Прогульники жовтня: 13 депутатів пропустили понад 90% голосувань у Раді

Noo
WTF
Wow

Упродовж жовтня 13 парламентаріїв, переважно представники «Опозиційної платформи – За життя» (ОПЗЖ) та позафракційні, пропустили понад 90% голосувань. Про це повідомляє Комітет виборців України.

Чому це важливо. Депутатів Верховної Ради обирає народ та утримує їх із власних податків.

Детальніше. Комітет виборців проаналізував показники участі народних депутатів у голосуваннях Верховної Ради у жовтні. Один із 13-ти прогульників, Віталій Данілов із ВО «Батьківщина», не проголосував жодного разу. За даними сайту ВРУ він був відсутній на засіданнях ВРУ у жовтні з невідомих причин. Щодо решти, то їхні показники участі в голосуваннях є такими:

 • Максим Єфімов (позафракційний) — взяв участь в 1% голосувань;
 • Олександр Герега (група «За майбутнє») — 2%;
 • Андрій Деркач (позафракційний) — 2%;
 • Антон Яценко («За майбутнє») — 3%;
 • Юлія Льовочкіна (ОПЗЖ) — 4%;
 • Ігор Абрамович (ОПЗЖ) — 4%;
 • Вадим Столар (ОПЗЖ) — 5%;
 • Сергій Тарута (ВО «Батьківщина») — 6%;
 • Вадим Рабінович (ОПЗЖ) — 7%;
 • Олександр Фельдман (ОПЗЖ) — 9%;
 • Сергій Лабазюк (позафракційний) — 10%;
 • Федір Христенко (ОПЗЖ) — 10%.

Депутати пропустили голосування без поважних причин (тобто не через хворобу, відпустку чи відрядження). У порівнянні з вереснем кількість депутатів, які майже не голосували дещо зменшилася (17 у вересні проти 13 у жовтні).

Контекст. Нагадаємо, що 13 слуг народу пропустили більше третини голосувань Ради у вересні.  Упродовж вересня у середньому голосували 88% депутатів фракції «Слуга народу». Комітет виборців України проаналізував участь народних депутатів у голосуваннях. Олександр Дубінський та Дмитро Гурін взяли участь лише у 35% голосувань Ради, Едуард Прощук — у 52%, Юрій Заславський — в 55%, Ольга Василевська-Смаглюк — 60%, Олександр Ткаченко — 61%, Ірина Верещук — 66%, Давид Арахамія — 70% (нагадаємо, він голова фракції «Слуга Народу» у парламенті). Ці депутати пропустили голосування без поважних причин.

Депутатів штрафуватимуть за неучасть у голосуваннях. У жовтні Верховна Рада прийняла закон, який вводить штрафи для депутатів за неучасть у голосуваннях. Якщо депутат протягом календарного місяця упродовж однієї чергової сесії Ради без поважних причин не бере особистої участі у більш як 30 відсотках голосувань, то йому не відшкодовуються витрати, які пов’язані з виконанням депутатських повноважень за цей місяць. Закон набув чинності 1 листопада.

Закон про особливий статус Донбасу почнуть розробляти тільки після зустрічі у нормандському форматі. Про це розповів голова фракції «Слуга народу» у парламенті Давид Арахамія: «Немає жодного законопроекту. Немає і проекту законопроекту. Я думаю, що жодного законопроекту не буде до того, як безпосередня зустріч у нормандському форматі відбудеться. Якщо там будуть якісь домовленості укладені, після того, ми будемо при цьому говорити про розробку якого-небудь законопроекту».

Фото: politarena.com.ua

Третю успішну трансплантацію легень провели в Україні

Wow
LIKE

У лікарні «Феофанія» медики здійснили одночасно дві операції трансплантацію легень та печінки. Успішна пересадка легень у клініці відбулася вперше, а загалом в Україні це — третя така операція. Про це повідомляє пресслужба лікарні. 

Читати далі
+ 25 слів

Raiffeisen Bank International — міжнародний спонсор війни в Україні

WTF

Цей австрійський банк внесло до переліку спонсорів війни Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК). 

Читати далі
+ 59 слів

Словаччина передала чотири винищувачі МіГ-29 Україні

Найближчими тижнями країна передасть решту літаків. Загалом Україна отримає від Словаччини 13 винищувачів радянського виробництва, заявили в міністерстві оборони країни.

Читати далі
+ 10 слів

«Подарунок для Путіна»: 30 мільйонів крон на РСЗВ для України зібрали в Чехії

LIKE

Чеська ініціатива «Подарунок для Путіна» зібрала 30 млн крон (понад 1,2 млн євро) на купівлю реактивної системи залпового вогню RM-70. До постачання, яке планують провести в найближчі тижні, також додадуть 365 ракет. Про це повідомляє видання Ceske Noviny.

Читати далі
+ 25 слів

Парламент Ісландії визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом

«За» проголосувало 48 депутатів парламенту Ісландії. Про це повідомила міністерка закордонних справ Ісландії на своїй Twitter-сторінці. 

Читати далі
+ 11 слів

Скасувати спільне володіння автівкою можна в «Дії». Мінцифра запускає бета-тестування послуги

Взяти участь у бета-тестуванні можуть одразу дві людини: власник авто та водій, якому шерять авто. Для скасування треба мати «Дія. Підпис» та вже зашерений автомобіль. Про це в телеграмі повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Читати далі
+ 40 слів

Перша у світі надрукована на 3D-принтері ракета злетіла в космос, але не досягла орбіти

Ракета «Terran 1» вдало стартувала з космодрому на мисі Канаверал, але після розділення першого та другого ступенів не змогла вийти на орбіту. Про це у твітері повідомила компанія Relativity Space, яка здійснила запуск. 

Читати далі
+ 20 слів

Україні на відновлення знадобиться щонайменше 411 мільярдів доларів

Noo

Через шкоду, яку Росія завдала Україні, на відновлення та реконструкцію держави знадобиться більша сума, ніж за попередніми оцінками Світового банку. Про це повідомив Bloomberg. 

Читати далі
+ 29 слів
Що там ще
+ 5872 новин