Літні майданчики кафе, стоматологи та психологи: що запрацює з 11 травня

Літні майданчики кафе та ресторанів, стоматології, салони краси, юристи, психологи та адвокати. І це ще не повний список того, що запрацює з наступного понеділка, 11 травня. Український Уряд офіційно послаблює обмеження з 11 травня, хоча карантин триватиме ще як мінімум до 22 травня. Проте неодмінно потрібно буде дотримуватися соціальної дистанції, носити маски та рукавички. Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів.

Чому це важливо. Зможуть працювати доволі багато об’єктів, тож частина людей повернеться до майже звичного способу життя.

Детальніше. Отже, з з 11 травня запрацюють кафе та ресторани, але лише на літніх майданчиках (просто неба). Водночас між столиками має бути відстань півтори метри. А за одним столиком закладу можуть сидіти не більше двох клієнтів (без урахування дітей до 14 років). Приймати гостей всередині закладу досі заборонено.

Відкриються також дитячі та спортивні майданчики, стоматології, музеї та заповідники (але чи прийматимуть вони відвідувачів, має визначити власник).

Запрацюють спортивні бази, де тренують спортсменів національних збірних. Зможуть приймати клієнтів психологи, адвокати, нотаріуси та аудитори.

Відкриються точки продажу преси, друкарні, редакції медіа, підприємства, які доставляють папір та друковані видання.

Хороші новини є і для творців кіно: з понеділка можна буде знімати кіно за умови, що на знімальному майданчику одночасно перебуватиме до 50 людей. Також можна буде проводити репетиції та тренування у театрах, цирках, концертних організаціях, художніх колективах. Але також діє обмеження: у приміщенні має перебувати до 50 осіб та не має бути глядачів.

Також відкриють двері для відвідувачів салони краси, перукарні. Можна буде гуляти у парках, скверах, прибережних зонах.

Проте для всіх місць, які стануть доступними з 11 травня, діють протиепідемічні норми: дотримання соціальної дистанції між людьми, маска на обличчі та рукавички.

Залишаються зачиненими і після 11 травня фудкорти та зони розваг у торгових центрах, кінотеатри та театри для відвідувачів, спортзали та фітнес-центри. Не курсуватиме також транспорт. Його відновлення планують на останні етапи виходу з карантину. Залишаються зачиненими і усі освітні заклади. Головний санітарний лікар раніше анонсував, що діти сядуть за парти уже з 1 вересня, тобто лише з нового навчального року.

Контекст. Нагадаємо, що раніше Уряд оприлюднив вимоги до закладів, які відкриються з 11 травня. Зокрема, клієнти мають чекати на вулиці, між людьми у черзі має бути відстань 1,5 метри, а між прийомом кожного клієнта має минути 15 хвилин. У парках не можна буде гуляти більше, аніж по троє осіб. Детальніше про вимоги можете прочитати отут.

4 травня Уряд продовжив карантин до 22 травня, але водночас анонсував послаблення обмежень з 11 травня. Раніше Кабінет Міністрів анонсував впровадження адаптивного карантину (тобто карантину на території конкретних областей, де збільшиться кількість діагностованих хворих). На цей момент уже дозволили працювати ринкам. Школи (окрім випускних класів) завершать навчання дистанційно.

Фото: pexels.com

Кінематографісти і кінокритики вимагають звільнити керівництво Держкіно

Звільнити керівництво Держкіно, зупинити реорганізацію «Довженко-Центру» та призначити його директоркою Олену Гончарук вимагають Національна спілка кінематографістів і Спілка кінокритиків України. Про це вони повідомили на брифінгу 25 листопада.

Читати далі
+ 106 слів

В Україні вже діє понад 4 тисячі «Пунктів Незламності» і щодня їх більшає

«Пункт Незламності» — це місце безпеки під час тривалого відключення світла чи тепла. Вони обладнані електрикою, опаленням, інтернетом та альтернативним живленням. У разі тривалого аварійного відключення електроенергії Пункти Незламності працюватимуть цілодобово.

Читати далі
+ 59 слів

Де шукати роботу під час війни? Проєкт Work Stability for Ukrainians

Work Stability for Ukrainians — проєкт допомоги у пошуку роботи українцям та українкам, які постраждали внаслідок повномасштабної війни, яку розпочала у лютому Росія в Україні. Його запустили у червні 2022 року, щоби створити умови для безпечного працевлаштування мільйонам людей, які наразі шукають роботу в Україні та в інших країнах.

Читати далі
+ 121 слів

Погодні умови сповільнюють відновлення електроенергії

«Через сильний вітер, дощ та мінусову температуру вночі до пошкоджень, завданих російськими ракетами, додаються обмерзання та пориви проводів в розподільчих мережах (обленерго)». Про це повідомляє НЕК «Укренерго».

Читати далі
+ 6 слів

«Військо́виця», «ви́селенка», «бійчи́ня»: створено абетку фемінітивів в умовах війни

Абетка містить близько сотні слів, які вживають щодо жінок у війську чи вимушених переселенок. Проєкт «По той бік гендеру» реалізували платформа «По той бік новин» спільно з філологинею Оленою Синчак, повідомляють організатори у фейсбуці.

Читати далі
+ 5 слів

До Литви виїхало 70 тисяч українців — прем'єр-міністерка Шимоніте

Прем’єр-міністерка наголосила, що це суттєвий потік біженців для Литви (у співвідношенні з населенням країни це понад 2%), але українці успішно інтегруються в литовське суспільство. «Українці платять за свою підтримку, тому що вони платять податки – працюючи у сфері гостинності, роздрібної торгівлі, школах та на інших роботах. Це велика відмінність від хвилі мігрантів із Близького Сходу та Північної Африки, яку нам влаштував Олександр Лукашенко у 2021 році. Це були люди, які просто хотіли проїхати країну транзитом, щоб надалі жити деінде, у Берліні чи Амстердамі… Українці – зовсім інші», — звертає увагу прем’єр-міністерка Литви Інґріда Шимоніте.

Читати далі
+ 22 слів

Покарати російських злочинців закликають у День боротьби із насильством проти жінок

Про критичну важливість мобілізації зусиль міжнародної спільноти, задля покарання російських злочинців, зокрема і за сексуальне насильство над жінками заявило Міністерство закордонних справ України. 

Читати далі
+ 38 слів

Франція надіслала Україні 100 генераторів

«Щоб допомогти населенню вистояти, Франція надсилає Україні 100 потужних генераторів. Водночас Росія хоче зробити зиму зброєю війни.

Читати далі
+ 81 слів
Що там ще
+ 5162 новин