На окупованій частині Донеччини мешканці отримують повідомлення з вимогою з’явитися у «військкомат»

WTF
Noo
Wow

23 листопада мешканці тимчасово окупованих частин Донецької області почали отримувати SMS-повідомлення, у яких їм казали з’явитися до «військкоматів» так званої «ДНР». Вимога стосується тих, хто має «мобілізаційний припис» або отримав «повістку». Про це повідомляє Радіо Свобода.

Чому це важливо. Бойовики на Донбасі можуть поповнити свої військові підрозділи за рахунок місцевих мешканців, що перебувають у запасі. Є ризик, що тих, хто не погодиться пристати до угруповання «ДНР», змушуватимуть це зробити.

Детальніше. У «військкомат» треба приходити з «паспортом» так званої «ДНР». Раніше ватажок бойовиків Денис Пушилін заявив, що військові в запасі мають приходити на пункти попереднього збору з 23 до 27 листопада. Людей збирають для укомплектування резервних підрозділів і підрозділів мобілізаційного резерву.

Останні новини з фронту

Де саме окупанти російські окупанти порушують «тишу»: Україна показала карту в ОБСЄ. Українська делегація в ОБСЄ розповіла іншим країнам-учасницям з про конкретні збройні провокації з боку російських окупаційних сил, які відбулися на Донбасі минулого тижня. За період з 11 по 16 листопада окупанти здійснили 18 обстрілів українських позицій (3 прицільні, 15 неприцільних), при цьому використовували стрілецьку зброю, гранатометів та мінометів. У результаті одного з таких обстрілів поранення зазнав український військовослужбовець.Загострилася ситуація і в районі Водяного. Там відбулося 7 провокаційних обстрілів із застосуванням стрілецької зброї та мінометів.

Коли буде готовий перший український ударний безпілотник і скільки військових вважаються зниклими безвісти на Донбасі читайте в нашій щотижневій добірці новин з фронту.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: 24tv.ua

Геноцид, який ми (ще) не знаємо, сьогодні — День роковин депортації кримських татар

Згідно з офіційними даними, у віддалені регіони Радянського Союзу — від північного Передуралля до республік Середньої Азії — депортували 191 044 кримських татар, а за даними самоперепису, проведеного Національним рухом кримських татар, — 423 100.

О 4 ранку 18 травня 1944 року почалося масове примусове виселення кримських татар із території Криму. Агенти НКВС давали людям 15 хвилин на збори, дозволяли взяти з собою до 500 кг речей на сім’ю. До роковин геноциду кримських татар ми підготували для вас маловідомі факти про ті події та спробуємо розвінчати деякі міфи.

Читати далі
+ 385 слів

У Мелітополі український рух опору підірвав російський бронепоїзд. Важливе за 18 травня

У захопленому Мелітополі український рух опору підірвав під час руху російський бронепоїзд з військовими та технікою.

Читати далі
+ 17 слів

«Нова українська хвиля»: у Києві та Львові відбудеться фестиваль українських фільмів

19 травня у Києві та Львові почнеться кінофестиваль «Нова українська хвиля». У програмі заходу будуть фільми, зняті після 2014 року, які створили культурне явище так-званої «нової української хвилі». Організаторами фестивалю є мережа кінотеатрів «Планета Кіно» та «Gogol.Media».

Читати далі
+ 24 слів

В «Дії» запустили збір коштів на допомогу армії через платформу UNITED24

Донейти можна зробити через Apple Pay, Google Pay або ввести дані картки. Якщо ви хочете долучитися до збору, треба зайти в «Дію», де на головному вікні має з’явитися напис United24 з кнопкою «Допомогти армії». Натиснувши на неї, у вас буде можливість зробити донейт або переглянути, скільки коштів уже зібрали. Якщо ж вікна із написом United24 немає, спробуйте оновити додаток. 

Читати далі
+ 18 слів

В Україні запустили платформу, яка допомагає волонтерам шукати донорів закордоном

Проєкт HelpHubUa – це платформа, яка об’єднує українських волонтерів з активістами та донорами за кордоном і дозволяє іноземним благодійникам перераховувати гроші на конкретні потреби волонтерських ініціатив.

Читати далі
+ 81 слів

До України відправлять гаазьких експертів для розслідування військових злочинів росіян. Головне за ніч та ранок 18 травня

Гаазький суд відправить до України 42 експерти які будуть розслідувати військові злочини вчинені росіянами, — Deutsche Welle.

Читати далі
+ 21 слів

Кримськотатарське розстріляне Відродження: трагедія 1938 року

18 травня щорічно вшанують пам’ять жертв радянського злочину з депортації кримських татар. За наказом з Москви бійці НКВД у цей день 1944 року зігнали до залізничних вагонів майже все кримськотатарське населення та відправили в бік Узбекистану. Але за шість років до цієї події відбувся інший акт знищення цієї нації, який деякі історики прирівнюють за кількістю жертв до масових депортацій. 17 квітня 1938 року розстріляли найвизначніших представників кримськотатарського народу— письменників, істориків, громадських діячів, художників, викладачів. Про це пише «Крим. Реалії».

Читати далі
+ 57 слів

Порятунок військових з Азовсталі триватиме до їхнього повернення додому. Головне за 17 травня

Операція з порятунку українських військових з Азовсталі триватиме до їхнього повного повернення додому з непідконтрольної території. Про це заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Читати далі
+ 20 слів
Що там ще
+ 4216 новин