ПЛР-тести можуть давати хибний позитивний результат

Wow

Основний метод діагностики коронавірусу, ПЛР-тест, є настільки чутливим, що може виявляти фрагменти мертвого вірусу від старих інфекцій, стверджують вчені Оксфордського університету. Більшість інфікованих людей є заразними лише близько тижня, але можуть отримувати позитивні результати тесту навіть через кілька тижнів, пише BBC Україна.

Чому це важливо. Дослідники кажуть, що це може призводити до завищених оцінок нинішніх масштабів пандемії. До того ж, виявлення слідів старого вірусу може частково пояснити, чому кількість випадків зростає, а рівень госпіталізації залишається стабільним.

Що трапилося?

Центр доказової медицини Оксфордського університету розглянув дані 25 досліджень, де зразки вірусів, отримані з позитивних тестів, поміщали у чашку Петрі, щоб побачити, чи будуть вони рости. Цей метод «культивування вірусів» показує, чи позитивний тест ідентифікує активний вірус, який може розмножуватися і поширюватися, або просто мертві фрагменти вірусу, які не будуть рости в лабораторії або у людському організмі.

Як узагалі працюють ПЛР-тести?

ПЛР-тест для виявлення коронавірусу використовує хімічні речовини для посилення генетичного матеріалу вірусу, щоб його можна було вивчити. Тестовий зразок повинен пройти ряд лабораторних «циклів», перш ніж у ньому буде достатньо вірусу. Те, скільки знадобиться таких циклів, показує кількість вірусу у зразку — чи то крихітні фрагменти, чи багато цілих вірусів. Це пов’язано із заразністю вірусу — зразки, які мають пройти більше циклів, щоб їх виявили, рідше показують ріст вірусу при культивуванні у лабораторії.

Але є одне але. Коли людина проходить тест на коронавірус, то отримуєте однозначний результат — «є» чи «немає». У ньому немає інформації про те, скільки вірусу було у зразку, або наскільки ймовірним є те, що інфекція активна.

Хибний позитивний результат

Людина, яка має в організмі велику кількість активного вірусу, і людина, у якої залишилися лише фрагменти від інфекції, яка вже минула, отримають однаковий позитивний результат тесту. Хоча професор Генеган говорить, що дані свідчать про те, що заразність коронавірусу знижується приблизно через тиждень хвороби.

Як вирішити цю проблему?

Неможливо перевірити кожен тест на наявність активного вірусу. Але ймовірність хибно позитивних результатів можна зменшити, якщо вчені зможуть визначити граничну межу вірусу в організму. Завдяки цьому люди не будуть отримувати позитивний результат, якщо матимуть лише залишкову інфекцію. На думку професора Генегана, це позбавить від необхідності сидіти на карантині чи відстежувати контакти, коли у цьому немає потреби, а також дозволить краще зрозуміти поточний масштаб пандемії.

Що кажуть інші науковці?

Професор Франческо Вентуреллі, епідеміолог з італійського регіону Емілія-Романья, заявив, що наразі достеменно невідомо, як довго вірус залишається заразним у період одужання.За його словами, деякі дослідження показали, що близько 10% пацієнтів мали життєздатний вірус через вісім днів хвороби.

Професор Пітер Опеншоу з Імперського коледжу Лондона сказав, що ПЛР є високочутливим методом виявлення залишкового вірусного генетичного матеріалу, але не є свідченням заразності. Клінічний консенсус, за його словами, полягає у тому, що дуже малоймовірно, що пацієнти будуть заразними після 10-го дня хвороби.

Що уже роблять в інших країнах?

У Службі громадського здоров’я Англії співпрацюють з лабораторіями, щоб зменшити ризик хибно позитивних результатів, і проводять консультації щодо того, де встановити граничну межу кількості вірусу, яка дає позитивний результат.

Коли ж буде вакцина?

Масова вакцинація від коронавірусу розпочнеться не раніше середини 2021 року, кажуть у ВООЗ. Адже, щоб перейти до масової вакцинації від COVID-19, організація має переконатись, що вакцина достатньо безпечна й ефективна. Такий прогноз зробила представниця Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Маргарет Харріс. Усі дані випробувань повинні бути опубліковані і зіставлені між собою. Хоча багато людей вже зробили щеплення, але ВООЗ поки не знає, наскільки ефективною є та чи інша вакцина.

