У помешканні кримського татарина проводить обшуки російський ОМОН (загін міліції особливого призначення). З обшуками прийшли до мешканців Євпаторії ― 57-річного Алі Ібрагімова та його 27-річного сина Мустафи Ібрагімова. У будинку мешкають ще 7 осіб, четверо з яких ― неповнолітні. За словами уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, обшуки у помешканнях громадян України суперечать міжнародним нормам та є прямим порушенням статті 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, відповідно до якої кожній людині гарантовано право на особисту недоторканність, та статті 8 Конвенції ― право на повагу до приватного і сімейного життя.
Литовська фірма постачала обладнання у тимчасово окупований Крим. Техніку від Run Engineering використовували на будівництві двох електростанцій, хоча санкції це забороняють. Про це свідчить розслідування Литовського суспільного мовника (LRT), проєкту Scanner та української служби «Радіо Свобода». На одному з роликів російської компанії «Воронеж-Аква», яка відповідала за очищення води під час будівництва двох кримських електростанцій, видно фільтраційні установки, створені німецькою компанією Inge GmbH. Продажем цих установок займалася литовська фірма Run Engineering. Власниця цієї компанії Марина Кармишева пов’язана з російською компанією «Роснефть», а також з народним депутатом від «Опозиційної платформи ― За життя» й кумом Володимира Путіна Віктором Медведчуком.
Росія перекинула до Криму понад 20 тисяч спецпризначенців. Кажуть, вони мають ліквідувати наслідки масштабної повені на півострові. Також у тимчасово окупований Крим доставили майже 1400 одиниць автомобільної та спеціальної техніки. Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що Росія продовжує нарощувати війська на півострові й почала будівництво нового полкового військового містечка для 300 військовослужбовців.
Цифра добірки: 93. Стількох кримських татар переслідує Росія. З них 78 відбувають незаконне покарання на території РФ, 36 позбавлені волі, а ще 42 перебувають під слідством.
Фото: pexels.com
Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики