Make Friday Green Again: 300 брендів відмовилися від Чорної п’ятниці

Wow
LIKE

Понад 300 брендів приєдналися до руху Make Friday Green Again і закликали покупців відмовитися від шопінгу у Чорну п’ятницю (день всесвітніх розпродажів), бо знижки змушують купувати непотрібне і збільшувати кількість сміття. Про це розповідає ВВС.

Чому це важливо. Чорна п’ятниця заохочує непотрібне виробництво, яке є однією з причин кліматичної кризи.

Детальніше. До ініціативи Make Friday Green Again приєдналися здебільшого французькі бренди. Засновник екологічної акції Ніколас Рор, один з власників екологічної швейної компанії Faguo, каже, що «що менше купує людина, то менший екологічний слід лишає». Мета активістів: з часом звести популярність акції нанівець. 

На бік крамниць, які все ж беруть участь у масових розпродажах, став Британський роздрібний консорціум. Його аргумент: «такі розпродажі дають покупцям доступ до багатьох товарів, які вони не могли б собі дозволити, особливо напередодні Різдва».

Ніколас Рор у відповідь сказав, що мета руху — не вселяти почуття провини, а змусити переглянули ставлення до споживання у цілому: «Було б краще, якби магазини пропонували хороші ціни цілий рік, а не один день».

Довідка. Чорна п’ятниця — це п’ятниця після Дня подяки у США. З неї починається традиційний різдвяний сезон розпродажів. Оскільки День подяки припадає на четвертий четвер листопада, «Чорна п’ятниця» випадає в проміжок часу з 23 по 29 листопада.

10 дерев за кожне замовлення: український бренд влаштує еко-флешмоб у Чорну п’ятницю. Український бренд одягу Ksenia Schnaider до Чорної п’ятниці влаштує розпродаж та флешмоб. За кожне замовлення на сайті обіцяють посадити 10 дерев. Бренд запускає флешмоб спільно з проєктом teamtrees. Це заснований у травні рух, мета якого — висадити 20 мільйонів дерев до початку 2020 року (станом на листопад висадили уже понад 15 мільйонів дерев).

Wizz Air закликає заборонити бізнес-клас у літаках, бо він неекологічний. «Вуглецевий слід від пасажирів бізнес-класу удвічі перевищує той, що лишають пасажири економ-класу», – кажуть у компанії. Лоукостер вважає, що бізнес-класу не має бути під час перельотів, які тривають менше, ніж п’ять годин.

Згідно з калькулятором, розробленим швейцарською неприбутковою організацією myclimate, переліт Лондон-Берлін в економ-класі спричинить викид 0,209 тонн вуглецю, а в бізнес-класі – 0,270 тонн.

Водночас авіакомпанії, які пропонують перельоти бізнес-класом, звинувачують лоукостерів у безвідповідальній ціновій політиці: квитки вартістю 10 євро заохочують людей літати частіше, що в цілому завдає більше шкоди довкіллю.

Фото: pexels.com

Місія до Оленівки все ще можлива

«Ми ніколи не отримували дозволу від Російської Федерації, щоб зайти туди. Чи означає це, що все втрачено? Ні. Згадайте Запорізьку атомну електростанцію. Ми маємо там спеціалістів з МАГАТЕ. Тож, це можливо», — про це журналістам заявила Деніз Браун — постійна координаторка системи ООН в Україні. 

Читати далі
+ 34 слів

Leopard для України, повернення з полону і ноутбуки для вчителів: 7 позитивних новин січня

Війна триває і новий рік розпочався для нас численними трагедіями. Але ми боремось і працюємо, тому і цього місяця маємо чому радіти. Гортайте карусель, щоб згадати позитивні новини січня, які тішать і наближають нашу перемогу.

Читати далі
+ 110 слів

«Повернись живим» та Приватбанк оголосили збір на екіпірування льотчиків

Благодійний фонд спільно з ПриватБанком відкрили збір на суму в розмірі 31 млн грн. Мета збору  — придбати вогнетривку форму та авіаційні шоломи, щоб повністю закрити потребу екіпажів армійської авіації у спеціальному екіпіруванні. 

Читати далі
+ 33 слів

Україна отримає до 140 танків від західних партнерів

У межах першої хвилі допомоги Україна отримає 120−140 сучасних західних танків. Зокрема, Leopard 2, Challenger 2, M1 Abrams і розраховує на французькі Leclerc. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Читати далі
+ 9 слів

Як мілітаризують дітей у Криму

Керівник окупаційної адміністрації Аксьонов відкриває по всьому Криму Добровільні товариства сприяння армії, авіації та флоту (ДТСААФ), де дітей вчать користуватися зброєю, надавати першу медичну допомогу, проходити вогневу та інженерну підготовку.

Читати далі
+ 62 слів

Символ стійкості: на стіні зруйнованого будинку в Миколаєві годинник досі рахує хвилини

У зруйнованому російськими обстрілами будинку у Миколаєві, на стіні, яка вціліла, досі продовжує висіти килим та годинник, який відраховує хвилини. Про це написала волонтерка з Одеси Леся Рудченко у своєму Instagram.

Читати далі
+ 5 слів

Представили лого та слоган цьогорічного Євробачення–2023

Організатори цьогорічного пісенного конкурсу представили логотип та слоган Євробачення 2023. У вигляді зображення буде використана анімація сердець у кольорах українського та британського прапорів, що б’ються в унісон. Гаслом цьогорічного фестивалю стануть слова «Об’єднані музикою» (United by music).

Це символізує єднання народів та підтримку України.

Читати далі
+ 19 слів

Міжнародний олімпійській комітет відреагував на критичні заяви України

Міжнародний олімпійській комітет відповів на критичні коментарі з боку українських офіційних осіб щодо заяви про ймовірне повернення атлетів з Росії та Білорусі до змагань. Про це йдеться у заяві МОК для інформаційного агентства Reuters.

Читати далі
+ 124 слів
Що там ще
+ 5482 новин