Львівський учений спалив свій диплом, протестуючи проти наукового ступеня Іллі Киви

Кандидат медичних наук, викладач Українського католицького університету Олександр Ябчанка спалив свій кандидатський диплом. Учений вважає, що отримання наукового ступеня нардепом від «Опозиційної платформи — За життя» Іллі Киви дискредитує звання кандидата наук.

Чому це важливо. Через людей, які незаконно й незаслужено здобувають наукові ступені, рівень довіри до української науки і всередині країни, і на міжнародному рівні знижується.

Цитата. «3 квітня 2014 року мені присудили науковий ступінь кандидата медичних наук. Сьогодні Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію. Комісія з 13 членів одноголосно проголосувала «За». Зважаючи на це, мені надалі соромно називатись кандидатом наук. Це звання остаточно дискредитовано. Прошу вважати це офіційною заявою з вимогою позбавити мене наукового ступеня кандидата медичних наук», — написав Ябчанка.

Як на це відреагував Кива?

«У продовження теми захисту! Учора ввечері якийсь «галицький нацист» спалив свій диплом кандидата наук. На знак протесту отримання мною наукового ступеня. Краще б і себе разом з дипломом спалив, користі точно було б більше ― Україна чистіша, та й двічі вогнище розпалювати не довелось би», ― написав «науковець» Ілля Кива.

Кива ― кандидат наук?

Народний депутат від «Опозиційної платформи — За життя» Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію і став кандидатом наук з державного управління. Тема його дисертації — «Механізми впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС та України)». Захист відбувся в Інституті підготовки кадрів Держслужби зайнятості з 10:00 до 13:00. Усі 13 членів комісії проголосували за здобуття Кивою наукового ступеня.

Частину журналістів, які прийшли на захист кандидатської Іллі Киви, невідомі не впускали в аудиторію аж до приїзду поліції. Ці ж люди супроводжували нардепа після захисту.

Що тут не так?

Розслідувачі Bihus.Info з’ясували, що у своїй дисертації Кива вказав виступи на науково-практичних конференціях, у яких він насправді не брав участь. Також нардеп від «ОПЗЖ» використовував вигадані терміни, а в його роботі багато плутанини у джерелах. Однак наукові опоненти Киви відмовилися коментувати цю ситуацію.

Ілля Кива додавав до своєї роботи чотири довідки. Одна з них нібито від Офісу генерального прокурора, однак там кажуть, що не видавали документу. Також довідки видавав комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності та Міжрегіональної академії управління персоналом. Останню довідку видала організація «Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління». Однак підпис керівника організації на ній відрізнявся від підпису на інших документах. Після запиту журналістів на сайті інституту, де захищав дисертацію Кива, змінили набір документів, а довідку з несхожим підписом «підписала» інша особа.

Контрастна українська наука

Що не так зі здобуттям наукового ступеня в Україні та як (не) захистити дисертацію без хабарів і фуршетів читайте у репортажі Олесі Яремчук.

Що з цим робити?

Щоб Ілля Кива остаточно отримав науковий ступінь, це рішення має затвердити Атестаційна колегія Міносвіти, яку очолює міністр освіти Сергій Шкарлет (якого звинувачували в плагіаті). На експертизу захищеної дисертації та підготовку експертних висновків потрібно 4 місяці. Міносвіти переважно затверджує рішення вчених рад, однак буває, що здобувач освіти таки не отримає наукового ступеня.

В Україні запустять проєкт OsvitaLeaks про корупцію в системі освіти. На платформі збиратимуть історії про те, з чим стикалися студенти й аспіранти, які намагалися захистити свої курсові, дипломи й дисертації без хабарів і всупереч усталеним «правилам». Можна говорити про це й анонімно. Факти про корупцію й незаконне вимагання чого-небудь від здобувачів освіти. Усю інформацію хочуть передати до судів.

Фото: 24tv.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

ЗСУ надійшли перші 122-мм артилерійські снаряди українського виробництва

Державний концерн «Укроборонпром» налагодив виробництво 122-мм снарядів за кордоном у кооперації із країною НАТО та вже відвантажив першу партію Збройним силам України. Про це повідомляє сам концерн.

Читати далі
+ 74 слів

Україна отримає позику від МВФ у розмірі 15,6 млрд доларів

Міжнародний валютний фонд надасть Україні 15,6 мільярда доларів протягом 4 років. 

Читати далі
+ 70 слів

РФ завдала ракетного удару по Київщині. Важливе за ніч і ранок 22 березня

Нині триває повітряна тривога по всій Україні.

Під час нічної атаки РФ запустила 21 ударний дрон,16 з яких збила ППО. Унаслідок повітряної тривоги уночі у Ржищеві Київської області зруйновано 3 цивільні об’єкти.

Читати далі
+ 200 слів

Парламент проголосував за іспит для отримання громадянства. Зі знання Конституції, історії та мови України

Верховна Рада підтримала запровадження іспиту, щоб отримати громадянство України. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Цей закон підтримали 281 депутат. 

Читати далі
+ 28 слів

Випробувальний термін перед контрактом в ЗСУ встановили в Україні

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8169, що пропонує встановити обов’язкове випробування на строк до 6 місяців для українців, які вперше прийняті на військову службу за контрактом. Про це повідомив нардеп від партії «Голос» Ярослав Железняк.

Читати далі
+ 11 слів

Чехія продовжить тимчасовий захист українців. Що для цього потрібно?

Українці, які після початку повномасштабного вторгнення отримали прихисток в Чехії, можуть до 31 березня пройти процедуру продовження тимчасового захисту. Про це йдеться на сайті Мінреінтеграції.

Читати далі
+ 130 слів

В Україні навесні висадять 200 млн дерев

Під час цьогорічного сезону висадки дерев, що знаково почнеться у Міжнародний день лісів, будуть висаджувати 200 млн сіянців, зокрема й на деокупованих територіях. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Читати далі
+ 35 слів

В Україну повернули 15 депортованих дітей та їхніх матерів

Діти з матерями та законними представниками з Харківської та Херсонської областей змогли повернутись додому після незаконного вивезення з країни. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. 

Читати далі
+ 82 слів
Що там ще
+ 5852 новин