Легалізація медичного канабісу: чому це важливо?

Нещодавно Кабінет Міністрів України підтримав легалізацію використання медичного канабісу в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності. Зробили це для розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних хвороб та допомоги людям з посттравматичним синдромом, отриманим під час війни. Про це повідомляє міністр охорони здоров’я Олег Ляшко.

«Ми розуміємо негативні наслідки війни для стану психічного здоров’я. Ми розуміємо, що велика кількість людей буде потребувати медикаментозного лікування внаслідок цього впливу», — підкреслив глава відомства. За його словами, Уряд підготував законодавче підґрунтя для функціонування повного циклу виробництва препаратів на основі канабісу в Україні.

У чому користь медичного канабісу? 

Медична назва рослини — Cánnabis satíva. Лікарі використовують її хімічні речовини для полегшення болю пацієнтів і лікування захворювань, пов’язаних з порушенням роботи нервової системи. Медичний канабіс застосовують  для покращення самопочуття пацієнтів при:

  • хворобі Альцгеймера;
  • бічному аміотрофічному склерозі;
  • ВІЛ/СНІДі;
  • раку;
  • сильному хронічному болю;
  • нудоті;
  • розсіяному склерозі і спазмах м’язів;
  • епілепсії.

Також у Міністерстві велику увагу приділяють використанню препаратів на основі медичного канабісу для лікування посттравматичного стресового розладу та супутніх психологічних проблем, що виникли у людей після російського вторгнення в Україну.

Чи небезпечний медичний канабіс? 

Навколо питання звикання до канабісу є численні суперечки. Науковець з Медичної школи Гарварду Пітер Ґрінспун стверджує: «Медичний канабіс безумовно безпечніший, ніж опіоїди. Його неможливо передозувати, а звикання, якщо і виникає, то у набагато легшій формі».

Олег Ляшко каже, що буде розроблена система контролю обігу медичного канабісу, але самі препарати не є «конкурентними» наркотичним засобам.

Іншою стороною проблеми є наявність у складі канабісу хімічних речовин, що є в рослинах тютюну. Саме тому існує припущення, що призначення канабісу у формі інгаляторів може негативно вплинути на роботу легень. Про це пише Американська асоціація легень.

Фото: ua.news

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.

РФ втрачає ініціативу у війні — британська розвідка

Замість просування до власних військових цілей, Росія почала реагувати на удари, які наносить Україна. Про це повідомляє британська розвідка.

Читати далі
+ 17 слів

Що не так з «розшуком» Залужного та Сирського в РФ? Пояснення Міноборони

Так росіяни хочуть вирішити два завдання: нівелювати статус України як жертви міжнародного злочину агресії та формально урівняти їхні злочинні дії з нашими оборонними, а також здійснити психологічний тиск і деморалізацію українських військових, пояснила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Читати далі
+ 25 слів

У Північній Кореї засудили до довічного дитину та батьків

2-річного хлопчика разом з батьками засудили до довічного ув’язнення у трудовому таборі. Причина — у сімʼї знайшли Біблію. Про цей інцидент, який стався ще у 2009 році, розповіли в Держдепартаменті США. 

Читати далі
+ 14 слів

США оголосять про новий пакет допомоги на 300 мільйонів доларів. Головне за ніч і ранок 31 травня

Зранку було чути вибух у Межиріцькій громаді Павлоградського району Дніпропетровської області. Ворог атакував транспортне підприємство. Відомо, що внаслідок атаки легке поранення отримав 8-річний хлопчик. Нині інформація уточнюється.

Читати далі
+ 123 слів

Петиція про заборону імпорту книжок з РФ набрала 25 тисяч підписів

Документ очікує розгляду глави держави. Тим часом українці продовжують підписувати його. Про це повідомив народний депутат Володимир В‘ятрович.

Читати далі
+ 2 слів

Призовний вік знизили із 27 до 25 років. Що це змінює?

LIKE

Раніше призову підлягали чоловіки до 27 років, через що не могли бути мобілізовані. Тепер граничний вік знижено до 25. Про прийняття законопроєкту повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Законопроєкт №9281 прийняли в цілому, тепер його має підписати Президент.

Читати далі
+ 11 слів

Військові можуть отримати довшу відпустку та додаткові виплати

У першому читанні Верховна Рада підтримала закон № 9342. Нині він чекає на друге читання, аби його прийняли остаточно. Після ухвалення цього документа військові зможуть отримати 40 днів відпустки під час дії воєнного стану — 30 днів щорічної та 10 днів — за сімейними обставинами.

Читати далі
+ 28 слів

Почали службове розслідування через комбата, який підірвав волонтерську машину

Військовий 215 батальйону 125 бригади на своїй Twitter-сторінці опублікував відео, де видно, як горить машина, з підписом: «Поки ви скидається на тачки, мій поплавлений комбат їх підриває гранатами»

Читати далі
+ 26 слів
Що там ще
+ 6416 новин