії вивчили зразки коронавірусу, які взяли у понад 7,6 тисячі пацієнтів по всьому світу у різний час. Вони дослідили мутації вірусу та виявляли, що він циркулює серед людей ще з кінця минулого року і надзвичайно швидко поширився після першої інфекції по всіх континентах до того, як там були зафіксовані захворювання на COVID-19. Знайти «нульового пацієнта» у будь-якій країні буде неможливо, оскільки їх було багато.
Фото: pexels.com