Останні дані про коронавірус: що ви могли проґавити

  • Кожен п’ятий негативний тест на коронавірус помилковий ― дослідження. Коронавірус може залишатися в організмі людини довше, ніж два тижні. А кожен п’ятий негативний результат тесту на коронавірус ― помилковий. Про це свідчить дослідження, опубліковане у British Medical Journal. Тому людям, у яких виявили захворювання, інколи варто бути на самоізоляції близько місяця, а не два тижні після одужання.
  • Коронавірус поширюється швидше за низької вологості повітря. Про це заявили вчені з німецького Інституту тропосферних досліджень (Tropos) у Лейпцигу й індійської Національної фізичної лабораторії (CSIR) в Нью-Делі. Науковці проаналізували 10 міжнародних досліджень впливу вологості повітря на поширення грипу й різних коронавірусів у період з 2007 по 2020 рік. 
  • На коронавірус почали частіше хворіти молодші люди. Нова фаза пандемії більше зачіпає людей віком 20-40 років. У Всесвітній організації охорони здоров’я кажуть, що хвороба «молодшає», а чимало людей не мали симптомів і не підозрювали, що вони заражені. 

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

Чому 14 жовтня — це не нове 23 лютого і чому не потрібно вітати усіх чоловіків?

14 жовтня — день, який поєднує у собі кілька свят: День захисників та захисниць України, День українського козацтва, День Української повстанської армії та свято Покрови Богородиці. Але державний вихідний цього дня є саме завдяки Дню захисників та захисниць України. Це свято встановив Петро Порошенко у 2014 році та одночасно скасував святкування День захисника Вітчизни 23 лютого знаного за радянських часів, як «День Радянської армії і Військово-морського флоту». А парламент у липні цьогоріч змінив назву свята з «Дня захисника України» на «День захисників і захисниць України».

Чому це важливо. День захисників та захисниць України — це свято людей, які захищають безпеку та кордони України. Тому 14 жовтня недоречно вітати усіх чоловіків, адже не всі українські чоловіки захищають нашу країну.

Читати далі
+ 200 слів

Від 809 грн до Барселони, Мадрида і Парижа: Wizz Air відкриє 27 нових рейсів

З початку весни 2022 року українці зможуть полетіти з Києва, Харкова, Львова та Одеси у міста Франції, Португалії, Іспанії, Бельгії, Чехії, Греції та Італії. Квитки можна забронювати на сайті компанії

Нагадаємо, 12 жовтня Україна підписала угоду про «відкрите небо» з ЄС. Згідно з договором, європейські компанії зможуть без обмежень літати у всі аеропорти України, а українські авіаперевізники — у будь-які аеропорти країн ЄС. 

Читати далі
+ 189 слів

Автентичний український одяг: де побачити і як створити самому?

Сайт, де є відеопідказки, лекції та технічні описи, щоб відтворити автентичний одяг з усієї України, створили на Рівненщині. Кожен охочий може завантажити на онлайн-платформу фото елементів вбрання. Коли експерти перевірять надіслане на автентичність, речі відтворять сучасні українські майстри. Автор проєкту — етнорезиденція «Ладомирія». Онлайн-платформу реалізують за фінансової підтримки Українського культурного фонду.

Фото: скрін з online.ladomyriia.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

«Тиждень української мови»: у Вікіпедії почався тематичний марафон

Проєкт присвячений Дню української писемності та мови. Його головна мета — покращення якості статей на зазначену тематику. Марафон почали Міністерство культури та інформаційної політики разом з «Вікімедіа Україна».

Організатори закликають користувачів писати та редагувати будь-які матеріали, які стосуються тем виникнення і розвитку української мови. Також можна готувати статті про вчених-мовознавців, мовних активістів.

Результати марафону оголосять 9 листопада. У цей день організатори оберуть тих, хто найактивніше та найякісніше наповнив «Вікіпедію» відповідними матеріалами, а також відзначать їх призами. З детальною інформацією про участь можна ознайомитися на сторінці події.

