Оцифровувати собак за допомогою однієї камери навчилися вчені

LIKE

Програмне забезпечення, за допомогою якого можна оцифрувати собаку без використання технології захоплення руху, а лише з використанням однієї камери, розробили в Університеті Бата, що у Великій Британії, пише Громадське.

Чому це корисно. Створення цифрової моделі собаки може допомогти, наприклад, для виявлення кульгавості, контролю за відновленням хворої тварини.

Що трапилося?

Спеціалісти з дослідницького центру захоплення руху Університету Бата CAMERA змогли оцифрувати 14 собак різної породи: від гончої до мопса. Тваринок взяли з місцевого притулку.

Як вдалося оцифрувати тварин?

Розробники не використовували костюми з маркерами. Вони змогли записати рухи тварин лише за допомогою однієї відносно дешевої RGBD-камери. Це так звана камера глибини. Вона не лише записує червоний, зелений та синій (RGB) кольори у кожному пікселі, але й відстань до камери від кожного пікселя.

Чому це круто?

Бо технологія захоплення руху, особливо при використанні на тваринах, є коштовною. Вона вимагає дорогого обладнання та великої кількості маркерів. Завдяки створеному програмному забезпеченню цю процедуру зробили дешевшою.

Як і де може допомогти розробка?

Для індустрії розваг дослідження допоможе створити реалістичніший рух віртуальних тварин у фільмах та відеоіграх. Власники собак також можуть використати його для створення тривимірного цифрового зображення свого улюбленця на своєму комп’ютері.

Що таке технологія захоплення руху?

Вона поширена в індустрії розваг: актори вдягають костюми з великою кількістю маркерів, які відслідковують у тривимірному просторі низка камер. Потім ці дані використовують для створення цифрового персонажа для, наприклад, анімаційних фільмів.

Також цю технологію використовують і в спорті для вивчення руху спортсменів, і під час реабілітації хворих. Попри існування великої кількості досліджень з автоматичного аналізу руху людини без маркерів, про тварин у цьому питанні часто забувають.

Фото: bath.ac.uk

Повітряні сили ЗСУ збили 6 іранських дронів. Головне за ніч і ранок 5 жовтня

Noo

Зенітні ракетні підрозділи Повітряних сил ЗСУ на півдні вночі збили 6 іранських дронів-камікадзе «Shahed-136». Про це повідомляють Повітряні сили ЗСУ.

Читати далі
+ 150 слів

Революція на граніті або Як українські студенти змінили історію

Революція на граніті – це назва протестів в УРСР, які тривали з 2 до 17 жовтня 1990 року. Їхньою основою стала українська молодь — переважно студенти, які влаштували голодування в центрі Києва з низкою вимог до тодішньої влади. Чому це почалося, чого вимагали протестувальники, як це відбувалося та до чого привело?

Читати далі
+ 133 слів

Захід не бачить жодної активності, пов’язаної з ядерним потенціалом Росії – Reuters

Wow

«Ми не бачимо жодних індикаторів або дій, які могли б вважатися підозрілими. Діяльність навколо російських стратегічних ядерних сил не виходить за межі звичайних», — заявило агентству Reuters обізнане джерело на умовах анонімності. Про це пише ВВС посилаючись на Reuters.  

Читати далі
+ 45 слів

Чому для України важливо вступити до НАТО

Нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО. Чому це так важливо для нас? Що дасть Україні членство в організації?

Читати далі
+ 116 слів

Лукашенко вперше визнав участь Білорусі у війні

«Але ми нікого не вбиваємо», повідомив самопроголошений президент Олександр Лукашенко на нараді з питань воєнної безпеки під час обговорення війни в Україні.

Читати далі
+ 45 слів

окупанти вдарили ракетами поблизу Вознесенська

Сьогодні близько 11:00 росіяни завдали ракетного удару по Вознесенському району на Миколаївщині. Про це повідомляє міська рада Вознесенська. За інформацією цього джерела, поранених серед цивільного населення немає.

Читати далі
+ 28 слів

Російська контрабанда викрала українського зерна на 530 млн доларів

Завдяки супутниковим знімкам та даним морських радіотранспондерів журналісти Associated Press відстежили судна, які вивозили зерно з окупованих територій України до портів Туреччини, Сирії, Лівану та інших країн. Кількість здійснених рейсів перевищує 50. Росія уже продала краденого українського зерна на 530 мільйонів доларів. Про це інформує в новому розслідуванні Associated Press.

Читати далі
+ 29 слів

Мешканців Луганщини просять евакуюватися з міст

Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай просить мешканців окупованих територій евакуюватися з міст, аби не постраждати при контрнаступі Збройних сил України. Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі.

Читати далі
+ 26 слів
Що там ще
+ 4883 новин