Детальніше. Деякі американські урядовці підозрюють, що Китай використовує спеціальні «вербувальні програми», які допомагають отримати доступ до нових наукових розробок.
Пекін заперечує спроби крадіжок американських наукових досліджень, а китайські ЗМІ заявляють, що США використовують звинувачення у крадіжці інтелектуальної власності в якості політичного інструмента.
Китайські чиновники як правило підписують контракти на експлуатацію станцій з китайськими асоціаціями студентів та випускників, технологічними та освітніми компаніями. Вони платять по 29 000 дол. за кожного найманого робітника, а також 22 000 дол. на загальні операційні витрати.
Китай організовує так звані програми для пошуку талантів, після цього відібрані науковці отримують можливість працювати в наукових організаціях в багатьох країнах світу, таких як Німеччина, Австралія, Велика Британія, Канада та Японія, для прикладу.
Хоча участь в програмі не є незаконною, американські чиновники потребують від учасників розкрити такі зв’язки. Влада США вважає, що Китай часто використовує такі програми саме для крадіжок інтелектуальної власності.
Минулого року Тесла подала в суд на колишнього інженера Цао Гуанчжи за те, що він нібито незаконно передав конфіденційну інформацію одній з китайських компаній. Цао Гуанчжі зізнався, що завантажив файли Tesla в особистий обліковий запис iCloud, але він заперечує незаконну передачу інформації.
Цитата. «Без сумніву, міжнародна співпраця має важливе значення для прискорення наукових досліджень, однак, деякі уряди, такі як Комуністична партія Китаю, наполегливо намагаються отримати незаконний доступ до закордонних наукових і технічних розробок», — каже представник Міністерства енергетики, яке контролює національні лабораторії».