Вибух російської ракети не вплинув на радіаційний фон в Україні

Українські надзвичайники не виявили додаткових радіонуклідів у повітрі після вибуху на території військового полігону в Росії. Про це розповіли у Державній службі з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

Чому це важливо. Вибух у Росії не вплине на здоров’я українців.

Детальніше. Рухому карту, на якій видно гіпотетичну радіоакивну хмару, яка літала над Україною з 15 до 18 серпня, оприлюднив у своєму Twitter виконавчий секретар Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань Ласінно Зербо. Спостереження, які показані на карті, велися з 8 серпня.

За прогнозами, радіоактивно забруднені повітряні маси могли гіпотетично досягти території України в ніч з 11 на 12 серпня та охоплювати територію її східних та південно-східних областей. Через таку ситуацію радіометричні вимірювання в Україні стали проводити частіше. Дослідження відбулися у Сумській, Харківській, Луганській, Донецькій та Одеській області. Результати вимірювань з 10 по 18 серпня показали — радіаційний фон в Україні у межах норми.

Контекст. 8 серпня на території військового полігону у місті Северодвінськ (Архангельська область) стався вибух. У Міноборони Російської Федерації повідомили, що аварія трапилася під час випробування рідинного реактивного двигуна. Російська влада повідомляла про двох загиблих і шістьох постраждалих. У день вибуху у місті зафіксували «короткострокове підвищення радіаційного фону». Рівень радіації був перевищений у 4−16 разів, повідомляють російські ЗМІ. Тим часом, дві станції моніторингу, які діють в РФ у межах Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань, і діляться даними з іншими країнами, перестали передавати сигнал після вибуху ракети під Северодвінськом. Росія пояснила це «проблемою з мережею і зв’язком».

Литва закупить більше 4 млн таблеток йоду через запуск Білоруської АЕС. Таблетки допомагатимуть зменшити накопичення радіації у щитовидці. Їх доставлять у Литву за місяць. Таблетки роздаватимуть громадянам безкоштовно у разі витоку радіації на Островецькій АЕС, яку Білорусь планує відкрити наприкінці цього року. Зазначимо, що відстань від міста Островець, де розташована АЕС, до Ковеля — 278 км, до Луцька — 305 км, до Києва — 723 км.

Участь Росії у боях за Іловайськ: нові докази від британських дослідників. Під Іловайськом у 2014 році брав участь танк моделі Т-72Б3. Його на той момент мали лише військові Російської Федерації. Європейський центр захисту прав людини, який допомагає заявникам подати справу до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), доручив британській дослідницькій групі Forensic Architecture зібрати переконливі докази участі Росії у боях під Іловайськом. 

Дослідники опублікували інформацію про наявність там нової моделі танка Т-72Б3. У той час вона була на озброєнні лише у військових РФ. Докази також містять численні супутникові фото російських збройних автоколон на території України. Ці дані будуть використані у позовах українських добровольців проти РФ, які розгляне ЄСПЛ. 

Фото: pexels.com

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин