Космічний апарат «Січ-2-1» випробовує Україна

Цьогоріч конструкторське бюро «Південне» зібрало зразок космічного апарату дистанційного зондування Землі «Січ-2-1». Уже розпочали його випробування. Завдяки пристрою українські науковці зможуть отримувати якісніші зображення конкретних ділянок Землі. Про це пресслужба КБ «Південного» повідомила у Facebook.

Чому це цікаво. Новий космічний апарат дасть ученим змогу повніше дослідити особливості ділянки Землі за зображеннями.

Детальніше. Окрім цього, у КБ «Південному» продовжують конструювати льотний зразок космічного апарата наукового призначення «Мікросат-М». До випробувань він має бути готовим у 2020 році.

КБ «Південне» планує закінчити збирання льотних моделей усіх космічних апаратів у 2020 році.

На 2020 рік підприємство запланувало виготовлення габаритно-динамічного макету космічного апарату «Січ-2М» для оптико-електронного спостереження Землі високого розрізнення. Завдяки пристрою Україна зможе отримати власні якісні знімки конкретних ділянок земної поверхні у панхроматичному, багатоспектральному й інфрачервоному діапазонах.

→ На Марсі знайшли лід. Європейське космічне агентство (ESA) опублікувало світлину кратера на Марсі. Він заповнений льодом. Знімок зробив апарат Trace Gas Orbiter 26 жовтня.

Діаметр кратера – сім кілометрів. Він розташований у північних широтах Червоної планети. Лід вкриває дно кратера, стінки і частково поверхню навколо нього.

→Украерорух втратив майже 19 млрд грн. через конфлікт на Донбасі та анексію Криму. Про це повідомив голова Державного підприємства обслуговування повітряного руху України Андрій Ярмак.

За його словами, Украерорух отримував найбільше доходів від транзитних польотів. Але після початку російської агресії на Сході та Півдні України кількість таких польотів знизилася втричі.

Фото: pexels.com

окупанти готують провокацію на Запорізькій АЕС

росіяни хочуть звинуватити працівників станції в зберіганні зброї на території тимчасово окупованої ЗАЕС. Задля цього окупанти тортують працівників і вимагають у них «зізнання» про те, що нібито ще в березні вони скинули зброю в бетонні чаші охолоджувальних басейнів на станції.

Читати далі
+ 53 слів

В Україні зроблять реєстр олігархів

У реєстрі має міститися прізвище, ім’я, по батькові, дата і місце народження, ідентифікаційні дані та реквізити паспортів олігархів.

Читати далі
+ 41 слів

ЗСУ звільнили острів Зміїний

Українські захисники повністю звільнили острів Зміїний від російських окупантів. Про це повідомив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Читати далі
+ 5 слів

Чехія розробила безпілотник для України. Його подарують ЗСУ

У Чехії сконструювали безпілотник-розвідник Bivoj, який вже скоро використовуватимуть українські військові. Головне завдання дрону – передавати точні дані на відстані від 50 до 60 км, що дозволить українській артилерії покращити свої результати. Про це повідомляє ČTK.

Читати далі
+ 1 слів

ЗСУ відбили наступ на Херсонщині. Важливе за ніч та ранок 30 червня

Збройні Сили України відбили штурм окупантів на Херсонщині. росіяни хотіли вибити українські підрозділи з щойно визволених населених пунктів, але їм це не вдалося. Про це повідомило оперативне командування «Південь».

Читати далі
+ 95 слів

Посіпака нацистів й конкурент Бандери. 4 міфи про Романа Шухевича

Сьогодні — день народження Романа Шухевича. З цієї нагоди розвінчуємо міфи про провідника ОУН. Розповідаємо про те, чи дійсно головнокомандувач УПА був нацистським агентом та отримував подарунки від Гітлера, про конкуренцію з Бандерою та пошуки зниклого тіла Шухевича.

Читати далі
+ 227 слів

100 грн за пляшку води, спалення українських книжок та знесення будинків. Останні новини з тимчасово окупованого Маріуполя

Ціни. Попри відсутність грошей та будь-якого заробітку у маріупольців, ціни постійно зростають. Півторалітрова пляшка води коштує близько 100 грн, кілограм свинини — 600 грн. Також окупанти пропонують свої приватні похоронні послуги вартістю 10000 грн за одне тіло. Про це повідомляє Головне управління розвідки. Водночас радник мера Маріуполя Петро Андрющенко каже, що 1,5 л води коштують у місті 40 грн.

Читати далі
+ 173 слів

У Польщі збирають на Байрактар для України. Головне за ніч та ранок 29 червня

У Польщі збирають гроші на Байрактар для України. За добу зібрали вже близько 90 тисяч доларів. Про збір оголосив громадський діяч Славомір Сєраковський.

Читати далі
+ 61 слів
Що там ще
+ 4404 новин