Коронавірус почав мігрувати континентами ще з минулого року — вчені

Wow
LIKE

Дослідники з Британії вивчили зразки коронавірусу, які взяли у понад 7,6 тисячі пацієнтів по всьому світу у різний час. Вони дослідили мутації вірусу та виявляли, що він циркулює серед людей ще з кінця минулого року і надзвичайно швидко поширився після першої інфекції по всіх континентах до того, як там були зафіксовані захворювання на COVID-19. Про це пише Укрінформ із посиланням на CNN.

Чому це цікаво. Знайти «нульового пацієнта» у будь-якій країні буде неможливо, оскільки їх було багато.

Детальніше. Команда британських вчених вивчила зразки коронавірусу, які зберігаються у глобальній базі наукових даних. Дослідники підтвердили його природне походження та встановили, що він почав швидко поширюватися ще минулого року у Європі, Америці та інших континентах.

Науковці пояснюють: щоразу, коли віруси реплікують самі себе, вони роблять помилки, тобто з’являються мутації. І ці мутації можна використовувати як «молекулярний годинник». З його допомогою можна відстежувати географію та видозмінення вірусів.

Нове дослідження, як і багато інших наукових робіт, підтвердили походження нового коронавірусу від кажана. Він мав заразити іншу тварину перед тим, як коронавірус уразив людину. І це, за висновками науковців, сталося наприкінці минулого року.

Що ми уже знаємо про коронавірус

Що таке коронавірус, чому для нього обрали саме таку назву, звідки він узявся, як його діагностувати та які найпоширеніші міфи побутують про це захворювання — усю необхідну інформацію ми зібрали для вас у цьому тексті

Імунітет від коронавірусу не гарантований — так каже ВООЗ. У заяві Всесвітньої організації охорони здоровʼя йдеться про те, що наразі немає доказів, що повторне зараження коронавірусом не відбуватиметься. Тому організація застерігає уряди країн від видачі «імунних паспортів» тим громадянам, які вже перенесли хворобу.

Коронавірус не створювали у лабораторії — запевняє ВООЗ. Новий коронавірус виник у кажанів у Китаї наприкінці минулого року. Ним не маніпулювали і не створювали у лабораторних умовах. Існує багато теорій змови щодо походження коронавірусу, зокрема, щодо того, що цей вірус створили штучно у лабораторії в Китаї. Але усі наявні дані свідчать про те, що вірус має тваринне походження. Хоча поки неясно, як вірус подолав шлях до людини. Наразі припускають, що був проміжний господар з тварин.

Коронавірус можна підхопити на відстані до 4 метрів — дослідження. Поширення коронавірусу від хворого можливе на відстані до 13 футів (3,96 метра). Це вдвічі більше за дистанцію, якої прийнято дотримуватися в низці країн, зокрема в Україні. Про це свідчить дослідження китайських вчених з Академії військово-медичних наук Пекіна, повідомляє британське видання The Express.

Де дізнатися про коронавірус більше?

Чат-бот. Спеціальний бот піклування про здоров’я створили за допомогою сервісу Microsoft Healthcare Bot на базі Microsoft Azure. Він використовує штучний інтелект та технологію обробки природних мов, щоб зрозуміти наміри користувачів та надати достовірну інформацію щодо критеріїв, симптомів та ризиків впливу коронавірусу. Цей сервіс використовують організації охорони здоров’я по усьому світу уже більше, ніж рік. Скористатися ним можна на сайті Національної служби здоров’я. 

Онлайн-курс. Платформа масових безкоштовних онлайн-курсів Prometheus та медична платформа INgenius розробили спільний курс, який розвінчує поширені міфи та надає перевірену інформацію щодо коронавірусу. Слухачі можуть дізнатися про те, що зараз відомо про вірус: як довго він живе у повітрі та на поверхні предметів, яка ймовірність заразитися від хворої людини, що варто робити, щоб убезпечити себе та близьких. 

Лектор онлайн-курсу Федір Лапій, кандидат медичних наук, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, член експертної групи МОЗ України «Інфекційні хвороби. Дитячі інфекційні хвороби. Паразитологія», Голова правління «Батьки за вакцинацію».

Фото: pexels.com

База даних про репресованих українців поповнилася даними про понад дві тисячі осіб

«У середині березня база даних «Український мартиролог XX ст.» поповнилася картками ще про 2006 постраждалих осіб, у тому числі 88 фотодокументами», — повідомляє Державна архівна служба України.

Читати далі
+ 25 слів

Понад 30 влучань зазнали українські ГЕС з початку масових обстрілів енергосистеми

Російська армія завдала понад 30 ударів по гідроенергетичних об’єктах. Сума збитків сягає близько 40 млрд гривень. Про це повідомили в «Укргідроенерго».

Читати далі
+ 24 слів

Пантеон Героїв на Аскольдовій Могилі пропонують створити в Україні

Військова медикиня ЗСУ, депутатка Київської міської ради Аліна Михайлова створила петицію на сайті президента про розбудову Національного Пантеону Героїв України на Аскольдовій Могилі. 

Читати далі
+ 64 слів

ЗСУ надійшли перші 122-мм артилерійські снаряди українського виробництва

Державний концерн «Укроборонпром» налагодив виробництво 122-мм снарядів за кордоном у кооперації із країною НАТО та вже відвантажив першу партію Збройним силам України. Про це повідомляє сам концерн.

Читати далі
+ 74 слів

Україна отримає позику від МВФ у розмірі 15,6 млрд доларів

Міжнародний валютний фонд надасть Україні 15,6 мільярда доларів протягом 4 років. 

Читати далі
+ 70 слів

РФ завдала ракетного удару по Київщині. Важливе за ніч і ранок 22 березня

Нині триває повітряна тривога по всій Україні.

Під час нічної атаки РФ запустила 21 ударний дрон,16 з яких збила ППО. Унаслідок повітряної тривоги уночі у Ржищеві Київської області зруйновано 3 цивільні об’єкти.

Читати далі
+ 200 слів

Парламент проголосував за іспит для отримання громадянства. Зі знання Конституції, історії та мови України

Верховна Рада підтримала запровадження іспиту, щоб отримати громадянство України. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Цей закон підтримали 281 депутат. 

Читати далі
+ 28 слів

Випробувальний термін перед контрактом в ЗСУ встановили в Україні

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8169, що пропонує встановити обов’язкове випробування на строк до 6 місяців для українців, які вперше прийняті на військову службу за контрактом. Про це повідомив нардеп від партії «Голос» Ярослав Железняк.

Читати далі
+ 11 слів
Що там ще
+ 5855 новин