Проєкт OsvitaLeaks про корупцію в системі освіти запустять в Україні

LIKE

OsvitaLeaks ― організація, яка збиратиме факти й розповіді про корупцію в українських вищих навчальних закладах, щоб притягнути до відповідальності людей, які вимагають хабарів і будують несправедливу систему захисту дипломних робіт і дисертацій.

Чому це важливо. Через активність людей, які стикалися з корупцією, і їхній спротив, викладачі й професори навчальних закладів можуть побачити, що їхня незаконна діяльність не залишиться безкарною.

Детальніше. На платформі збиратимуть історії про те, з чим стикалися студенти й аспіранти, які намагалися захистити свої курсові, дипломи й дисертації без хабарів і всупереч усталеним «правилам». Можна говорити про це й анонімно. Факти про корупцію й незаконне вимагання чого-небудь від здобувачів освіти. Усю інформацію хочуть передати до судів.

Що стало передумовою?

Українська журналістка й письменниця Олеся Яремчук написала репортаж, у якому розповіла свою історію захисту дисертації. Через відмову неофіційно доплачувати експертам, рецензенту ТВ влаштовувати фуршет, «бо такі правила», їй не вдалося захистити свою кандидатську дисертацію.

Журналістка впевнена, що є люди, яким вдалося чесно здобути свій науковий ступінь. Однак і її історія не поодинокий випадок і є чимало аспірантів і студентів, які стикалися з добре організованими корупційними схемами, але не розповідали про це раніше.

Цитата. «Є чесні люди. Є люди, які інертно йдуть за системою й нічого не роблять через загрозу звільнення, просто мовчать. А є люди, які цю систему очолюють й цілком усвідомлено перетворюють сферу освіти та науки на фінансову машину, забуваючи про справжні чесноти», ― пише Олеся Яремчук.

Що далі?

Депутатка Верховної Ради Наталія Піпа також відреагувала на репортаж Олесі Яремчук і на своїй сторінці у Facebook написала:

Цитата. «Ми, як Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій разом із Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) зробили дуже багато, щоб усе, про що написано відійшло в минуле з вересня 2021 року».

Спільно з Міністерством освіти і науки Комітет ВР з питань освіти й НАЗЯВО розробили законопроєкт 4667-1, який підписала Верховна Рада. Після підпису Президента проєкт Порядку присудження наукових ступенів, який має вступити в дію з 1 вересня 2021 року, оприлюднять.

Копайте глибше: 

Читайте репортаж Олесі Яремчук «Вклонися, дитино: чи можна захистити дисертацію без хабарів та фуршетів? Історія однієї аспірантки» про корупцію в системі освіти й про те, чому журналістці не вдалося захистити свою дисертацію.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

База даних про репресованих українців поповнилася даними про понад дві тисячі осіб

«У середині березня база даних «Український мартиролог XX ст.» поповнилася картками ще про 2006 постраждалих осіб, у тому числі 88 фотодокументами», — повідомляє Державна архівна служба України.

Читати далі
+ 25 слів

Понад 30 влучань зазнали українські ГЕС з початку масових обстрілів енергосистеми

Російська армія завдала понад 30 ударів по гідроенергетичних об’єктах. Сума збитків сягає близько 40 млрд гривень. Про це повідомили в «Укргідроенерго».

Читати далі
+ 24 слів

Пантеон Героїв на Аскольдовій Могилі пропонують створити в Україні

Військова медикиня ЗСУ, депутатка Київської міської ради Аліна Михайлова створила петицію на сайті президента про розбудову Національного Пантеону Героїв України на Аскольдовій Могилі. 

Читати далі
+ 64 слів

ЗСУ надійшли перші 122-мм артилерійські снаряди українського виробництва

Державний концерн «Укроборонпром» налагодив виробництво 122-мм снарядів за кордоном у кооперації із країною НАТО та вже відвантажив першу партію Збройним силам України. Про це повідомляє сам концерн.

Читати далі
+ 74 слів

Україна отримає позику від МВФ у розмірі 15,6 млрд доларів

Міжнародний валютний фонд надасть Україні 15,6 мільярда доларів протягом 4 років. 

Читати далі
+ 70 слів

РФ завдала ракетного удару по Київщині. Важливе за ніч і ранок 22 березня

Нині триває повітряна тривога по всій Україні.

Під час нічної атаки РФ запустила 21 ударний дрон,16 з яких збила ППО. Унаслідок повітряної тривоги уночі у Ржищеві Київської області зруйновано 3 цивільні об’єкти.

Читати далі
+ 200 слів

Парламент проголосував за іспит для отримання громадянства. Зі знання Конституції, історії та мови України

Верховна Рада підтримала запровадження іспиту, щоб отримати громадянство України. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Цей закон підтримали 281 депутат. 

Читати далі
+ 28 слів

Випробувальний термін перед контрактом в ЗСУ встановили в Україні

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8169, що пропонує встановити обов’язкове випробування на строк до 6 місяців для українців, які вперше прийняті на військову службу за контрактом. Про це повідомив нардеп від партії «Голос» Ярослав Железняк.

Читати далі
+ 11 слів
Що там ще
+ 5855 новин