Стягнення російських військ на фронті, введення у дію нової норми закону про мову та перша офіційна інформація про постраждалих у Казахстані. Про це та не тільки читайте в нашій добірці новин за вихідні.
Перехід російськомовних видань на українську та інші новини вихідних


На Донеччину стягнули близько 275 одиниць російської техніки. Терористи посилюють позиції: у районах Шимшинівки, Міусинська та Садового помітили близько 275 одиниць військової техніки. Про це повідомив Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню. Техніку окупанти розмістили в Донецькій та Луганській областях. Робота СММ ОБСЄ зазнала перешкоди з боку формувань РФ. Під час ведення вогню помітили блокування сигналу GPS.
Під час протестів в Казахстані загинуло 225 осіб. Під час січневих протестів в країни загинуло, за інформацією влади, не менше 225 осіб. Серед них були і силовики, і мирні мешканці. Інформацію вперше офіційно повідомила генеральна прокуратура країни на онлайн-брифінгу. Влада зазначила, що кожен випадок смерті розглянуть в індивідуальному порядку. Наразі триває розслідування понад 546 кримінальних проваджень.
Документальний фільм про дітей сходу відібрали на Берлінський конкурс. Українська стрічка про життя на сході «Терикони» потрапить на 72-й Міжнародний Берлінський кінофестиваль. Про це повідомила пресслужба Держкіно України на офіційній сторінці Facebook. Сюжет фільму стосується життя дітей та підлітків, які проживають у «сірій» зоні.
Україна здобула ще одну ліцензію на участь в Олімпіаді в Пекіні. Сноубордистка Аннамарі Данча показала найкращий результат на Кубку Світу у лижних змаганнях та фінішувала десятою. Тепер вона зможе виступити на Олімпіаді в Пекіні. Про це спортсменка розповіла у своєму Instagram. Олімпіада у Пекіні відбудеться з 4-го до 20 лютого 2022 року.
Друковані ЗМІ перейшли на українську мову. З 16 січня почала діяти ще одна норма Закону про мову, який вимагає використання української в російськомовній пресі. Газети та журнали, які видавались російською, тепер мають перейти на українську або використовувати дві мови. Видання англійською, польською, угорською чи румунською зможуть видаватися за старими правилами. Закон стосується місцевих та регіональних видань. Місцеві ЗМІ мають здійснити перехід до літа 2024 року.
Фото: pexels.com
Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики