Цифрові паспорти вакцинації, вгадування політичних уподобань за фото та не лише: новини технологій, які вас здивують

Для чого знадобляться докази, що ви точно вакцинувалися від коронавірусу, чому WhatsApp відклав передачу даних своїх користувачів компанії Facebook, навіщо потрібен робот з льоду та не лише — у нашій традиційній щотижневій добірці технологічних новин.

  • Цифрові паспорти вакцинації розробляють Microsoft, Oracle і Salesforce. Учасники проєкту прогнозують, що у майбутньому для поїздок за кордон чи походів на концерт у людей почнуть просити надати докази зробленого щеплення. Ці дані повинні передаватися в зашифрованому вигляді. Документ можна буде зберігати в електронному гаманці, наприклад, у Google Pay або Apple Wallet. Він працюватиме за технологією SMART Health Cards. Наскільки це етично та допустимо для держави — вводити обмеження для людей, які відмовляються від щеплень, поки фахівцям з права складно сформувати однозначну думку.
  • WhatsApp відтермінував оновлення правил конфіденційності через критику. Початок дії оновленої угоди користувача, згідно з якою треба було погодитися на передачу своїх даних Фейсбуку, відклали з 8 лютого до 15 травня. У компанії наголошують, що приватні розмови користувачів завжди захищені наскрізним шифруванням — ні WhatsApp, ні Facebook не зможе їх прочитати навіть після оновлення правил.
  • Нейромережу навчили вгадувати політичні вподобання людей за фото. Чим це небезпечно? Американський дослідник зі Стенфордського університету Майкл Косінскі розробив алгоритм, який за рисами обличчя людей може визначити їхні політичні вподобання з точністю 68%. На думку науковця, у майбутньому технології розпізнавання облич удосконалюватимуть та збиратимуть ще більше інформації про людей. ЇЇ можуть використовувати не з благими цілями.
  • Крижаного робота IceBot для роботи на Півночі та на супутниках планет створили у США. Основні елементи конструкції двоколісного робота IceBot створені з льоду. Корпус, колеса та бампер створені з водяного льоду, а спереду як третя точка опори використовується м’яч для пінг-понгу. Робот може пересуватися у місцях з низькою температурою, де є велика кількість льоду, наприклад, у полярних областях Землі або Марса. У майбутньому робот може вивчати інші планети або супутники. Наприклад, супутники Сатурна та Юпітера — Енцелад та Європа відповідно, — бо вони мають велику кількість водяного льоду. І корисними могли б стати роботи, які можуть використовувати цей лід для ремонту та збирання елементів своєї конструкції.
  • Компанії Virgin Orbit вперше вдалося вивести супутники на орбіту з реактивного літака: чому це важливо? Під крилом реактивного літака Boeing 747, який назвали «Cosmic Girl», закріпили ракету LauncherOne. Літак піднявся на висоту 10 500 метрів, трохи нахилився та випустив ракету. За кілька секунд у LauncherOne запрацював двигун і ракета почала підійматися вгору. Згодом компанія підтвердила, що ракета успішно розгорнула на орбіті 10 невеликих супутників на замовлення NASA. Для запуску ракет із супутниками компанія використовує реактивний літак. Це теоретично дозволяє проводити запуск ракет із будь-якої точки планети, де є злітна смуга.

Фото:

США передали Україні озброєння на 350 мільйонів доларів

LIKE

Сьогодні держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив про пакет військової допомоги для України. 

Читати далі
+ 59 слів

ЄС узгодив закупівлю мільйона боєприпасів для України

LIKE

Члени Європейського Союзу погодили колективну закупівлю мільйона боєприпасів для ЗСУ. Про це написала прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас у своєму Twitter.

Читати далі
+ 109 слів

Велика Британія та Україна підписали угоду про цифрову торгівлю. Що це значить?

LIKE

Мета підтримати українську економіку та посилити британсько-українські торговельні та інвестиційні зв’язки. Про це йдеться на сайті британського уряду. 

Читати далі
+ 134 слів

Фінляндію ушосте визнали країною найщасливіших людей. А Україна піднялася з 98 місця на 92

Noo

У щорічному Глобальному звіті про щастя оприлюднили статистику щодо рівня щастя у різних країнах, яку готують науковці США на основі опитувань. 

Читати далі
+ 43 слів

Шкарлета звільнили з посади міністра освіти

Сьогодні Верховна Рада відправила у відставку трьох міністрів, серед них — очільника Міносвіти Сергія Шкарлета.

Читати далі
+ 52 слів

Як проголосувати за створення антикорупційної ради і навіщо

На платформі Національного агентства з питань запобігання корупції відбудеться голосування для обрання 15 членів Громадської антикорупційної ради. Про це оголосили в Міністерстві оборони України. Мета — підвищення прозорості та боротьби з корупцією в Міністерстві оборони.

Читати далі
+ 57 слів

На окупованій Луганщині загарбники влаштовують провокації з українським прапором

У Луганській області окупанти вдаються до провокацій при розшуку партизан. Про це повідомляє Луганська обласна військова адміністрація у Telegram.

Читати далі
+ 22 слів

На Херсонщині ліквідували колаборанта та організатора катівень

Сергій Москаленко, 45-річний житель Нової Каховки, співпрацював з ворогом, коли його населений пункт окупували. Про це повідомило Головне управління розвідки. 

Читати далі
+ 22 слів
Що там ще
+ 5835 новин