Найгірші паролі 2020 року, ноутбук, який розтягується, та ще кілька новин зі світу технологій

LIKE

Чому Google продовжить підтримку Chrome на Windows 7, чи варто чекати на вихід ноутбука, який може розтягнутися, та хто шукає мову ненависті у Фейсбуці — про це та не лише читайте у нашій щотижневій добірці технологічних новин.

Google продовжить підтримку Chrome на Windows 7 через пандемію. Компанія вирішила до 2022 року продовжити оновлення браузера Chrome на операційні системі Windows 7 через велику кількість викликів під час пандемії коронавірусу (COVID-19). Раніше продовження підтримки планувалося лише до 15 липня 2021 року, проте наразі у Google дедлайн відклали до щонайменше 15 січня 2022 року. За даними Google, попри те, що Windows 7 вже понад десять років, багато організацій все ще використовують її. Близько 22% організацій, що використовують операційну систему Windows, ще не перейшли з Windows 7 на Windows 10.

Китай вперше запускає місію на Місяць задля унікальних зразків порід. Китай уперше спробує отримати гірські породи з Місяця з часів космічних перегонів СРСР та США у 1970-х роках минулого століття. Країна сподівається, що космічна місія та зонд Chang’e-5, який запустять у вівторок, доправить зразки порід, які допоможуть зрозуміти походження і формування Місяця. Остання подібна місія була ще в 1976 році. Тоді літала радянська міжпланетна станція «Луна-24». Якщо дослідження буде успішним, то Китай стане третьою країною, яка отримала зразки місячних порід після США та СРСР.

Найгірші паролі 2020 року: 123456, 123456789, picture1. Менеджер паролів NordPass опублікував 200 паролів, які були найпопулярнішими серед його клієнтів у 2020 році (тобто які найлегше «зламати»). Перше місце в пароля «123456». У 2020 році його використовували понад 2 мільйони клієнтів NordPass. Друге місце в «123456789» (961 тисяча людей) і третє у «picture1» (371 тисяча). Перші два паролі хакер може зламати за секунду, на третій може піти до трьох годин. Також у рейтингу: «дракон», «покемон» та «aaaaaa». Щоб їх зламати, знадобиться менше секунди. Водночас, щоб зламати пароль «ohmnamah23», знадобиться 12 днів.

Facebook, Twitter і Google разом боротимуться з дезінформацією про вакцини від COVID-19. Компанії об’єднають зусилля з фактчекерами та державними установами з усього світу. IT-гігантам допомагатимуть організації з перевірки фактів у США, Великобританії, Індії, Іспанії, Аргентині та Африці. Разом із ними та держустановами Великобританії та Канади стоворять «стандарти відповідальності для боротьби з дезінформацією».

LG запатентувала ноутбук, який розтягується. Південнокорейська компанія LG запатентувала концепт ноутбуку Rollable, який може розгортатися. У заявці патенту йдеться про те, що дисплей пристрою може розгортатися з 33,8 до 43,2 сантиметра. Також клавіатура може згортатися, коли нею не користуються. Водночас варто нагадати, що компанії, які виробляють електричні пристрої, часто патентують дизайни, які ніколи не проходять стадію навіть чорнового проєкту. Хоча раніше LG представила телевізор з властивістю розгортатися вартістю 60 тисяч доларів США.

Майже 95% контенту з мовою ненависті у Facebook виявляє штучний інтелект. Технічний директор компанії Facebook Майк Шрупфер розповів, що спеціальне програмне забезпечення на основі штучного інтелекту знаходить 94,7% контенту з мовою ненависті, який видаляється з платформи. Минулого року такий показник становив 80,5%, а у 2017 році — лише 24%. У соцмережах працюють тисячі модераторів, які виявляють таку інформацію у вигляді постів, фото та відео на платформах. Але лише людей недостатньо, тому технічні гіганти також покладаються на штучний інтелект. Завдяки ньому алгоритми з пошуку мови ненависті автоматично вдосконалюються.

Дослідники навчили штучний інтелект розрізняти сарказм у Twitter. Китайські вчені створили штучний інтелект (ШІ), який визначає сарказм у соцмережах. Він побудований на базі даних, взятих з мережі Twitter. ШІ використовує навчання, яке поєднує в собі текст і зображення, бо два ці елементи потрібні, щоб зрозуміти сарказм. Штучний інтелект фокусується на відмінностях між текстом і зображеннями, а потім об’єднує ці результати для оцінки. Він також порівнює хештеги з текстом твіту для точнішого результату. На думку дослідників, їхній інструмент може бути корисним для вивчення ставлення громадськості до певних проблем. Точність розробки досягає 86%.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин