Найбільші друзі України: Польща, США, Британія та не лише

WTF

9 червня – Міжнародний день дружби. З початку повномасштабної війни росії проти України нас підтримало безліч країн. Хтось допомагає зброєю, хтось — грошима, а хтось — санкціями проти країни-окупанта. Ми вирішили розповісти про кількох друзів України, які не залишили нас в біді.

Польща 

Підтримала Україну з перших днів повномасштабної війни. Вона визнала геноцид українців через дії рф, прийняла 3,5 млн українців, які вимушено покинули Батьківщину, рятуючись від пострілів та вибухів. Країна надала допомоги на понад 3 млрд доларів, у тому числі — 200 танків Т-72. Президент Польщі Анджей Дуда двічі відвідував Київ після 24 лютого.

«У Польщі – особливі відносини з Україною, і мені здається, навіть ті історичні питання, які є у двох держав, – дрібні у порівнянні з тим, якими об’єднаними стали наші країни з початку цієї нахабної війни з боку росії. Дружність, єднання – все це ми відчували від Польщі», — коментує президент Зеленський.

США

У березні Джо Байден підписав закон про надання допомоги Україні на 13,6 млрд доларів. У квітні Конгрес США схвалив ленд-ліз для України. До слова, допомога сягає загальним обсягом 40 млрд доларів. Фактично, США надає Україні найбільшу фінансову та військову підтримку.

Естонія

Країна одна з перших підтримала Україну в наданні статусу кандидата на членство в ЄС. Естонія — світовий лідер по питомій допомозі Україні. Вона надала військової, фінансової й гуманітарної допомоги в еквіваленті 0,8% свого ВВП. 

Великобританія

Прем’єр-міністр Борис Джонсон відвідував Україну на початку травня. Зокрема, він запропонував Україні створити новий союз, який міг би стати альтернативою ЄС. Прем’єр також робив заяви про те, що Британія не заперечує, якщо Україна застосувала б надану їй зброю проти цілей на території рф. 

Латвія

Президент Латвії Егілс Левітс повідомив, що його країна віддала на озброєння України вже третину свого оборонного бюджету. Зокрема, ще ввечері 23 лютого в Україні приземлився літак із партією військової допомоги з Латвії.

Країни-друзі рф

Сербія

Через те, що багато маршрутів до та з росії фактично закриті через введення санкцій після вторгнення в Україну, спостерігають зростання авіаперевезень через Сербію. Країна не є членом ЄС, окрім того, відмовилась вводити санкції проти рф, але її літаки можуть вільно перетинати повітряний простір ЄС. Це зробило балканську країну «єдиним європейським повітряним коридором, який залишився відкритим для росії», повідомляє ForwardKeys.

Угорщина

Угорщина не підтримує санкції щодо російської нафти та газу. Постачання російського газу йде без збоїв в Угорщині. Крім того, у квітні прем’єр-міністр Віктор Орбан повідомив, що країна готова платити рублями за російський газ. Зокрема, після перемоги на виборах Віктор Орбан також назвав Зеленського своїм опонентом.

Китай

Китай займає нейтральну позицію стосовно війни росії в Україні. Уряд Китаю не засудив і не схвалив війну росії в Україні й навіть утримався від того, щоб назвати її «вторгненням». КНР залишається найбільшим торговим партнером рф, а більша частина китайських компаній продовжує роботу в росії. Військові рф використовують китайські дрони DJI, а в березні міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявляв, що DJI блокує роботу українських комплексів AeroScope. Тоді як придбані російською стороною ці ж самі комплекси продовжують працювати та цим самим допомагають окупантам вбивати українців.

Фото: Twitter.com/Kancelaria Prezydenta

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів

Україна – Ізраїль: чому дві країни у стані війни тримаються на відстані?

Ізраїль — це держава, яку в Україні багато хто вважає прикладом того, як слід жити в умовах постійної війни за своє існування. Київ неодноразово висловлював підтримку Тель-Авіву, але ці відносини є доволі односторонніми. Ізраїль від початку повномасштабного вторгнення РФ не висловлював активної підтримки України. Та що дивніше — Тель-Авів жодним чином не критикував РФ і досі не ввів санкції проти Москви. У чому причина такої політики і що в такій ситуації робить Україна — пояснює НЗЛ.

Читати далі
+ 239 слів

Угорці вимагають відставки Орбана після оприлюднення доказів хабарництва

Тисячі людей вийшли на протест в Будапешті, вимагаючи відставки прем’єр-міністра Віктора Орбана. Це сталося після того, як угорський політичний діяч Петер Мадяр звинуватив старшого помічника Орбана у втручанні в справу про хабарництво. Протестувальники пройшли від будівлі прокуратури до парламенту, багато з них несли смолоскипи.

Читати далі
+ 15 слів

«Хамелеон». Prometheus запускає безплатний курс про психологію виживання в полоні

Курс не лише надає необхідні знання про те, як поводитися у полоні та реагувати на найскладніші ситуації, але й вчить адаптивної поведінки, що може забезпечити шанси на виживання та повернення додому. Навчання запустили освітня платформа Prometheus спільно з Центром готовності цивільних Благодійного фонду Сергія Притули.

Читати далі
+ 69 слів
Що там ще
+ 9452 новин