Детальніше. У вівторок президент США заявив, що він би підтримав повернення Росії до G8 («Великої вісімки»), якби була висловлена така пропозиція. Пізніше у вівторок високопоставлений представник адміністрації заявив CNN, що Трамп і Макрон у вівторок домовились у телефонній розмові, що вони хочуть запросити Росію на саміт G7 наступного року. Можливість відновлення формату G8 лідери обговорять цими вихідними на зустрічі G7. У 2020 році саміт G7 прийматимуть США.
Відповідно до джерела, деякі представники Білого дому вважають, що це хитрість Макрона, щоб саме Трамп публічно заявив про свою позицію та дав поштовх поверненню Росії. За словами джерела, Франція хоче нормалізувати відносини з Росією. Водночас під час зустрічі Макрона і Путіна у понеділок президент Франції заявив, що повернення до формату G8 і «реанімації» відносин між Росією та ЄС залежить від прогресу у розв’язанні військового конфлікту в Україні.
Контекст. G7, або «Велика сімка» — це міжнародний клуб урядів семи високорозвинених країн світу: США, Японії, Німеччини, Великої Британії, Франції, Італії, Канади. Лідери цих країн регулярно зустрічаються для обговорення спільних економічних проблем і намагаються узгоджувати свою економічну політику. «Велика сімка» перетвориться на «Велику вісімку», якщо до неї повернеться Росія.
⟶ Лідери країн «Великої сімки» обговорять розширення прав жінок. Рекомендації щодо впровадження гендерної рівності світовим лідерам представлять співголови Ради G7 з гендерної рівності нобелівські лауреати Надія Мурад та Деніс Муквеге. Серед головних рекомендацій — припинення насильства за гендерною ознакою, забезпечення для дівчат і жінок умов для здобуття належної освіти та медичного обслуговування, розширення їхніх прав та можливостей, гарантування рівності між жінками та чоловіками у публічній діяльності.
Нагадаємо, що Раду G7 з гендерної рівності створив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо у 2018 році за канадського головування у «Великій сімці». Нині Рада складається із 35 членів, включаючи нобелівських лауреатів, представників неурядових організацій, міжнародних організацій та приватних компаній, а також урядовців, журналістів, митців.
⟶Британія заборонила продавати Росії підводні апарати, бо Москва розвиває технології пошкодження кабелів. Також Велика Британія заборонила постачати у Росію супутнє обладнання, програмне забезпечення та технології. У Лондоні кажуть, що додатковий контроль є наслідком того, що Росія розвиває певні функціональні можливості, зокрема здатність відслідковувати підводні кабелі зв’язку, отримувати доступ до них і завдавати їм пошкодження. У відомстві наголосили, що такі дії Росії становлять загрозу національній безпеці Великої Британії.
Фото: voanews.com