Що таке штучне Сонце і який рекорд воно встановило, хто відчув збій в iCloud та як довго доведеться США долати наслідки російської хакерської атаки — читайте у нашій традиційній добірці технологічних новин тижня.
«Штучне Сонце», WhatsApp не для всіх та збій в iCloud: що відбувається у світі технологій та науки




Корейські науковці розігнали «штучне Сонце» до 100 млн °C — це у 6 разів гарячіше за ядро справжнього. Дослідники встановили новий рекорд — вони протримали температуру 100 мільйонів градусів за Цельсієм усередині установки протягом 20 секунд. Це у понад шість разів гарячіше за температуру ядра Сонця.
«Штучне Сонце» — це реактори термоядерного синтезу, які потенційно зможуть замінити енергією потребу людства у традиційних джерелах енергії. Процес, який відбувається всередині реактора, схожий на той, який відбувається всередині Сонця. Енергія, яка там виробляється, є екологічно чистою та відносно безпечною.
WhatsApp з 1 січня не працюватиме на деяких старих смартфонах. Йдеться про пристрої на операційних системах iOS 8 і Android 4.0.3 і нижче, які виходили понад вісім років тому. Якщо у власників смартфонів немає можливості оновити ОС, їм рекомендують створити резервні копії чатів, які потім можна буде експортувати на інші пристрої.
WhatsApp зникне з iPhone 4 і старіших моделей. Власникам iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5c, iPhone 6 і iPhone 6S потрібно буде оновити систему до iOS 9, якщо вони не зробили цього раніше. WhatsApp також не працюватиме на Android 4.0.3.
В iCloud трапився 36-годинний збій. Хмарне сховище iCloud не працювало у частини користувачів 36 годин. Проблеми почалися ввечері 25 грудня. Вони спостерігалися переважно у нових користувачів. Останні не могли створити обліковий запис або ж це займало дуже багато часу. В Apple збої не прокоментували, проте обліковий запис підтримки Apple у Twitter відзначав високе навантаження на систему. Наскільки великим був збій — не відомо.
Науковці з’ясували, як бактеріям вдається виживати під брилами льоду. Чи може це свідчити про існування позаземного життя? Річ у тім, що невелика кількість потрібного бактеріям газу виробляється через руйнування осадових порід масами льоду. Цих дрібок газу вистачає невеликим колоніям мікроорганізмів для підтримки хемосинтезу. Такі місця у льодовиках є чудовими «сейфами» для найпростіших форм життя, що допоможуть зберегти його у найбільш несприятливі для Землі часи. Водночас це дає вченим надію щодо позаземного життя, яке могло б так само «законсервуватися».
США знадобиться кілька місяців, щоб подолати наслідки хакерської атаки на державні інституції. Щонайменше три штати США зазнали кібератаки російських хакерів. Через це постраждали кілька федеральних відомств США. Для подолання наслідків хакерської атаки знадобиться кілька місяців. Компаніям і державним інституціям США доведеться замінити багато комп’ютерів, серверів та метрів оптоволокна. На це піде багато часу та коштів, однак скільки точно це буде коштувати, поки не прогнозують.
Фото: phys.org