Літні майданчики кафе, стоматологи та психологи: що запрацює з 11 травня

Літні майданчики кафе та ресторанів, стоматології, салони краси, юристи, психологи та адвокати. І це ще не повний список того, що запрацює з наступного понеділка, 11 травня. Український Уряд офіційно послаблює обмеження з 11 травня, хоча карантин триватиме ще як мінімум до 22 травня. Проте неодмінно потрібно буде дотримуватися соціальної дистанції, носити маски та рукавички. Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів.

Чому це важливо. Зможуть працювати доволі багато об’єктів, тож частина людей повернеться до майже звичного способу життя.

Детальніше. Отже, з з 11 травня запрацюють кафе та ресторани, але лише на літніх майданчиках (просто неба). Водночас між столиками має бути відстань півтори метри. А за одним столиком закладу можуть сидіти не більше двох клієнтів (без урахування дітей до 14 років). Приймати гостей всередині закладу досі заборонено.

Відкриються також дитячі та спортивні майданчики, стоматології, музеї та заповідники (але чи прийматимуть вони відвідувачів, має визначити власник).

Запрацюють спортивні бази, де тренують спортсменів національних збірних. Зможуть приймати клієнтів психологи, адвокати, нотаріуси та аудитори.

Відкриються точки продажу преси, друкарні, редакції медіа, підприємства, які доставляють папір та друковані видання.

Хороші новини є і для творців кіно: з понеділка можна буде знімати кіно за умови, що на знімальному майданчику одночасно перебуватиме до 50 людей. Також можна буде проводити репетиції та тренування у театрах, цирках, концертних організаціях, художніх колективах. Але також діє обмеження: у приміщенні має перебувати до 50 осіб та не має бути глядачів.

Також відкриють двері для відвідувачів салони краси, перукарні. Можна буде гуляти у парках, скверах, прибережних зонах.

Проте для всіх місць, які стануть доступними з 11 травня, діють протиепідемічні норми: дотримання соціальної дистанції між людьми, маска на обличчі та рукавички.

Залишаються зачиненими і після 11 травня фудкорти та зони розваг у торгових центрах, кінотеатри та театри для відвідувачів, спортзали та фітнес-центри. Не курсуватиме також транспорт. Його відновлення планують на останні етапи виходу з карантину. Залишаються зачиненими і усі освітні заклади. Головний санітарний лікар раніше анонсував, що діти сядуть за парти уже з 1 вересня, тобто лише з нового навчального року.

Контекст. Нагадаємо, що раніше Уряд оприлюднив вимоги до закладів, які відкриються з 11 травня. Зокрема, клієнти мають чекати на вулиці, між людьми у черзі має бути відстань 1,5 метри, а між прийомом кожного клієнта має минути 15 хвилин. У парках не можна буде гуляти більше, аніж по троє осіб. Детальніше про вимоги можете прочитати отут.

4 травня Уряд продовжив карантин до 22 травня, але водночас анонсував послаблення обмежень з 11 травня. Раніше Кабінет Міністрів анонсував впровадження адаптивного карантину (тобто карантину на території конкретних областей, де збільшиться кількість діагностованих хворих). На цей момент уже дозволили працювати ринкам. Школи (окрім випускних класів) завершать навчання дистанційно.

Фото: pexels.com

Квитки до звільненого Криму передали депутатам Європарламенту

Активісти «Жовтої стрічки» зібрали історії спротиву на півострові від українських та кримськотатарських діячів та передали їх євродепутатам у Брюсселі. До послань додали квитки на майбутні перші залізничні рейси до звільненого Криму. Про це повідомив Укрінформ.

Читати далі
+ 10 слів

Російських та білоруських гравців допустять до Вімблдонського турніру

Найстаріший двотижневий турнір великого тенісу планує зняти заборону з російських та білоруських гравців за умови, що вони будуть виступати як нейтральні спортсмени.

Читати далі
+ 111 слів

Пересадку лицьового нерва вперше провели в Україні

Операцію зробили військовослужбовцю в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні. Про це повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук у телеграмі. 

Читати далі
+ 48 слів

«Доступновіль». alyona alyona випустила кліп про доступність українських міст

Ініціатива розробляє проєкт для підтримки людей з інвалідністю. Останній прагне привернути увагу до зручності інфраструктури та відновлення України для комфортного життя всіх людей, особливо під час повоєнної відбудови. 

Читати далі
+ 88 слів

93% українців вірять у перемогу України у війні — соцопитування

У закінчення війни до кінця року вірить 50% громадян, а найчастіше як перемогу розглядають вигнання російських військ з усієї території країни та відновлення кордонів січня 2014 року. Таке дослідження зробив Центр Разумкова.

Читати далі
+ 51 слів

Книжковий Арсенал 2023 відбудеться з 22-25 червня

Книжки на фестивалі продаватимуть локальні київські книгарні. Про це йдеться на сайті фестивалю. 

Читати далі
+ 133 слів

«Злий жарт». З 1 квітня Росія стане головою Радбезу ООН

WTF

За графіком ООН Росія має місяць головувати в Раді Безпеки. Це організація, яка дає рекомендації щодо підтримки і відновлення миру та безпеки в світі.

Читати далі
+ 84 слів

Твори дітей з Ірпеня видадуть окремою збіркою

Мистецький проєкт «Ірпінь – Мій Дім» почав збір літературних доробків юних мешканців Ірпеня. Дитячі твори стануть основою нової книги видавництва «Саміт-Книга». Ірпінський міський голова Олександр Маркушин повідомив, що видати збірку планують до Дня захисту дітей.

Читати далі
+ 33 слів
Що там ще
+ 5940 новин