Повернути Росію до «Великої вісімки» у 2020 році домовились Трамп і Макрон

Президенти США і Франції у телефонній розмові у вівторок домовилися, що хочуть запросити Росію до участі у саміті країн «Великої сімки» у 2020 році. Про це повідомляє «Європейська правда» із посиланням на CNN.

Чому це важливо. Наразі не зрозуміло, чим закінчиться бажання повернути Російську Федерацію (РФ) та чи справді вона може бути за столом переговорів наступного року. Адже причиною вилучення Росії із «Великої вісімки» у 2014 році була анексія нею Криму, який досі є окупованим.

Детальніше. У вівторок президент США заявив, що він би підтримав повернення Росії до G8 («Великої вісімки»), якби була висловлена така пропозиція. Пізніше у вівторок високопоставлений представник адміністрації заявив CNN, що Трамп і Макрон у вівторок домовились у телефонній розмові, що вони хочуть запросити Росію на саміт G7 наступного року. Можливість відновлення формату G8 лідери обговорять цими вихідними на зустрічі G7. У 2020 році саміт G7 прийматимуть США.

Відповідно до джерела, деякі представники Білого дому вважають, що це хитрість Макрона, щоб саме Трамп публічно заявив про свою позицію та дав поштовх поверненню Росії. За словами джерела, Франція хоче нормалізувати відносини з Росією. Водночас під час зустрічі Макрона і Путіна у понеділок президент Франції заявив, що повернення до формату G8 і «реанімації» відносин між Росією та ЄС залежить від прогресу у розв’язанні військового конфлікту в Україні.

Контекст. G7, або «Велика сімка» — це міжнародний клуб урядів семи високорозвинених країн світу: США, Японії, Німеччини, Великої Британії, Франції, Італії, Канади. Лідери цих країн регулярно зустрічаються для обговорення спільних економічних проблем і намагаються узгоджувати свою економічну політику. «Велика сімка» перетвориться на «Велику вісімку», якщо до неї повернеться Росія.

Лідери країн «Великої сімки» обговорять розширення прав жінок. Рекомендації щодо впровадження гендерної рівності світовим лідерам представлять співголови Ради G7 з гендерної рівності нобелівські лауреати Надія Мурад та Деніс Муквеге. Серед головних рекомендацій — припинення насильства за гендерною ознакою, забезпечення для дівчат і жінок умов для здобуття належної освіти та медичного обслуговування, розширення їхніх прав та можливостей, гарантування рівності між жінками та чоловіками у публічній діяльності.

Нагадаємо, що Раду G7 з гендерної рівності створив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо у 2018 році за канадського головування у «Великій сімці». Нині Рада складається із 35 членів, включаючи нобелівських лауреатів, представників неурядових організацій, міжнародних організацій та приватних компаній, а також урядовців, журналістів, митців.

Британія заборонила продавати Росії підводні апарати, бо Москва розвиває технології пошкодження кабелів. Також Велика Британія заборонила постачати у Росію супутнє обладнання, програмне забезпечення та технології. У Лондоні кажуть, що додатковий контроль є наслідком того, що Росія розвиває певні функціональні можливості, зокрема здатність відслідковувати підводні кабелі зв’язку, отримувати доступ до них і завдавати їм пошкодження. У відомстві наголосили, що такі дії Росії становлять загрозу національній безпеці Великої Британії.

Фото: voanews.com

Петиція про заборону імпорту книжок з РФ набрала 25 тисяч підписів

Документ очікує розгляду глави держави. Тим часом українці продовжують підписувати його. Про це повідомив народний депутат Володимир В‘ятрович.

Читати далі
+ 2 слів

Призовний вік знизили із 27 до 25 років. Що це змінює?

LIKE

Раніше призову підлягали чоловіки до 27 років, через що не могли бути мобілізовані. Тепер граничний вік знижено до 25. Про прийняття законопроєкту повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Законопроєкт №9281 прийняли в цілому, тепер його має підписати Президент.

Читати далі
+ 11 слів

Військові можуть отримати довшу відпустку та додаткові виплати

У першому читанні Верховна Рада підтримала закон № 9342. Нині він чекає на друге читання, аби його прийняли остаточно. Після ухвалення цього документа військові зможуть отримати 40 днів відпустки під час дії воєнного стану — 30 днів щорічної та 10 днів — за сімейними обставинами.

Читати далі
+ 28 слів

Почали службове розслідування через комбата, який підірвав волонтерську машину

Військовий 215 батальйону 125 бригади на своїй Twitter-сторінці опублікував відео, де видно, як горить машина, з підписом: «Поки ви скидається на тачки, мій поплавлений комбат їх підриває гранатами»

Читати далі
+ 26 слів

Аварійні відключення електроенергії застосували у Києві та деяких областях

30 травня у деяких районах Києва тривають відключення електроенергії. Також без світла — споживачі у Київській, Полтавській, Кіровоградській областях та Одесі. Про це повідомляють у ДТЕК Київські електромережі

Читати далі
+ 32 слів

Гра про українського оператора дронів вже є у Steam. Частину прибутку від продажів передадуть «Повернись живим» та «Армії дронів»

У Steam у дочасному доступі вийшла гра «Death From Above» про українського оператора дронів. Ціна гри — 225 грн, повідомляє команда Steam.

Читати далі
+ 60 слів

Тимчасово непридатні до служби військові отримають доплату 6 тисяч грн

До Ради внесли законопроєкт щодо запровадження доплати у 6000 грн на місяць для військових, які є тимчасово непридатними до служби після поранень і виведені в розпорядження. Про це повідомила народна депутатка України Анастасія Радіна.

Читати далі
+ 8 слів

Тестову версію паркану на російському кордоні показали прикордонники Фінляндії

Чотирьох метрову тестову версію паркану, показала прикордонна охорона Фінляндії. Його збудують на фінсько-російському кордоні. Про це повідомляє фінський телерадіомовник Yle.

Читати далі
+ 24 слів
Що там ще
+ 6412 новин