Детальніше. У неділю 6 жовтня акції «Ні капітуляції» проти «формули Штайнмаєра» та відведення українських військ від лінії розмежування на Донбасі відбулися у десятках українських міст та закордоном.
У Києві на Майдан Незалежності прийшли близько 10 тисяч людей, поліція порушень не зафіксувала. Згодом протестувальники пішли до Офісу президента. Там вони скандували «Слуга виходь, народ прийшов», «Ні капітуляції». Потім учасники акції протесту пішли до Верховної Ради. Там вони вимагали відставки глави Офісу президента Андрія Богдана. Він опублікував допис у Facebook із нібито скріншотами переписки про те, що людей збирали на Майдан за гроші.
Зі сцени оголосили про створення «Руху опору капітуляції». Наприкінці протесту ветеран Павло Білоус зачитав вимоги до чинної влади. Фракції «Голос», «Батьківщину» та «Європейську солідарність» закликали створити у Раді міжфракційне об’єднання «Опозиційна платформа — ні капітуляції».
Довідка. «Формула Штайнмаєра» — це план врегулювання війни на сході України. Згідно з ним окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус під час виборів на цих територіях. Вибори мають провести (згідно з Мінськими угодами) за українськими законами. Після проведення виборів ці території на чолі з новообраною владою мають отримати особливий статус.
Контекст. Нагадаємо, що 1 жовтня Україна погодила у Мінську «формулу Штайнмаєра». Про це повідомив президент України Володимир Зеленський. Також у Мінську домовились про розведення військ у Петровському та Золотому.
⟶ Кожного українця закликають особисто надіслати президенту вимогу не допустити капітуляції. Про це йдеться у резолюції, яку озвучили наприкінці мітингу проти капітуляції у Києві. Кожного громадянина україни закликали особисто надіслати президенту України та народному депутату від його виборчого округу вимогу не ініціювати та не ухвалювати будь-яких рішень та законодавчих актів, які призведуть до капітуляції перед Кремлем.
⟶ 60% українців не можуть оцінити «формулу Штайнмаєра». Дві третини українців не змогли оцінити «формулу Штайнмаєра»(ініціативу мирного врегулювання війни на Донбасі), 23% висловилися проти цієї ідеї, а 18% – підтримують її. Про це свідчить опитування соціологічної групи «Рейтинг». Згідно з результатами, проведення виборів на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей (після здобуття контролю над всієї окупованою територією) підтримують 53% опитаних, а не підтримують – 19%.
68% опитаних вважають Росію країною-агресором відносно України. 23% — протилежної думки, 10% – не визначилися. На заході та у центрі не менше 70% вважають Росію агресором. На півдні такої думки — половина опитаних, на сході — 40%, а 47% — не вважають Росію агресором.
Дізнайтеся більше на цю тему: