Кримськотатарський канал ATR не отримав державного фінансування. Керівництво каналу каже, що кошти не вдалося отримати через розпорядження Міністерства реінтеграції окупованих територій і вбачає у цьому навмисне перешкоджання існуванню кримськотатарського мовника. За словами власника телеканалу Ленура Іслямова, міністр Олексій Резніков змінив призначення коштів, які ATR мав отримати як підтримку. Тепер для того, щоб фінансування надійшло, канал мусить брати участь у тендері, який ще навіть не розробили. Телеканал отримує допомогу бюджету з того часу, відколи переїхав до Києва після окупації Криму Росією. Цьогоріч ATR не отримав коштів і має борг у понад 300 тисяч гривень.
Україна ввела санкції щодо двох авіакомпаній за незаконні польоти до Криму та Росії. Під санкції потрапили молдовська авіакомпанія JET4U S.R.L. та португальська JET4U LDA. Вони літали до тимчасово окупованого Криму, а отже, порушили закон. «Дзеркало тижня», посилаючись на власні джерела, повідомляє, що це літаки депутатів ОПЗЖ («Опозиційної платформи — За життя») Віктора Медведчука й Тараса Козака. Тепер для авіаперевізників заблоковані польоти територією України. Санкції діятимуть, доки окупований Крим. Однак вони можуть припинити дію, коли рішення Європейського суду з прав людини за позовом України до Росії про відшкодування збитків у зв’язку з окупацією півострова набере законної сили.
У Криму розконсервовують додаткові джерела води. Балановське водосховище катастрофічно обміліло. Доводиться розконсервувати дві місцеві свердловини, щоб забезпечити водою селище Зую та село Кримську Розу в Білогірському районі. В одній зі свердловин вода перевищує норми жорсткості, однак іншого виходу наразі немає.
138 порушень права на здоров’я стосовно політв’язнів зафіксували в Криму 2020 року. 111 випадків порушень, за інформацією Кримськотатарського ресурсного центру, стосуються кримських татар. 2019 року зафіксували 134 таких порушення, а 2018 року ― 57. Політв’язням часто не надавали належної медичної допомоги. Не всі з них отримали засоби індивідуального захисту в час пандемії коронавірусу. Окрім того, деяких затриманих кримчан без причин переводили до психіатричної лікарні ― це теж порушення права на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров’я.
Єдину правозахисну мережу планують створити для адвокатів кримських політв’язнів. Це має допомогти захистити їх від переслідувань російського уряду в тимчасово окупованому Криму. Правозахисна мережа має стати своєрідним об’єднанням адвокатів, які допомагатимуть своїм переслідуваним колегам під час міжнародних кампаній, в окремих випадках незаконних засуджень політв’язнів, а також намагатимуться залучити допомогу міжнародних організацій.
Фото: pexels.com