Молодь — головний поширювач коронавірусу — ВООЗ

Wow
Noo

Молодь зараз є головним поширювачем коронавірусу. Так вважають представники Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та органів із питань громадського здоров’я кількох країн Європи, пише Громадське.

Чому це цікаво. Молодь не лише може поширювати коронавірус серед старших, але й частіше хворіє на цю недугу.

Детальніше. Про молодь як основних поширювачів коронавірусу говорять і в інших країнах Європи. У Нідерландах виявили, що серед людей молодшого віку вірус поширюється швидше, ніж серед старших.

У Франції нещодавні спалахи коронавірусу пов’язані з поведінкою людей віком 18-25 років, які не дотримуються соціального дистанціювання. Про це заявила очільниця департаменту охорони здоров’я французького регіону Бретань Анн-Бріяк Білі.

Цитата. «Ми отримуємо повідомлення від органів охорони здоров’я деяких країн про те, що більше частка людей з новою інфекцією спостерігається серед молоді. Для мене це достатньо твердий аргумент, аби переосмислити те, як краще це донести до молодих людей», — сказав регіональний директор ВООЗ у Європейському регіоні Ганс Клюґе.

Контекст. Молодь відчуває більше негативних емоцій на карантині — соцопитування. Молодь може переживати  більше депресивних станів на карантині через різку зміну стилю життя, примусове звуження соціального кола, зниження активності, кількості вражень та подій. Про це свідчать результати останнього дослідження Соціологічної групи «Рейтинг».

Що ми знаємо про коронавірус: останні оновлення

  • Залишки коронавірусу в легенях можуть спричинити позитивний результат тесту в тих, хто вилікувався. Однак наразі не доведено, що заразитися захворюванням вдруге неможливо.
  • Відстежувати шляхи поширення коронавірусу — головний інструмент боротьби з ним. «Жодна країна не може контролювати  епідемію у себе, якщо вона не знає, де перебуває вірус. Відстеження контактів — не єдиний інструмент, він має бути частиною всеосяжного пакета, але він — один з найважливіших». У цьому переконаний очільник Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреісусе.
  • Імунітет від коронавірусу не гарантований. Наразі немає доказів, що повторне зараження коронавірусом не відбуватиметься. Тому організація застерігає уряди країн від видачі «імунних паспортів» тим громадянам, які вже перенесли хворобу.
  • Коронавірус не створювали у лабораторії. Новий коронавірус виник у кажанів у Китаї наприкінці минулого року. Ним не маніпулювали і не створювали у лабораторних умовах.

Фото: pexels.com

відреагувати
LIKE1
1
Noo1
Wow1
WTF

Читайте НЗЛ на оновленому сайті

Відтепер «Новини здорової людини» шукайте в окремому розділі на сайті The Ukrainians Media.

Читати далі
+ 11 слів

(Не)доступні ліки: що відбувається в аптеках і чи можливий дефіцит?

Noo
Wow
WTF

«Ціни абсолютно неадекватні, аптечні мережі та виробники повинні дати комфортніші умови нашим людям». Після цього звернення Володимира Зеленського 10 лютого 2025 року фармринок увійшов у період реформ. Створення Національного каталогу цін, заборона маркетингових угод, ухвалення постанов про державне регулювання цін і, зрештою, низка суперечок. Відтоді минуло 11 місяців. Що відбувалося на фармринку протягом цього часу та чому говорять про ймовірний дефіцит ліків? Чи справді це може статися — читайте в публікації НЗЛ.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 2083 слів

У центрі Superhumans вперше встановили протез, призначений для екстремального спорту

У центрі Superhumans вперше пацієнтові встановили протез Ottobock Pro Cave для екстремальних видів спорту. Ростислав, який має ампутацію ноги вище коліна та руки, зміг покататися на сноуборді завдяки цій ініціативі. Про це розповіли на Facebook-сторінці центру.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 24 слів

У Бельгії та Сан-Марино скасували покази російських фільмів. Що відомо?

У двох європейських країнах скасували покази російських фільмів. У Сан-Марино заборонили демонстрацію стрічки телеканалу RT «Міністерство біологічної війни», заплановану на 7 лютого. А в Брюсселі наприкінці січня не покажуть фільм «Записки з Росії». Про це повідомило Посольство України в Бельгії.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 19 слів

Міноборони та Space X розв’язують проблему використання Starlink на російських БпЛА

Очільник Міністерства оборони Михайло Федоров заявив, що Україна разом із Space X розв’язують проблему використання Starlink на російських безпілотниках. За його словами, міністерство звернулося до компанії вже за кілька годин після появи таких дронів над українськими містами.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 5 слів

Росіяни вбили двох цивільних на Сумщині, які намагалися евакуюватися

Війська РФ атакували FPV-дронами двох людей, які намагалися евакуюватися з Сумщини. Про це 27 січня повідомили в Сумській обласній військовій адміністрації.

Читати далі
+ 1 слів

Сили оборони уразили радіолокаційну станцію «Небо-СВУ» вартістю 100 мільйонів доларів США

Українські військові атакували радіолокаційну станцію «Небо-СВУ» на тимчасово окупованій території Луганщини. Її вартість — 100 мільйонів доларів США. Про це повідомили в Генштабі. 

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 25 слів

Еліна Світоліна програла «нейтральній» Сабалєнці на Australian Open

Сьогодні, 29 січня, відбувся півфінал жіночого тенісу на Australian Open-2026, у якому змагалася українська тенісистка Еліна Світоліна та білоруска з нейтральним статусом Аріна Сабалєнка. Про це повідомляє «Суспільне Спорт».

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 20 слів
Що там ще
+ 13522 новин