Молодь відчуває більше негативних емоцій на карантині — соцопитування

Молодь може переживати  більше депресивних станів на карантині через різку зміну стилю життя, примусове звуження соціального кола, зниження активності, кількості вражень та подій. Про це свідчать результати останнього дослідження Соціологічної групи «Рейтинг».

Чому це цікаво. Соціологічне опитування є репрезентативним, тож дозволяє побачити, як різні групи людей почувають себе на карантині.

Детальніше. Ось результати опитування:

  1. комунікація з рідними: 51% опитаних часто спілкуються з рідними на карантині, 27% постійно проводять час або спілкуються з родичами, 10% іноді, 11% рідко;
  2. довіра до інших: 54% вважають, що з людьми треба бути дуже обережними. 30% натомість переконані, що більшості людям можна довіряти. 16% не змогли відповісти. Чим молодші респонденти, тим більше вони схильні не довіряти оточуючим;
  3. рівень щастя: швидше щасливими себе вважають 57% опитаних, дуже щасливими себе назвали 19% населення (цей показник зменшився: у 2018 він становив 36%), не дуже щасливими є 16% і лише 2% абсолютно нещасливі. Чим молодший вік тим щасливішими себе відчувають опитані;
  4. від чого залежить щастя: 70% вважають, що щастя людини залежить найперше від внутрішнього стану людини. Водночас, 21% переконані, що чи щаслива людина чи ні це залежить від зовнішніх обставин. Взагалі чим більш щаслива людина тим більше вона погоджується з думкою, що щастя залежить від внутрішнього стану. Не менше третини нещасливих респондентів переконані, що це відчуття залежить від зовнішніх обставин;
  5. звернення до психологів: за психологічною допомогою до фахівців звертаються вкрай мало опитаних: 91% не роблять цього ніколи, 5% звертаються рідко, 3% іноді. Лише близько 2% опитаних роблять це часто або постійно. Дещо частіше до психолога звертається молодь.

Хто і як проводив опитування. Соціологічне опитування провела Соціологічна група «Рейтинг». Дослідження здійснили на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка: І хвиля (27-28.03 2020) – 1660 респондентів, ІІ хвиля (3-4.04.2020) – 1700 респондентів віком від 18 років і старше.

Фото: pexels.com

Творець українського майбутнього — В'ячеслав Чорновіл

LIKE

25 березня вшановують пам’ять В’ячеслава Чорновола ー дисидента, політика, журналіста та борця за українську державність. У цей день він потрапив у автокатастрофу, після чого злочинці добили його в автівці, про що свідчили сліди на голові. 

Читати далі
+ 80 слів

37% українці мають родичів або знайомих, які загинули або були поранені — соцопитування

На запитання «Чи маєте Ви родичів або близьких знайомих (військових чи цивільних), які загинули або були поранені внаслідок військових дій чи обстрілів після 24 лютого 2022 року?» 37% респондентів дали ствердну відповідь. Про це йдеться в опитуванні Центру Разумкова.

Читати далі
+ 49 слів

Швеція схвалила надання військової допомоги Україні

 

Серед обіцяного військового обладнання — танки, боєприпаси, артилерійські системи типу Archer і Robot 97. Парламент країни підтримав пропозицію уряду про безкоштовну передачу військової техніки Україні. Про це повідомила пресслужба Риксдагу. 

Читати далі
+ 32 слів

«ПТАХ: вірші, що стали піснями»: артбук Сергія Жадана вийде друком

LIKE

«ПТАХ: вірші, що стали піснями» це проілюстрована збірка віршів Сергія Жадана, які стали основою пісень українських виконавців. Книжка вийде у травні 2023 року у видавництві «Ковчег Україна». Про це повідомляє «Суспільне. Культура». 

Читати далі
+ 113 слів

Україну викреслили зі списку держав, які не протидіють корупції

Сьогодні група держав Європи проти корупції (GRECO) оприлюднила четвертий проміжний звіт щодо запобігання корупції серед членів парламенту, суддів і прокурорів.

Читати далі
+ 13 слів

Укрзалізниця запустила поїзд Львів — Краматорськ

Потяг №104/103 Львів — Краматорськ буде курсувати через день. Про це у своєму телеграмі повідомила пресслужба Укрзалізниці.

Читати далі
+ 22 слів

Три інженерні машини Dachs та кулемети передала Німеччина для України

У новому пакеті допомоги кулемети, запасні частини для броньованої техніки, дрони та інженерні броньовані машини Dachs. Про це йдеться на сайті Федерального уряду ФРН.

Читати далі
+ 100 слів

Українці можуть безплатно отримати необхідні речі на новій благодійній платформі

Дошку оголошень Sharity.place створили, щоб допомагати українцям, що були змушені покинути свій дім через війну. Про це пише Bazilik Media.

Читати далі
+ 58 слів
Що там ще
+ 5893 новин