Нещодавно Кабінет Міністрів України підтримав легалізацію використання медичного канабісу в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності. Зробили це для розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних хвороб та допомоги людям з посттравматичним синдромом, отриманим під час війни. Про це повідомляє міністр охорони здоров’я Олег Ляшко.
«Ми розуміємо негативні наслідки війни для стану психічного здоров’я. Ми розуміємо, що велика кількість людей буде потребувати медикаментозного лікування внаслідок цього впливу», — підкреслив глава відомства. За його словами, Уряд підготував законодавче підґрунтя для функціонування повного циклу виробництва препаратів на основі канабісу в Україні.
У чому користь медичного канабісу?
Медична назва рослини — Cánnabis satíva. Лікарі використовують її хімічні речовини для полегшення болю пацієнтів і лікування захворювань, пов’язаних з порушенням роботи нервової системи. Медичний канабіс застосовують для покращення самопочуття пацієнтів при:
- хворобі Альцгеймера;
- бічному аміотрофічному склерозі;
- ВІЛ/СНІДі;
- раку;
- сильному хронічному болю;
- нудоті;
- розсіяному склерозі і спазмах м’язів;
- епілепсії.
Також у Міністерстві велику увагу приділяють використанню препаратів на основі медичного канабісу для лікування посттравматичного стресового розладу та супутніх психологічних проблем, що виникли у людей після російського вторгнення в Україну.
Чи небезпечний медичний канабіс?
Навколо питання звикання до канабісу є численні суперечки. Науковець з Медичної школи Гарварду Пітер Ґрінспун стверджує: «Медичний канабіс безумовно безпечніший, ніж опіоїди. Його неможливо передозувати, а звикання, якщо і виникає, то у набагато легшій формі».
Олег Ляшко каже, що буде розроблена система контролю обігу медичного канабісу, але самі препарати не є «конкурентними» наркотичним засобам.
Іншою стороною проблеми є наявність у складі канабісу хімічних речовин, що є в рослинах тютюну. Саме тому існує припущення, що призначення канабісу у формі інгаляторів може негативно вплинути на роботу легень. Про це пише Американська асоціація легень.
Фото: ua.news
Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.