Детальніше. CubeRover має висоту й довжину близько 45 сантиметріві важить близько чотирьох кілограмів. Апарати, які використовують зараз, значно більші: Китай минулого року запустив на Місяць 250-кілограмовий планетохід.
Щоб зробити випробування ровера, NASA створило аналог місячної поверхні в лабораторії. У час цього випробування інженери спробували 11 різних варіантів коліс CubeRover, щоб дослідити, які краще рухатимуться.
Планетохід CubeRover планують закінчити до 2024 року, бо на цей час запланований третій етап місії NASA «Артеміда», під час якого має відбутися пілотований політ на Місяць.
Що ще відбувається в космосі?
Завершилася японська місія космічного зонду «Хаябуса-2», який мав доставити астероїдний пил з Рюгу до на Землю. Зразки, зібрані на астероїді, знайшли в капсулі апарату, яка приземлилася в австралійській пустелі.
Уперше воду в кратері на південній півкулі Місяця виявила астрономічна станція Стратосферної обсерваторії інфрачервоної астрономії (SOFIA). Це спільний проєкт NASA та Німецького центру авіації та космонавтики. Раніше під час досліджень поверхні Місяця виявляли водень, але не могли встановити його сполуки.
В атмосфері Венери — другої планети Сонячної системи — за допомогою телескопа знайшли фосфін. Це токсична речовина, яку виробляють лише живі організми. На Землі фосфін виробляють анаероби (живі організми, які здатні жити без атмосферного кисню). Це може свідчити про те, що на Венері може існувати життя.
Деякі екзопланети (планети, які перебувають за межами Сонячної системи) дійсно можуть повністю складатися з алмазів і діоксиду кремнію. Таку можливість підтверджує дослідження науковців з університетів Аризони та Чикаго в США.
На карликовій планеті Церері в Сонячній системі може виникнути життя. Космічний апарат Dawn від NASA зробив фото планети. За їхніми аналізами вчені з’ясували, що в її надрах є солона вода.
Фото: NASA