Фото: thegard.city

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

«Перемога»: «Океан Ельзи» та KALUSH записали спільну пісню

Презентація треку з назвою «Перемога» відбулася 12 жовтня, у 27-й день народження «Океану Ельзи». Фронтмен гурту Святослав Вакарчук вирішив поекспериментувати зі звучанням, тому запросив до запису композиції реперів KALUSH. 

У тексті йдеться про те, що не варто звертати увагу на людей та установи, які диктують тобі свої правила життя — потрібно йти власним шляхом. Разом з виходом треку відбулася прем’єра кліпу. 

Послухати пісню можна на цифрових платформах: Spotify, Apple Music, Youtube Music, Deezer.

Фото: zaxid.net

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

«Суха ложка»: у TikTok набуває популярності новий небезпечний тренд

Суть тренду dry scooping (суха ложка) полягає у тому, що спортсмену-аматору перед тренуванням потрібно ковтнути ложку порошкового енергетика, який не розведений у воді. Про це пише BBC Україна. Медики закликають підлітків не піддаватися під вплив тренду, адже вживати спортивні добавки в сухом’ятку — шкідливо для здоров’я. 

Спортивні препарати містять багато амінокислот та кофеїну. Їх використовують, щоб підвищити витривалість під час занять. Високі дози кофеїну можуть мати побічні ефекти, наприклад, порушення ритму серця. Окрім цього, існує ризик розвитку задухи чи пневмонії, якщо під час вдихання порошку він потрапив у легені. Однією із жертв тренду стала 20-річна блогерка з США Брітні Портільо. Перед тренуванням вона випила сухий коктейль і потрапила до лікарні з серцевим нападом. 

Незважаючи на застереження лікарів, відео з хештегом #preworkout (перед тренуванням) у TikTok набирають мільйони переглядів. Дослідники з Дитячого медичного центру Коена у Нью-Йорку наголошують, що мірна ложка порошку містить стільки кофеїну, скільки п’ять чашок кави. Тому варто розбавляти добавки водою чи молоком. До того ж, лікарі кажуть, що підтримка водного балансу під час спортивних навантажень відіграє важливу роль у здобутті бажаного результату. 

Фото: sayyes.com.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

Вийшов трейлер нового «Сам удома». Чого чекати?

Трейлер продовження «Сам удома» презентує нових героїв та історію, яка частково повторює оригінальний фільм. За сюжетом, сім’я головного героя Макса полетіла у Токіо, і він залишився сам удома. Тепер хлопчик має захищати будинок від подружжя, яке хоче повернути собі родинний скарб. Крізь хаотичні події, що відбуваються навколо нього, Макс починає розуміти цінність сім’ї та дому.

У ролику з’явився герой з оригінального фільму — Базз Маккаллістер (Девід Ретрей). Тут він зіграв уже дорослого Базза, який став офіцером поліції. Поки не зрозуміло, чи персонаж буде важливим для сюжету, чи це лише епізодична роль. Впродовж довгого часу фанати спекулювали про те, що Маколей Калкін також повернеться до ролі Кевіна Маккаллістера у новому фільмі, проте актор спростував ці чутки на своїй сторінці у Twitter.

Фото: metaflix.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

Сповіщення про збої та ризик блокування сторінки. Що нового пропонує Instagram?

Соцмережа почала тестувати сповіщення про збої та відключення сервісу. Нововведення працює у тестовому режимі та доступне тільки у США. Після закінчення тестування Instagram вирішить, чи варто надавати цю функцію решті аудиторії.

Користувачів сповіщатимуть не про всі технічні проблеми, а тільки про ті, які суттєво впливатимуть на якість роботи платформи. Також повідомлятимуть про усунення цих збоїв.

Ще одне нововведення — функція «Статус облікового запису». Вона дозволяє дізнатись, що відбувається з акаунтом та чи є ризик його блоку. Цей інструмент також дає можливість подати апеляцію на блокування запису чи розповіді в Instagram.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

 

Читати далі
+ 0 слів
Що там ще
+ 3329 новин