ПАРЄ зберегла повноваження російської делегації. Україна була проти такого рішення

WTF
Noo

Не буде застосовувати санкції проти російської делегації Моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи, пише Бабель.

Чому це важливо. Міжнародні санкції проти Росії можуть змусити її повернути Україні окупований Крим та вивести свої війська з окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Детальніше. Документ затвердили 107 голосами «за», 36 парламентарів виступили «проти», а 24 «утрималися». Позаяк  резолюція стосувалась повноважень делегації Російської Федерації, російські депутати не змогли взяти участь у голосуванні. Резолюцію ухвалили у найбільш прихильній до Росії редакції. 

Перед тим моніторинговий комітет ПАРЄ відхилив українські правки до цього рішення. Україна пропонувала відмовитись від ратифікації повноважень делегації РФ. Резолюція мала б визнати, що у низці питань Росія відступила від зобов’язань перед Радою Європи, і додатково погіршила ситуацію. Однак ПАРЄ не наклала жодних санкцій на Росію через «прагнення до діалогу». 

Контекст. Україна, попри всі спроби, не змогла поновити санкції  проти делегації Росії. Нашим дипломатам не вдалося заблокувати призначення росіянина Петра Толстого на посаду віцепрезидента ПАРЄ. Окрім цього, асамблея відкинула усі без винятку українські правки до рішення про оновлену санкційну процедуру. При цьому нова процедура виявилася «непідйомною»: покарати нею за російську агресію практично нереально.

Також цікаво, що проєкт доповіді про можливість поновлення санкцій проти РФ доручили Тіні Коксу – депутату, якого вважають лобістом інтересів Росії. Це гарантувало, що проєкт документа повністю відображав російські інтереси. 

Цитата. Глава Міністерства зовнішніх справ України Дмитро Кулеба прокоментував ситуацію: «Ця ПАРЄ давно зламалася. Нову так і не принесли».

Фото: radiosvoboda.org

Творець українського майбутнього — В'ячеслав Чорновіл

25 березня вшановують пам’ять В’ячеслава Чорновола ー дисидента, політика, журналіста та борця за українську державність. У цей день він потрапив у автокатастрофу, після чого злочинці добили його в автівці, про що свідчили сліди на голові. 

Читати далі
+ 80 слів

37% українці мають родичів або знайомих, які загинули або були поранені — соцопитування

На запитання «Чи маєте Ви родичів або близьких знайомих (військових чи цивільних), які загинули або були поранені внаслідок військових дій чи обстрілів після 24 лютого 2022 року?» 37% респондентів дали ствердну відповідь. Про це йдеться в опитуванні Центру Разумкова.

Читати далі
+ 49 слів

Швеція схвалила надання військової допомоги Україні

 

Серед обіцяного військового обладнання — танки, боєприпаси, артилерійські системи типу Archer і Robot 97. Парламент країни підтримав пропозицію уряду про безкоштовну передачу військової техніки Україні. Про це повідомила пресслужба Риксдагу. 

Читати далі
+ 32 слів

«ПТАХ: вірші, що стали піснями»: артбук Сергія Жадана вийде друком

LIKE

«ПТАХ: вірші, що стали піснями» це проілюстрована збірка віршів Сергія Жадана, які стали основою пісень українських виконавців. Книжка вийде у травні 2023 року у видавництві «Ковчег Україна». Про це повідомляє «Суспільне. Культура». 

Читати далі
+ 113 слів

Україну викреслили зі списку держав, які не протидіють корупції

Сьогодні група держав Європи проти корупції (GRECO) оприлюднила четвертий проміжний звіт щодо запобігання корупції серед членів парламенту, суддів і прокурорів.

Читати далі
+ 13 слів

Укрзалізниця запустила поїзд Львів — Краматорськ

Потяг №104/103 Львів — Краматорськ буде курсувати через день. Про це у своєму телеграмі повідомила пресслужба Укрзалізниці.

Читати далі
+ 22 слів

Три інженерні машини Dachs та кулемети передала Німеччина для України

У новому пакеті допомоги кулемети, запасні частини для броньованої техніки, дрони та інженерні броньовані машини Dachs. Про це йдеться на сайті Федерального уряду ФРН.

Читати далі
+ 100 слів

Українці можуть безплатно отримати необхідні речі на новій благодійній платформі

Дошку оголошень Sharity.place створили, щоб допомагати українцям, що були змушені покинути свій дім через війну. Про це пише Bazilik Media.

Читати далі
+ 58 слів
Що там ще
+ 5893 новин