Детальніше. Microsoft стала вже третьою компанією, яка відмовилася від продажу програми поліції. Перед цим таку ж заяву зробила Amazon, однак з іншими умовами. Свою технологію Amazon Rekognition компанія залишить доступною для організацій, які шукають зниклих дітей, допомагають жертвам торгівлі людьми і воззʼєднанню сімей. Відмовилася від співпраці з поліцією і IBM. У компанії наголошують на потребі загальнонаціонального діалогу. Він допоможе з’ясувати, чи потрібно використовувати технологію розпізнавання облич у поліції.
Що треба знати про протести в США
Протести в Америці почалися через загибель темношкірого американця Джорджа Флойда. Поліцейські затримали його, а один з них притис чоловікові шию й не звертав уваги на те, що той не міг дихати. Перший розтин тіла не довів, що причиною смерті була отримана від правоохоронців шкода. Однак другий розтин, який провели незалежні медичні експерти показав, що смерть Флойда настала внаслідок порушення кровотоку, яке спричинили стиснення в спині та шиї. Насильство й неправомірне поводження з темношкірим громадянином США спричинили масову реакцію суспільства й світової спільноти.
Через ці заворушення у Вашингтоні та ще сорока великих міст ввели комендантську годину, а президента США сховали у бункер.
Дональд Трамп розпорядився розгорнути військові підрозділи у столиці країни Вашингтоні. Він пригрозив зробити те саме у регіонах, якщо губернатори штатів не впораються з масовим заворушенням.
Netflix, Disney, Nike, Adidas та низка інших провідних компаній у різних галузях виступили із засудженням расизму. У своїх заявах вони наголошують на тому, що потрібно бути людяними, а жодні відмінності не можуть стати приводом для насильства, цькування й несприйняття.
Вуличний художник Бенксі намалював графіті, що стосується протестів проти расизму й поліцейського свавілля у США, які виникли після вбивства темношкірого американця Джорджа Флойда. У роботі зображений портрет із затемненим обличчям і свічка, що підпалює прапор США із зірками, схожими на білих голубів.
Через антирасистські протести в США сервіс HBO Max вирішив переглянути свій контент. Стрічку «Віднесені вітром» 1939 року прибрали з прокату, бо вона вважалася суперечливою через романтизацію рабства й те, як у ній зображали темношкірих людей.
Фото: pexels.com