ЄС думає, що робити з паспортами РФ, виданими на Донбасі

У Євросоюзі розробляють «єдині рекомендації» щодо «ідентифікації та можливого невизнання» російських паспортів, які видані мешканцям окупованих частин Донецької та Луганської областей.

Чому це важливо. Видача російських паспортів на Донбасі — це спосіб збільшити кількість російських громадян на Донбасі. Згодом їх можна буде легально «захищати» на території України.

Детальніше. Ці рекомендації для держав-членів ЄС і їхніх консульств розробляє Єврокомісія разом з Європейською службою зовнішніх дій та у координації з представництвами ЄС у Києві та Москві. Настанови стосуватимуться також питання видачі віз для мешканців Донбасу з паспортами РФ. У заяві речника ЄС нагадують, що невизнання паспортів перебуває у компетенції кожної окремої держави-члена Євросоюзу.

Контекст. 24 квітня цього року президент Росії Володимир Путін підписав указ, який дозволяє жителям районів на сході України, окупованих підтримуваними Росією бойовиками, у спрощеному порядку отримувати громадянство Росії. У червні на саміті Євросоюзу лідери країн ЄС висловили готовність розглянути подальші заходи у відповідь на такий крок РФ, включно із невизнанням виданих паспортів.

У висновках Саміту ЄС йдеться: «Європейська Рада висловлює свою крайню стурбованість у зв’язку з указом президента Росії від 24 квітня, який дозволяє спростити видачу паспортів в окремих районах Донецької і Луганської областей України, що суперечить духу і цілям Мінських угод».

У липні Канада повідомила, що закриє в’їзд українцям Донбасу за російськими паспортами. У заяві канадського МЗС йдеться про те, що держава зробить усе можливе, щоб гарантувати, що ці паспорти не можуть бути використані для поїздок в Канаду.

Литва також вимагає невизнання в ЄС російських паспортів, виданих на Донбасі. Литовські дипломати працюють над тим, щоб російські паспорти, видані за спрощеною процедурою жителям окупованих територій Донбасу, не визнавалися у всьому Євросоюзу. «Нині ми активно працюємо над координованою відповіддю на рівні ЄС на порушення суверенітету і територіальної цілісності України, що тривають, включаючи незаконно видані Російською Федерацією документи жителям України на тимчасово окупованих Росією Донецькій і Луганській областях України», — повідомило МЗС Литви.

Росія не лише видає свої паспорти жителям окупованого Донбасу, але й спрощує отримання посвідки на проживання у РФ для усіх українців. Згідно із законом, який підписав 2 серпня Володимир Путін, перелік осіб, які можуть отримати дозвіл на тимчасове проживання, поповнився також громадянами України або особами без громадянства, які постійно мешкали на території України; громадянами держав, які входили до колишнього СРСР, та отримали освіту у державних вищих навчальних закладах, освітніх чи наукових організаціях на території Росії. Крім того, документ передбачає, що люди, народжені на території колишнього СРСР, поміж інших категорій мають право на отримання посвідки на постійне проживання, не отримавши попередньо дозволу на тимчасове проживання. Закон набуде чинності через 90 днів після його оприлюднення, тобто 2 листопада.

Дізнайтеся більше.

  • Життя у черзі. В погоні за російським паспортом на Донбасі (Радіо Свобода).
  • «Документ для кожної влади». Як мешканці Донбасу отримують паспорти Росії (Радіо Свобода).

Фото: 24tv.ua

У Джанкої вибух знищив ракети «Калібр». Головне за ніч і ранок 21 березня

Ввечері 20 березня в тимчасово окупованому Криму пролунала низка вибухів, окупаційна влада заявила про атаку безпілотниками. У Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що у Джанкої знищили російські крилаті ракети типу «Калібр НК» під час їхнього транспортування залізницею.

Читати далі
+ 114 слів

США передали Україні озброєння на 350 мільйонів доларів

LIKE

Сьогодні держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив про пакет військової допомоги для України. 

Читати далі
+ 59 слів

ЄС узгодив закупівлю мільйона боєприпасів для України

LIKE

Члени Європейського Союзу погодили колективну закупівлю мільйона боєприпасів для ЗСУ. Про це написала прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас у своєму Twitter.

Читати далі
+ 109 слів

Велика Британія та Україна підписали угоду про цифрову торгівлю. Що це значить?

LIKE

Мета підтримати українську економіку та посилити британсько-українські торговельні та інвестиційні зв’язки. Про це йдеться на сайті британського уряду. 

Читати далі
+ 134 слів

Фінляндію ушосте визнали країною найщасливіших людей. А Україна піднялася з 98 місця на 92

Noo

У щорічному Глобальному звіті про щастя оприлюднили статистику щодо рівня щастя у різних країнах, яку готують науковці США на основі опитувань. 

Читати далі
+ 43 слів

Шкарлета звільнили з посади міністра освіти

Сьогодні Верховна Рада відправила у відставку трьох міністрів, серед них — очільника Міносвіти Сергія Шкарлета.

Читати далі
+ 52 слів

Як проголосувати за створення антикорупційної ради і навіщо

На платформі Національного агентства з питань запобігання корупції відбудеться голосування для обрання 15 членів Громадської антикорупційної ради. Про це оголосили в Міністерстві оборони України. Мета — підвищення прозорості та боротьби з корупцією в Міністерстві оборони.

Читати далі
+ 57 слів

На окупованій Луганщині загарбники влаштовують провокації з українським прапором

У Луганській області окупанти вдаються до провокацій при розшуку партизан. Про це повідомляє Луганська обласна військова адміністрація у Telegram.

Читати далі
+ 22 слів
Що там ще
+ 5836 новин