Детальніше. До ініціативи Make Friday Green Again приєдналися здебільшого французькі бренди. Засновник екологічної акції Ніколас Рор, один з власників екологічної швейної компанії Faguo, каже, що «що менше купує людина, то менший екологічний слід лишає». Мета активістів: з часом звести популярність акції нанівець.
На бік крамниць, які все ж беруть участь у масових розпродажах, став Британський роздрібний консорціум. Його аргумент: «такі розпродажі дають покупцям доступ до багатьох товарів, які вони не могли б собі дозволити, особливо напередодні Різдва».
Ніколас Рор у відповідь сказав, що мета руху — не вселяти почуття провини, а змусити переглянули ставлення до споживання у цілому: «Було б краще, якби магазини пропонували хороші ціни цілий рік, а не один день».
Довідка. Чорна п’ятниця — це п’ятниця після Дня подяки у США. З неї починається традиційний різдвяний сезон розпродажів. Оскільки День подяки припадає на четвертий четвер листопада, «Чорна п’ятниця» випадає в проміжок часу з 23 по 29 листопада.
⟶ 10 дерев за кожне замовлення: український бренд влаштує еко-флешмоб у Чорну п’ятницю. Український бренд одягу Ksenia Schnaider до Чорної п’ятниці влаштує розпродаж та флешмоб. За кожне замовлення на сайті обіцяють посадити 10 дерев. Бренд запускає флешмоб спільно з проєктом teamtrees. Це заснований у травні рух, мета якого — висадити 20 мільйонів дерев до початку 2020 року (станом на листопад висадили уже понад 15 мільйонів дерев).
⟶ Wizz Air закликає заборонити бізнес-клас у літаках, бо він неекологічний. «Вуглецевий слід від пасажирів бізнес-класу удвічі перевищує той, що лишають пасажири економ-класу», – кажуть у компанії. Лоукостер вважає, що бізнес-класу не має бути під час перельотів, які тривають менше, ніж п’ять годин.
Згідно з калькулятором, розробленим швейцарською неприбутковою організацією myclimate, переліт Лондон-Берлін в економ-класі спричинить викид 0,209 тонн вуглецю, а в бізнес-класі – 0,270 тонн.
Водночас авіакомпанії, які пропонують перельоти бізнес-класом, звинувачують лоукостерів у безвідповідальній ціновій політиці: квитки вартістю 10 євро заохочують людей літати частіше, що в цілому завдає більше шкоди довкіллю.
Фото: pexels.com