«Музей свободи» із забороненим мистецтвом відкриється у Барселоні

LIKE
Wow

Іспанський бізнесмен Татцо Бенет планує створити музей, у якому експонуватимуть картини, скульптури та інші твори мистецтва, що були заборонені в різних частинах світу через політичні, етичні, релігійні чи культурні міркування. Про це пише Reuters.

Чому це важливо. Мистецькі твори з усього світу, які викликали суспільний резонанс, були занадто провокативними, конфіскованими із виставок або взагалі заборонені, можна буде побачити в одному місці.  

Детальніше. У колекції Бенета вже є цегляний портрет з конструктора Lego китайського художника Ай Вейвея, якого переслідували за критику китайського уряду, сатирична картина Дональда Трампа американської художниці Ільми Гори та відео Девіда Войнаровича, одного із найбільш провокативних та яскравих митців Америки другої половини 20 століття.

Остання придбана робота до колекції скульптура «Жінка для задоволення» символ кореянок, яких примушували працювати у японських військових борделях під час Другої світової війни. Її експозиція у Японії викликала резонанс у суспільстві, авторам погрожували, а організатори Аічі трієналле змушені були завчасно припинити роботу мистецької виставки.

Загалом у музеї буде виставлено близько 60 робіт.

⟶ «Сатанинські вірші» за які хотіли вбити їх автора. «Сатанинські вірші» найскандальніший роман другої половини 20 століття Салмана Рушді. Автор у книзі творчо проінтерпретував релігійні оповіді про Пророка Магомета. Після чого іранський духовний лідер Аятолла Хомейні, визнавши книгу блюзнірською і віровідступницькою, закликав стратити автора. Після цього Велика Британія й Іран на кілька років розірвали дипломатичні відносини, а Рушді довгий час вимушений був ховатися. 

Перекладача на японську «Сатанинських віршів» вбили, перекладача на італійську важко поранили. В Швеції перекладачу на урду погрожували фізичною розправою. Перекладач на перську жив під постійним страхом смерті від рук ісламських екстремістів, поки не змінив ім’я та країну проживання. В Англії підірвали книгарню, де мала продаватись книга.

В 1998 році нове керівництво Ірану скасувало фетву (ісламський висновок із певного питання), намагаючись налагодити стосунки на міжнародній арені.

⟶ Таємничий художник, який розмальовує стіни на вулиці у суспільні проблеми. Бенксі — найбільш загадковий та відомий вуличний художник сучасності. Він працює в персональній оригінальній техніці, використовуючи не лише балончики із фарбою, але і наперед заготовлені трафарети. Вони допомагають йому економити час і встигнути втекти від поліції. Його малюнки — це завжди символічні висловлювання на соціальну проблему.  Бенксі привертає увагу до найбільш важливих питань: вади споживацького суспільства, невинні жертви війни, глобальне потепління і тд. Він зробив те, що раніше не вдавалось жодному стріт-арт-художнику — виві графіті на рівень мистецтва.

Роботи Бенксі можна розглянути тут

Фото: Jose Antonio Gallego / Pexels

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин