Очільниця УКФ Лариса Мудрак подала у відставку через місяць роботи. Чому?

Серед причин — її думка «залишилась непочутою». Про це жінка заявила на своїй ФБ-сторінці.

Чому це важливо. Український культурний фонд сприяє розвитку національної культури та мистецтва в Україні.

Цитата. «Як голова Наглядової Ради Українського культурного фонду я склала повноваження «з огляду на ситуацію, що склалась та власну громадську позицію про самовідведення чинної Наглядової Ради Українського культурного фонду» 4 червня. Мій голос від початку був в меншості в Наглядовій раді. Криза в УКФ розпочалася задовго до мого приходу», — написала вона у дописі.

Детальніше. В УКФ пані Мудрак пробула півтора місяця. Жінка подякувала усім, хто працював разом із нею, хто допомагав зберегти Український культурний фонд під час кризи, а також тим, хто критикував. До відставки вона закликала й інших членів і членкинь УКФ. Слідом за наставницею звільнилася лише її колега Катерина Чуєва. Також ексочільниця додала, що якщо її голос почують — вона допомагатиме УКФ і надалі.

Довідка. Український культурний фонд — державна установа, яку створили у 2017 році. УКФ інтегрує українську культуру у світовий культурний простір. Інституція підтримує проєкти на конкурсних засадах. Першою головою фонду була Марина Порошенко. Її наступником став Михайло Захаревич, який склав повноваження за власним бажанням.

Дізнайтеся більше про Ларису Мудрак:

  • Лариса Мудрак нова голова УКФ. Що про неї відомо? Політична та громадська діячка, у минулому — заступниця голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення України, а також керівниця Головної служби інформаційної політики Секретаріату Президента України. Що ще відомо про нову голову УКФ — далі у новині.

Фото: zaxid.net

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

«Алея ангелів» та Юнармія. Як російська пропаганда використовує дітей

WTF
Noo
Wow

Що не так з «Алеєю ангелів», концертами в Маріуполі та як ще російська пропаганда грає на почуттях суспільства використовуючи дітей у своїх сюжетах.

Читати далі
+ 220 слів

Дві іноземні компанії отримали контракти на бронемашини для України

Німецька компанія Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft і британська Pearson Engineering на своїх сайтах повідомили, що отримали контракти на бронемашини WiSENT 1 MC. Точна кількість машин не вказана. 

У списку оборонної допомоги від Німеччини для України є пункт під назвою «42 mine clearing tanks». Вочевидь йдеться про 42 машини WiSENT 1 MC, які Збройні сили України мають отримати протягом 2023 року. 

Систему WiSENT 1 MC використовують для прориву мінних полів, отже буде корисною під час контрнаступу ЗСУ. Машина створена на основі німецького танка Leopard 1. Завдяки високому рівню захисту, WiSENT 1 MC дозволяє вберегти екіпаж та витримати вибухи мін поруч. 

Фото: mil.in.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

Українці можуть подати заяву про обмін лампочок в «Дії»

У додатку «Дія» з’явилася можливість подати заявку на обмін старих лампочок розжарювання на енергоефективні LED-лампи. Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

Читати далі
+ 65 слів

Що робити, якщо блокують за проукраїнські пости

Центр протидії дезінформації запустив кампанію для захисту користувачів мережі, чиї акаунти заблокували через публікацію постів на підтримку України.

Читати далі
+ 323 слів

Оновлення кадрів у владі.Кого звільнили та призначили

Минулий тиждень відзначився звільненнями та відставками держслужбовців. Уряд також схвалив постанову, яка під час війни забороняє держпосадовцям виїжджати за кордон без поважних причин. Такі оновлення відбулись після низки корупційних скандалів.

Читати далі
+ 147 слів

Концерт пам’яті жертв російського вторгнення відбудеться у Метрополітен-опера

До річниці повномасштабного російського вторгнення 24 лютого в Метрополітен-опера відбудеться «Концерт пам’яті та надії за Україну». Подію презентували на сайті закладу.

Читати далі
+ 33 слів

Міноборони вирішило приховати ціни на продукти для військових в усіх публічних документах

Після першого публічного корупційного скандалу Міноборони збирається перейти на закупівлю «раціонів» та прибрало з усіх публічних документів інформацію про ціни на продукти, навіть з видаткових накладних на рівні військових частин, повідомляє голова правління ГО «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін.

Читати далі
+ 37 слів

Артфронт. Як держава документує мистецтво воєнного часу

Об‘єднану платформу культури та медіа під час війни створили за час повномасштабної війни в Україні Мінкульт разом з Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти (далі — Держмистецтв). Мистецтву присвячено три окремі проєкти цієї платформи. Розповімо про їхню діяльність та як кожен охочий може до них долучитися.

Читати далі
+ 234 слів
Що там ще
+ 5467 новин